Egzersiz Yapmaya Üşenme Sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve montanareis tarafından 10 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. montanareis

montanareis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar yaşım 13 bir takım egzersiz yapıcam boy uzaması için ama nedense çok üşeniyorum yapasım gelmiyor bunu nasıl aşarım genemi yapcam ya diyorum topu topuna 10 dakikalık şey :D

2. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Tembellik. Tembelliğe tek çözüm de otokontrol. Beyinde başlar, beyinde biter. Onunla yatıp onunla kalkacak kadar sevdiğin bir hayalin olsa değil 10 dakika saatlerce yapsan da kimse seni yerine oturtamaz emin ol.

Dracarys17 ve montanareis bunu beğendi.
  3. montanareis

montanareis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    haklısınız gibime geliyor sizce işime yararmı bu egzersizler şuan boyum 1.73 seneye 1.80 olurmuyum yaşım 13 işe yarıyıp yaramadığını merak ediyorum :D

4. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    kardeşim çok şanslısın öncelikle :) 13 yaşında 1.73 çok çok iyi bir rakam. Egzersiz ve doğru beslenmeyle 20 yaşına kadar 1.90 ı geçersin bile o kadar diyorum sana :)
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Eylül 2018 ---
    ayrıca internetteki birkaç egzersiz ve barfiks barı sana çok yardımcı olur. ben 17 yaşında 1.78 im uzayamıyorum :DD

5. montanareis

montanareis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    barfiks barını kapıya asalım diyoruz ayaklarım yere değiyor babam ayarlıycak inşalah günde 4 tane yumurta yiyorum 1 bardak süt içiyorum egzersizlere başlıcam 8.sınıfa geçtim 1.90 olabilirmiyim

6. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Düzenli uyku,egzersiz ve beslenmeyle 1.90 görürsün ama genetikde önemli. Ailende veya 1.derece akrabalarında uzun birileri vardır inşallah. Ayrıca 1.90 olduktan sonra pişman olma ihtimalinde yüksek çünkü estetik görünmek için iri kemikli ve kilolu olman gerekmekte. Ayrıca kızların çoğu 1.60 yani kız bulmanda zorlaşır baya. Yanında çocuğunmuş gibi dolaşırlar. Ama karar senin.
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Eylül 2018 ---
    Ayrıca sen lise sınavlarına çalış o daha önemli. Uzayacam kas yapacam diye derslerini aksatma sakın

7. montanareis

montanareis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    babam 1.83 sülalede 1-2 kişi var 1.90 geçmiş kilom 75 babamla aynı kilodayım annem 1.67 anne tarafı ise 1.75 üstü
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Eylül 2018 ---
    keçiboynuzu faydalı olurmu ?

8. Creatine

Creatine Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Neden fazladan boy istiyorsun? Vücudunu geliştirmek istiyorsun zannettim başlıktan. Boyun zaten genetiktir uzayacağı yere kadar uzar 13 yaşta 1.73sen zaten gayet iyi bir boyun var ve boyun uzun olacak demekki ileride senin. Ayrıca kas yapmak istiyorsan da fazla boy dezavantaj olur. 190 bana aşırı geliyor ya.

9. montanareis

montanareis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kas yapmak istemiyorum istiyorumda fazla değil omuzlarım geniş kiomda var şuan kas yapmak için erken geliyor bana 18-20 yaşlarında başlarım boyumu etkiler çünkü

10. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    halter ve squat harici fitness boy uzamasını etkilemez bence. Genetiğin gerçekten sağlam. Dediğim gibi 1.90 görme olasığın çok yüksek. Fakat uzun boyun 2 faydası olur. 1-Güçlü olursun 2- İyi perde asarsın :D dezavantajları gerçekten çok. Kız bulamassın. Kas yapmak için çok uğraşırsın. Ama biz karışamayız tabi

11. Creatine

Creatine Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Antrenman için çile çekmene de gerek yok, boy için bir antrenman yapmamalısın bence. Alacağın verim çok az olur. Bu işin neredeyse tamamı genetik ve sen baya uzarsın. Kasma kendini 13 yaşında 1.73sün ister istemez uzun olursun rahat ol.

12. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Aynen zaten uzayacaksın. Fakat seneye 1.80 olurmuyum diye hedef koymana gerek yok. Kimisi 17 den sonra boy atar kimisi 20 den sonra. Kimisinin uzamasıda 16 yaşında durur. Bu boy olayı baya karışık

13. montanareis

montanareis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hocam 5-6 cm boy atanlar varmış uyku düzen, etki edermi

14. Creatine

Creatine Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Uyku düzeni bak o önemli. Belli saatlerde yat demiyorum tabiki de bir gün içinde 8 saat uyumaya çalış büyüme hormonu uyurken salgılanır.

15. montanareis

montanareis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kızla işim olmaz orası ayrı konu yenil nesil uzun zaten 1.70 altında olmazlar ha 1.55 lik kızlarda var ama :D aşk ta boy sınırı yoktur

16. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    yok kardeşim şakasına takılıyorum zaten :) yoksa bende isterim 1.85 boy falan :) ama benim yaşım 17 :D bu yaştan sonra 6 cm uzarmıyım orası meçhul

17. montanareis

montanareis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hocam boy uzatıcı tabanlık almıştım onu kulanıorum nedensizce bişey olurmu önceden 1 sene kulanmıştım 5cm uzun gösteriyor sizede tavssiye ediyorum

18. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    kardeşim sen bu boy konusuna baya takmışsın ya :D 5 cm uzun gösteren ayakkabı falan :D benim hedef olursa 1.85. zaten 1.85 olursam ayakkabıyla falan 2-3 cm yükselsen 1.88 olursun yuvarla onu 1.90 ım :D

montanareis bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş