Ekmekle aranız nasıl..?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve DİGİMAX tarafından 22 Kasım 2006 başlatılmıştır.

1. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN
    Türk insanın temel besin kaynağı olan :lol: ekmek çok doğurucu ve ucuz olması sebebiyle tercih edilmektedir..
    fakat ekmeğin çok yağ yaptığı ve şişirdiği bilinen bi gerçek...
    ...
    ben en az 2 ekmeği götrüyorum malesef yoksa doğmuyorum...
    sizde durum nedir...

2. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Bende senin gibi düşünüyordum sonunda karar aldım..her öğün yarım ekmek..böylece 2 ve üstü yemekten kurtuldum..Karın gerçekten doymuyor ama yemeğin üstüne bir ema yersen kesiyor..ekmek yeme ihtiyacın azalıyor..

3. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Beyaz ekmek yerine tahıllı/çavdar/yulaf ekmeği/Uno Light vs... gibi yağ oranı düşük, lif oranı fazla ekmekleri tüketmeni tavsiye ederim.

4. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Türkiyede beyaz ekmek yeme aliskanligi cok cok yaygin. Ben hic bir ülkede bu kadar beyaz ekmek züketen toplum görmedim ülke olarak söylüyorum yani. Sarc in dedigi gibi lif yönden zengin ekmekler tüketilmeli. Türkiyede kara ekmek yada esmer ekmekd edikleri ekmekleri tüketmeli.

5. PacoRabanne

PacoRabanne Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bende inanılmaz ekmek yerim makarnayla pilavla bile ekmek yiyorum ve dünyada en çok ekmek tüketen ülke Türkiye herhalde.
    ama beyaz ekmek yemek yerine sağlık açısından esmer ekmekleri yemek daha yararlı olduğunu okudum.

6. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    dünyada en çok çöpe ekmek yollayan ülkede türkiye ymiş ( günah olduğunu bildiğimiz halde ) ilginç..

7. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    benim aram pek iyi sayılmaz günde 1 ekmek yiyorum sanıırm en fazla :?

8. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    tavsiye etmem. aptalla$tiriyor.

9. konadabokar

konadabokar Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    borsa
    Yer:
    karşıyaka
    ekmek bulamazsam pasta yiyorum,şaka bi yana migroslardaki fırınlarda kepek ve çavdar karışık olan ekmeklerden alıyorum tavsiye ederim

10. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Dünyada en cok cöpe atilan ekmek türkiye degildir buna inanmam. Türkiyede ekmek bayatlamadikca atmazlar. Atanlar cok cok azdir. Avrupanin zengin ülkelrinde ekmekler bir iki isirmakla cöpe atiliyor. Kac kere gözümün önünde adamlar cöpe atik maddeler atilir gibi ekmegi attilar. Adamlar o kadar rahat ki hic dert etmiyor.

11. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Katılıyorum..Hatta bizim çoğu tanıdığımız ekmeği buzdolabında saklıyor.ıslayıp ısıtıyor ..düşünün o şekilde ekmek bayağı dayanıyor..Birkaç atan insana göre değerlenidrmemek lazım ülkemizi..Sonuçta yere düştüğü zaman bile 3 defa öpüp alnımıza koyarız..Kutsaldır

12. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    tüm ülkeri tabi kendiniz gibi sanıyorsunuz. Amerika, hollanda, fransa, almanya, kore, iran hepsine gittim. Ve öğrendim ki dünyanın bir numaralı ekmek düşmanı (tüketicisi) biz Türkler'iz. Dünya da hiç bir millet pirinç pilavını ekmekle yemez ama biz yeriz. Yemeğin yanında ekmek olmayınca 3 porsiyon yemek de yesek karnımız doymaz. O ekmeği başüstüne koymayı da bilerek /hissderek değil sadece öyle gördüğümüz için yaparız.

13. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    CURL sen hatlari karistirdin. Biz ekmegin cok tüketilmesinden bahsetmedik. Ekmegi cöpe atmaktan bahsettik. Ben hollanda-Fransa-Almanya-Belcika ülkeleri gezdim yani avrupa merhez ülkeler bunlar. Oralarda yakinlarimda cok cok var zaten yasiyorum da. Ondan yani kiyas yapmam cok kolay. Ekmegin cöpe atimi konusunda türkiye önde gelir diyorsan orada sana katilmam bu mümkün degildir.

14. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Şunu da belirteyim yabancı ülkelerde ekmek biraz pahalı..millet yiyeceği kadar alıyor..Şahidim.. :?

15. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    okay aslinda gelirlerine göre cok pahali degil. Tr ye göre pahali o dogru. Mesela 1kg ekmek 4YTL. Ama saglikli kepekli ekmek. Tr de ekmekler 200-300gram olmasi gerekiyor. Adam 5 ekmek aliyor. Bir ekmek bir ögünde rahat gidiyor. ben 4 dilim ekmek yedigimde 200gram almis oluyorum.

16. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bizzat almanyada olduğum dönemlerde onların ekmeklerine alışamdığımdan dolayı aç kalıyordum :D
    ekmek yerine bildiğimiz tost ekmeğini kullanıyorlar.Kahvaltıda tost yapıyorsun ama diğer öğünlerde ah memleketim diyorsun.Ekmeğin buraya oranla biraz daha pahalı olduğu doğru.Adı neydi unuttum ama bizim ekmek dünyada bir numara onuda söylemek isterim ;)

17. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    adı neydi unuttum derken onların ekmeğe verdikleri ismi unuttum :D
    zaten garip bir şeydi.Şöyle yuvarlak falan tadıda beni tatmin etmedi :cry:

18. keremcem

keremcem Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Her 3 saatlik öğünde 2 veya 1 dilim çavdar veya kepek ekmeği yiyorum. Hem şeker oranı düşük hem karbonhidrat....

19. CENTAUR

CENTAUR Guest

Şöyle taş fırında pişmiş, tava ekmeği dediğimiz, karadeniz ekmeği, dumanı üstünde taptaze beyaz ekmek, mis gibi :p

Sabahları sahanda yumurta yapacaksın 3-4 tane kıracaksın bol tereyağıynan sarısını bozmadan sonrada bu ekmekle bandıra bandıra yiyceksin yanında demli (ben şekersiz içerim) çay, tam bir ziyafet. :p

Böyle birkaç dakkada pişip kabartıcı madde konmuş elektronik fırında pişen eline alıp sıktığın zaman ufacık kalan ekmekten bahsetmiyorum

Ama kepekli ekmek hem lif açısından güzel ve daha karmaşık karbonhidratlar daha uzun süre enerji deposu, kaybolmamış b vitamınleri ihtiva ediyor fakat bağırsaklarda biraz suyu çekiyor devamlı kullanıyorsak bunu bol su içmeliyiz

20. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Aslında ekmeği çok tükettiğimiz bir gerçektir bunu doymak için değil mecbur olduğumuz için tüketiyoruz yani midemizde yer kaplasında doyalım diye tr nin ekonomi durumu yüzünden ekekte lideriz oysa kim istemez ekmek yerine et yemek

Sayfayı Paylaş