ectomorph'um ve karında yağlanma var

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve firewing tarafından 13 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. firewing

firewing Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar 8 aydır bu sporla ugraşıyorum spora başlamadan önce 60 kiloydum şuan kilom 73 e cıktı adeta devasa bir göbegim var 88 cm bel çevresi (kendi ölçtügüm ) hedefim seneye bahar aylarına kadar 85 kilo olmaktı ama şimdiden böyle bir göbek varsa 85 kiloda nasıl olur tahmin bile edemiyorum ne yapmamı önerirsiniz ? böyle si normal kalori alımını arttırarak devam mı etmeliyim kalori alımını azaltmalımıyım ?

2. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Bence önce o yağları erit. diyet+kardio yap. ağırlıkta çalışırsan tadından yenmez :) daha sonra istediğin seviyeye çıkmak için düzgün beslen ve minimum yağ ie çık işin içinden :)

3. firewing

firewing Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    15 gün sonra üniye gidicem nasıl beslenirim naparım bilemiyorum diyet işi zor olabilir :)
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Eylül 2014 ---
    bide ölçü alamıyorum anlamıyorum spora başlamadan önce kollarım 28 cm di 8 ay oldu kolum 33-34 arasi cok az degilmi ?

Son düzenleme: 14 Eylül 2014
  4. panzerkampfwagentiger

panzerkampfwagentiger Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    yağ yakmak kütle kazanmaya göre daha kolay bir olaydır. bulking e devam et bana kalırsa

5. firewing

firewing Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    peki bu ölçü alamama işi nasıl olucak 8 ayda kollarım 28 den 33-34 oldu cok az degilmi ecto oldugum içinmidir bir problem mi var yoksa ?

6. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Yüklenme dönemini nasıl geçirdiğin önemli. Hep derim insan ektomorfum diye herşeyi yememeli. Bel kalınlaşır göbek çıkar. Vs vs sporun kuralları var. Tamam diğer vücut tiplerine göre daha fazla kalori almalısın ama temiz ve kaliteli besinleri tüket. Alkol tüketir misin ? Eğer tüketiyorsan direk kes.
    Göbeğimi eritecem diye kardiyoya abanma. Kaliteli karbonhidratlara yönel. Şekerden tuzdan uzak dur. Günde 3 litre su iç. Bulking e devam et. Göbeğin hafif hafif gidecektir.

firewing bunu beğendi.
  7. lordeng

lordeng Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşın izniyle bende bir şey sormak istiyorum günlük 4.000 kalori nasıl alınır 9 saati okulda geçen biri için sayın @cmrsmr ceviz, badem, fındık, Kaju yesek bol bol sorun olurmu çok fazla? düzenli sporla birlikte

8. firewing

firewing Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    sigara alkol tüketmiyorum weight gainer kullanıyorum serious mass o bitmek üzere bir daha gainer almayı düşünmüyorum akşam kaçtan sonra kalori alımını kesmeliyim ?

9. Schwarz

Schwarz Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadasım aynı durumu yasadım diyebilirim. 60 kiloydum 4 ayda 12 kilo aldım. Sonra ne mi oldu kocaman bir göbek oldu. Yaptıgım hata ise o dönemde beslenmeye asırı yüklenmek oldu anladıgım kadarıyla. Sonra 6 aydır daha düsük bi beslenmeyle kilo mu korudum. Ama göbeginde cogunu erittim. Ölcü alamadım ama yaglıyken sahip oldugum ölcüleri korudum simdi o halime göre daha iyiyim. Kilo alma sezonuna basladım tekrardan ama bu sefer abartmıycm 80e ulasıp sonra tekrar yag yakmaya baslıycm

Sayfayı Paylaş