ek kol antrenmanı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve meo_katre tarafından 7 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. meo_katre

meo_katre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    değerli hocalarım ve tecrübeleri abilerime selamlar.. öncelikle forumda arattım ama bulamadım eğer varsa böyle bi konu açtığım için kusura bakmayın.. forumda ilk konumu açıyorum

ben standart 1.ay programlarından birini uyguladıktan sonra salondaki hocamın hazırladığı üzere

1.gün - göğüs + ön kol
    2.gün - omuz + arka kol
    3.gün - kanat + bacak

şeklinde çalışıyorum ve mide hareketlerini her antrenman günü yapıyorum. ancak göğüs omuz ve kanat hareketlerinin en temel olanlarında bile kolların vücuda göre zayıf olması sebebiyle zorlanıyorum. set sonlarına doğru artık çalıştırdığım bölgedeki kaslar iflas edeceğinden değil kollar tekrar yapmakta zorlanarak tamamlıyorum setleri.

bu durumu hocamla paylaştığımda bana ek bir gün daha gelip biceps+triceps antrenmanı yapabileceğimi böylece hem haftada 4 gün antrenman diğer 3 gün dinlenme hem de kolları güçlendirdikçe diğer bölgeleri de geliştirmenin kolay olacağını söyledi. siz ne düşüyosunuz bu konuda yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkürler

2. sthammer

sthammer Guest

haftada iki gün çalıştırılabilir kollar, o bakımdan problem olmaz, lakin çok çalışmak çok gelişmesi demek değil, gücü arttırmak için yüksek ağırlık düşük tekrar, beslenme önemli, sabırla gelişim olacaktır..

3. meo_katre

meo_katre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim yardımcı olduğun için beslenme ve uyku konusuna çok dikkat ediyorum ve faydasını da gördüm şimdiye kadar.. haftada 4 gün antrenman olması diğer 3güne de dinlenme payı bırakacağı için sorun olmicağını düşündüm kasların dinlendikleri gün geliştiği her yerde yazıyo hem de her yerde:) benim sorum daha çok zaten göğüs günü biceps omuz günü de triceps çalışıyodum bunlara ek olarak ayrı bir gün de biceps + triceps çalışmanın faydası olup olmicağı.. bu iki kas gubunu birlikte girmeyle ilgili forumu çok okudum ayrıca 4.güne bu antrenmanı eklediğimde programı nasıl yapmalıyım.. örneğin:

pazartesi - göğüs + ön kol
    salı - omuz + arka kol
    çarşamba - dinlenme
    perşembe - kanat + bacak
    cuma - dinlenme
    cumartesi + ön kol + arka kol
    pazar dinlenme

şeklinde bir planlama uygun mudur ??
    ..

4. sthammer

sthammer Guest

şablonun iyi görünüyor, salı ile perşembe yer değiştirebilir göğüsten ötürü ertesi gün trisepsler çift çalışıyor, yine de çok önemli bir ayrıntı değil, kolları büyütmenin püf noktası kilo artışıdır bu arada, iyi çalışmalar..

5. meo_katre

meo_katre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet haklısın bende şimdi farkettim salı ile perşembeyi yerdeğiştirmek daha mantıklı duruyo.. ben boyuma göre zayıf olduğum için kilo alma amaçlı gidiyorum bu yüzden söylediğin gibi fazla ağırlık az tekrar uyguluyorum bütün antrenmanlarımda.. bu ek gün için de öyle yapıcam.. pekala kilo artışını nasıl yapmalıyım.. atıyorum max 30kg girdiğim bi hareketi 3 set yapacaksam ilk set 20 ikinci set 25 üçüncü set 30 gibi mi? yoksa beni zorlayacak derecede 3 seti de aynı ağırlıkta seçip belli bi süre sonra kilo artırıp yine 3 set aynı ağırlıkta mı girmeliyim?

6. sthammer

sthammer Guest

7. meo_katre

meo_katre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağol dr.steelhammer ilgilendiğin için.. piramit dedikleri şeyin ne olduğunu yine bu forumdan öğrenmiştim ilk başladığım zamanlar gönderdiğin sayfa da çok açıklayıcı bi bilgi birikimi war ancak kendim için piramitin biraz erken olduğunu düşünüyorum henüz 3ay olmak üzere şimdilik yaptığım şekilde dewam etmek belki bikaç ay sonra piramit olarak çalışmak daha faydalı olabilir.. gerçekten çok teşekkürler iyi çalışmalar saygılar

Sayfayı Paylaş