ek besin için önerileriniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve qicik tarafından 5 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. qicik

qicik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bb ye başlıyalı 50 gün oldu.ağırlık arttırdıgım için 3. setlerde artık bitiyorum diyebilirim.diyet yapıyorum ama idmanlardan sonra haşlama tavuk göğsü ve balık tüketiyorum tüketebildiğim kadar ama sanırım yeterli olmuyor.hocayla beraber fiyat çıkardık aminoasit yağ yakıcı bir tanede L ile başlıyan birşey yazdı adını unuttum maliyeti 250 ytl.benim sorum şu.ben her ay bu ürünleri alamam her ay 250 milyon veremem fakat kullanmak istiyorum mesela 6 ayda bir alırım mesela kullanırım.bunun dezavantakı olurmu bunu sormak istiyorum yani kesikli kullanımda bir problem çıkarmı.90 kiloydum 84 e düştüm.aşağıda kendime resim çektim ekliyorum yorumlarınızı esirgemeyin biraz uzun oldu ama napalım :eek:

2. qicik

qicik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ense traşım hakkındada yorum yapabilirsiniz :D

3. BiG_mAsTeR

BiG_mAsTeR Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Güneş Sistemi
    50. Gün ek besın için erken gibi. Aşağıdaki linkte flexor ün yazısının sana çok yardımcı olacağına inanıyorum https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlarda-supplement-kullan-t8691.html
    3. setlerde bıtıyorum demişşin acı cekmezsen başarılı olamazsın. hoca ile beraber amimoacid yağ yakıcı fiyatı çıkarttık demişşin(Antrenörün yada Hocan burda kendi cebini düşünüyor olabilirmi?) vucudun o kadar yağlı gibi görünmüyor(çektiğin fotoğrafta). beslenmene dikkay et forumlarda beslenme ile ilgili herşeyi bulabilirsin. ek besınler beslenmen eksık kaldıgında sana yardımcı olacaktır ama ek besinlere o kadar guvenme onları kullanınca rambo olmıyacaksın. İyi çalışmalar.

4. qicik

qicik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yeni başlıyanlardaki rambo olma hevesi yok bende.ben öncelikle bu vg yi sporu sevdiğim için yapıyorum 8 sene voleybol oynamış biriyim.ayrıca bir çok sporlada ilgilendim yüksek atlama basketbol hentbol gibi.voleybolu bırakalı 3 sene felan oluyor vücudumun durumundan rahatsız oldugum için en uygun zaman açısından ve sonuç açısından vg olduğu için başladım.hoca cebini düşünecek elbette sonuçta salon sahibi :) ben yağ yakıcı kullanmak istiyorum hocaya danıştım oda "ben sana önermek istemiyorum bu tür şeyleri.çünkü hocamız bize malını pazarlıyo denmesin diye.sevmem bu tür şeyleri" dedi.düşünmüyor o tür şeyler kısaca.neyse benim sorunum kısaca şu diyet yapıyorum ve ağırlık çalışıyorum.diyet listem yetmiyor haliyle.ama ben listenin dışına çıkıp idmandan sonra tavuk göğsü balık sebze makarna veya pilav tüketiyorum.tabiki yağ tuz şeker yok hiçbir tükettigim üründe.ama gün geçtikçe enerji durumum sanki azalıyor.bench te 2.sette 35kilo 10 tekrar rahat yapıyordum.sonra 3. sette 40kiloda 5-6 tekrar rahat yapıyodum.ama şimdi 35 te 9 u zorla yapıyorum.40 geçince daha fazla zorlanıyorum gibi.hissediyorum yani vücuttaki enerji yetmiyor sanki.büyük kasa bir arabaya 1.4 motor konulması gibi bir durum.ayrıca eve kardio ve sahilde koşuda yapıyorum haftada 2 kez 6 km koşuyorum orta tempo.kısacası aldıgım enerji yetmiyor.

5. hakanım

hakanım Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    aracın motorunu tam açmadan fazla yüklenmeni tavsiye etmem.sonra motor patlatırsın (Allah korusun sakatlık falan gibi)

6. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Enerjinizin yetmediğini düşünüyorsanız günlük kompleks karbonhidrat alımını arttırabilirsiniz ve dinlenmeye biraz daha özen gösterebilirsiniz. Verdiğiniz pozdan yağ oranınızın iyi olduğunu düşünüyorum. Fotoğraf yanıltıcı değilse, zamanla kas kütlesi arttığında yağ oranı zaten azalmış olacaktır otomatikman ve bu sayede kaslarınız daha belirgin olacaktır.

qicik bunu beğendi.
  7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    İdmandan sonra tüketebildiğiniz kadar protein tüketmeniz uygun değildir.
    Her şeyin kuralları var.
    Öğün başına almanız gereken protein miktarı ve günde kaç öğünde toplam kaç gram protein, karbo ve yağ almanız gerektiği bellidir.
    Beslenme forumunda özellikle sıkça sorulan sorular ile ilgili başlıklarda bu konulardan çokça bahsedilmiştir.

Beslenmenin temel prensiplerini tam olarak öğrenmeden ve uygulamadan ek besinlere yönelmenizi hiç doğru bulmuyorum.

Bunun yanısıra ek besin kullanmanın ve beslenme programının eksiklikleri dahilinde vücudu hangi ek besinlerle desteklemek gerektiğinin de mantığı bellidir.

Bunu da yine beslenme forumunda ve supplement forumunda araştırabilirsiniz.
    Bunları araştırıp öğrenmeden ve bazı temel prensip ve disiplinleri oturtmadan bir anda üst basamaklara çıkmaya çalışmamalısınız.

qicik bunu beğendi.
  8. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Bu 2. 3. setlerde bitmeleri çok iyi biliyoyurm.

4 ay önce 90 kg bench yaparken 4 ay aradan sonra geçen gün 4*10 u 50 kiloyla çıkaramadım.

4 ay sonra ilk günümdü ve bir bakalım ne durumdayım diye 50 ile girdim. Tabi ki ısınmamı yaptım, sakatlık çıkmasın diye. (Koşu, streching,germe,eklemler vs...)

Bunun en büyün nedeni dayanıklılık. Burda bahsettiğim konu laktik asite dayanıklılık.

Bunu da artırmanın tek yolu kendini her antrenmanda belirli ölçülerde o enerjinin bittiği kısımdan sonrasına zorlamaktır. (Diye düşünüyorum)

Bu yüzden ilk günden sonra 1 ay boyunca sabit ağırlıklarla ve orta ağırlıktaki kilolarda bir kondisyon-dayanıklılık çalışması yapacağım.

Belki sen de böyle bir yol izleyebilirsin.

İyi çalışmalar...:)

qicik bunu beğendi.
  9. qicik

qicik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    l-carnitine 500mg aldım 30 kapsul.hocanında tavsiyesi üzerine hem yağ yakıcı hemde enerji verici bir özelliği olduğunu söledi.idmanlardan 30 dk önce kullanıcam.birde idmandan önce opwer up içtim bir kere oda enerji verdi yani hoşuma gitti.mavisinden içtim 330 ml şişe.

Son düzenleme: 7 Kasım 2008
  10. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Powereyd (reklam olmasın adını salı pazarı gibi yazalım) eğer sana enerji verdiyse , enerji kaybın bana sanki karbonhidratlarla alakalı değil gibi geliyor. Çünkü eğer Powereyd (bknz : dolce kappana gibi oldu yada padidas) 'in içeriğine bakarsan çok çok çok az bir miktar karbonhidrat (eser miktar) bulundurduğunu görürsün. Powereyd'in besin değeri yok denecek kadar azdır fakat içinde vücudumuzdaki sinirsel iletimi sağlayan sodyum-potasyum mineralleri ve kaybettiğin sıvıyı alabilmen için su bulunur. Powereyd sana enerji verdiyse :

-Tamamiyle psikolojik olabilir. Enerji içeceği içiyorum diyerek gaza gelmişsindir. Buda yine ek besine ihtiyacın olmadığını gösterir zaten.

-Vücudun terlemeyle çok fazla sıvı ve dolayısıyla bununla birlikte sodyum-potasyum kaybediyordur. Buda sinirsel iletimi yavaşlatıp zorlaştırır. Dolayısıyla kaslarını güç vermesi için uyarman zorlaşacak ve yavaşlayacaktır.

Sodyum-Potasyum pompası dediğimiz sistem nöronlar (sinir hücreleri) arasında sinirsel iletimi sağlar. Bu iki mineral iyon olarak kullanılır (+ - kutup gibi). Tamamen tükendiklerinde sinirsel iletim durur (felç gibi)

11. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım yağ yakıcıya ihtiyacın olduğunu pek sanmıyorum sana lazım olan en gerekli supplement protein tozudur eğer amino asit porfili yüksek bir portein tozu alırsan extra amino asit e de ihtiyacın olmayacaktır... mesela optimumun %100 whey protein ve universal %100 whey bu iki ürünü sana tavsiye ederim fiyatları 90-160 ytl arası değişir kilosuna bağlı olarak şimdik protein tozu sana yeter...

bol enerji istiyorsan antremandan 2-3 saat önce pilav makarna vs karbonhidrat seviyesi yüksek gıdalrı yemeni tavsiye ediyorum...

Son düzenleyen: Moderatör: 9 Kasım 2008
  12. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0

Kesinlikle katılıyorum. Ama katılmadığım bir nokta var. Oda protein tozu hususu. Eğer bize antrenman programını yazarsan belki daha da yardımcı olabilir hocalarımız. Ama 50 günlük bir antrenmanın devamında protein tozu gerektireceğini düşünmüyorum. Gereken protein ihtiyacını kolaylıkla yiyeceklerinden ve öğünlerinden karşılayabilirsin. Bunu yapabilecek durumdayken ekstra masraflara girip her ay en az 70YTL'lik bir masrafa girmenin külfet olacağını düşünüyorum. Şimdiden protein tozuna başlamanın hoş olacağını sanmıyorum o yüzden. Ayrıca protein tozları kesinlikle ve kesinlikle gıdalardan aldığın proteinin yerini almaz , bunlar tamamlayıcı niteliktedir. Yani benim günde 140 gr proteine ihtiyacım var tozdan alıvereyim işte demeyesin sakın. Bence kendine bir beslenme programı hazırla. Pek çok kaynak var forumda. Tavuktu yumurtaydı süttü derken bence gereken proteinini alırsın. Kendini biraz zorla bence. 5 öğün ye mesela.

Bu arada boyun kaç acaba kilon 84 gibi değilde

13. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bundan önce değişik sporlar yapman dolaşım sistemine olsun bir yere kadar kuvvetlenmene olsun muhakkak çok olumlu tesir etmiştir. Kalbin malbin olumlu yönde etkilenmiştir. Ancak VG'de ayrı bir spor kolu, 50 gün bu sporda "hiç" anlamına geliyor. bundan önceki spor geçmişinden bazı faydalar görürsün ama örneğin bundan önce voleybolcu değil de gülleci olsan ya da yüksek atlamacı değil de sprinter olsan ya da ne bileyim kürekçi olsan VG'de daha çok işine yarardı. Çünkü benchte 40 kilo giriyorsun ama bir ayda 90 kilo girenler de var. Yani demek ki o sporlar çok çok işe yaramamış VG konusunda. VG farklıdır.

50 günde adaptasyonu geçip performansını ölçme devresinin 20. gününde olman gerekirdi, eğer adaptasyonu 30 gün sayarsak, hadi 30 gün saymayalım ne de olsa sporcu geçmişin var 10 gün desek, bu seferde ilk gelişme programının 10. günündesin demektir.

Şimdi neden bende dahil birçok kişinin supplement için çok erken dediğini anlarsın, ek besin bile olmadan bu sporda ne kadar ilerlersen o kadar kârlı çıkarsın gerek maddî gerek manevî gerekte fizikî...

Ek besin tavsiyesi alacağına forumu gezip doğru beslenme, doğru dinlenme ve doğru antrenman hakkında bilgi edin. Hocanı da kendine benzeyen diğer bütün hocalar gibi tebrik ediyorum (!) supplement satmanın 10'da biri kadar sporcularıyla ilgilenseler yeter. Gerçek hocalar bazı özel sebepler olmadan amatör sporculara supplement falan önermezler, önerirlerse gel benden al demezler, deseler de piyasadan pahalı fiyat çekmezler. Tüccardan bozma hocalarla, spora gönül vermiş gerçek antrenörleri ne sen ne de başkası aynı kefeye koymasın.

Her amatör sporcu HOCAM dediği insanın gelmişini geçmişini iyi bilsin. Sonra spor ahlakına bakın, ondan sonra içinize siniyorsa gönül rahatlığıyla HOCAM deyin. Gerçi ben kime söylüyorum onu da bilmiyorum, çünkü kişioğlu gidiyor salona kendinden kalın kollu herkese "hocam" diyor...

Ha eğer seçiciyseniz ve size hocalık yapabilecek kapasitede ve de size bu hocalığı yapmayı kabul edecek (ekstra para istemeden) birini bulursanız da ona elinizden geldiğince teslim olun (körü körüne değil tabi ki, hatasız kişi olmaz) ama saygı da sevgide kusur etmeyin, baba gibi görün onu ve sizi doğruya götürdüğünden şüphe etmeyin. Kendinizi programınıza adayın, hocanız hocaysa sizde öğrenci gibi öğrenci olun.

Böyle hocalar az ama yok değil. Ben buldum, darısı sizlerin başına.

Konudan biraz uzaklaştım, esas konuya dönersek resminden hareketle sağlıklı göründüğünü söyleyeyim. Ek besin alma, sorun olduğunu düşünüyorsan başka yerlerde ara. Forum başta olmak üzere konu hakkında okuyarak ve deneyerek bilgilenmekten asla geri kalma.

Ense traşında güzel olmuş.

Sayfayı Paylaş