Eksik bir diyetmi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Scythes tarafından 10 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Scythes

Scythes Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar. Yağ yakımı için uğraşıyorum ve internetten bulduğum bir diyet listesini kullanıyorum.( Diyetisyenlerin verdikleri işe yaramadı maalesef) 1 Haftadır iyi gidiyordu fakat kendimi halsiz hisstemeye başladım. Başladığımda 70 kiloydum şu an tokken 67.7 , açken 67.1 civarlarında oluyor. Bunun sebebi diyet listemin eksik olması olabilirmi ? Yardımcı olursanız sevinirim. Kullandığım program Flexor hocamızın verdiği Body Building 1. Ay programı.

Kahvaltı

* 2 yumurta
    * 1 porsiyon yoğurt
    * 1 fincan yeşil çay

Öğle yemeği
    * Yağsız Tuzsuz Tavuk Kızartma ve ya Yeşil Salata + 1 Servis yoğurt
    * 1 fincan yeşil çay

Akşam yemeği
    * Tavuk Ve ya Yoğurt + Yeşil salata
    * 1 fincan yeşil çay
    ( Öğlen tavuk yediysem, akşam salata yiyorum. İki öğün farklı kısacası)

Aralarada da 1 fincan yeşil çay.

2. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    1- Porsiyon dediğin kaç gram?
    2- Toplam kalori, protein miktarı ne kadar?
    3- Yaşın, kilon ve günlük hayattaki hareket miktarın?

Bu soruları cevaplamadan sağlıklı yorum yapamayız. Ama eksik bir diyet olduğu bariz.

3. Scythes

Scythes Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Uzun zamandır cevap bekliyodum öncelikle cevabınız için teşekkürler. Diyetimde değişiklik yaptım biraz sorduğunuz sorularla birlikte tekrardan gözden geçirip eksiklerini söyleyebilirmisiniz acaba ?

17 Yaşındayım.68 Kiloyum. Yaz ve sınav dolayısıyla evden çok dışarı çıkmıyorum fakat fitness a gidiyorum. Flexor hocamızın verdiği programı yapıyorum. 2 Gün Ağırlık 1 Gün off. Off günde genellikle cardio çalışıyorum. Çalışmasam bile dışarıda koşuya çıkıyorum.

Üzerinde oynadığım diyet listem ;

Kahvaltı

* 4 yumurta ile hazırlanmış lor peynirli yumurta ( Yumurtalardan sadece 1inin sarsını kullanıyorum)
    * 100 g yoğurt
    * 1 fincan yeşil çay

Öğle yemeği
    * 1 Tabak Makarna
    * 1 Adet Orta Büyüklükte Haşlanmış/Izgarada Yağ ve Tuzsuz tavuk göğsü ( Yaklaşık 200 gram)
    *Yarım tabak yoğurt
    * 1 fincan yeşil çay

Akşam yemeği
    *200 g haşlanmış tavuk göğsünden hazırlanmış yeşil salata (Kullanırsam 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve limon)
    * 1 fincan yeşil çaya

Ara öğün olarak 8-10 Adet badem , muz , yeşil çay tüketiyorum. Çok açlık hissedersem de 1 Kase yoğurt yiyorum.

Kalori ve gram hesabına gelirsekte tam olarak neyin kaç kalori ettiğini bilmiyorum. Sitelerde farklılık gösteriyor fakat gram açısından şöyle söyleyebilirim;
    Yaklaşık olarak günde ;
    - 200-250 gram yoğurt yiyorum ( Yağlı)
    - Akşam yemeğinde bazen sebzeli yemek oluyor. Onunla beslenirsem 100-150 g tavuk göğsü yağsız ve tuzsuz, eğer akşamında da tavuk yersem bu 300 grama kadar çıkıyor.
    - Yine öğle yemeğinde 75-80 gram burgu makarna.
    - Muz 1 adet , Yeşil çay da susadıkça soğuk su ile karıştırıp limonlu bir şekilde içiyorum. Günde 1 - 1.5 litreyi buluyordur.

Not: Herhangi bir takviye kullanmıyorum.

4. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Bu yeni yaptiginiz diyet asagi yukari yeterli. Genel olarak her yerde onerilen bir beslenme programi. Vucudunuz yagli oldugu icin yogurt miktarini azaltabilir veya yarim yagli/yagsiz yogurt tuketebilirsiniz.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bu daha iyi gibi fakat hala kalori miktarını hesaplamazsan emin adımlarla ilerlemiş olmazsın diyorum. Bu arada yumurta sarısından korkmana gerek yok 2-3 tam yiyebilirsin onun yerine. MyFitnessPal mobil uygulamasıyla kalorilerinin takip edebilirsin.

6. Scythes

Scythes Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Dediğinizi denerim. Yorumunuz için teşekkürler.
    Yardımınız için teşekkürler. Aklıma takılan 2 soru var. Birincisi aldığım karbonhidrat eksikmi ? Ona göre sabahki yemeğime az miktar yulaf koyabilirim. İkincisi Fitness'ı 1 haftadır yapıyorum. Garip bir şekilde göbeğim düzleşsede yüzüm hala hafif yağlı. Yani heryerde yüz-kol-omuz sonra göbek göğüs şeklinde yazar fakat bende ilk omuz ve göbek düzelmeye başladı. Bunun sebebi nedir ?
    Teşekkürler.

7. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Genetik bir olaydır yağların nereden yanacağı durumu. Kimisi yüzden kimisi göbekten verir ilk kimiside bacaklaradan.

Sayfayı Paylaş