Durumuma göre nasıl ne zaman beslenmeliyim?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve torbacı tarafından 10 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. torbacı

torbacı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yaşım 19 boyum 1.83 kilo 86-87 civarı ... temmuzun başında 95 kilo civarıydım şuan bu ölçülerdeyim ama hiç memnun degilim :(

salondaki hocamdan bi çalışma programı aldım şu şekilde

koşu bandı (30dk)
    twist (5 dk)

üst mide (30x4)
    diz dik mekik (30x4)
    alt mide (30x4)
    ters mekik (15x4)
    bench press (15x3)
    pec-dec (15x3)
    military omuz press (15x3)
    pulldown (15x3)
    makina karna çekiş (15x3)
    barbel curls (15x3)
    press down (15x3)
    iç bacak (15x4)
    dış bacak (15x4)
    leg extension (15x4)
    leg curls (15x4)
    esneme germe

bu programı zayıflama programı adı altında verdi. ama benim sorunum şu ben öncelikle kilo vermek istiyorum kas yapmaktan ziyade. ara vermeden öncede az çok gittigim için ortalama bi insandan daha fazla kas sahibiyim sanırım .

sizce bu programa devam etmelimiyim yoksa full cardio egzersizlerine yüklensem daha hızlı mı kilo veririm?

bide konunun asıl açılma sebebi beslenme şeklim. antremandan önce 1 sonra 2 tablet aminoasit alıyorum (GNC kullanıyorum). ama eve varmam yaklasık 1-1.5 saat arası sürüyor. arada besin almalımıyım (yanımda süt götürmeyi düşünüyorum) ne yemeliyim ne içmeliyim kolayı falan kestim ekmegi tam bugday ekmegi kullanıyorum mümkün oldugunca zeytinyagı dışında olan yağlarla yapılmış besinleri tüketmiyorum. ama yaklasık 1 ayda topu topu 2 kilo verebilmek moralimi bozdu. gerçi kurban bayramında diyeti bozduk üstelik bu donemin yaklasık 10 günü antremansız geçti sanırım o yuzden 2 kilo vermiş olmam kaçınılmaz :(

beslenme ile ilgili bütün postları okudum neredeyse ama fikirlerinizi bekliyorum özellikle antreman sonrası beslenme ile ilgili... 1- 1.5 saat yemek yememek zararlımıdır 2 tablet aminoasit yeterli olmaz mı ? ve kilo vermek için full cardiyomu yapmalıyım bu tarz bi programlamı devam etmeliyim karar veremiyorum. düşünmekten araştırmaktan çok bunaldım yardımlarınızı bekliyorum :eek:

2. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Program güzel yalnız fazla ağır girmemen kaidesi ile.

Yanında süt götürme sütte oldukça çok yağ var

3. himrkolo

himrkolo Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Afyon
    valla kardes bende 2 aydır vg yapıorum ve benımde kilolarım var 2 ayda 90 kilodan 80 kiloya düştüm boyum 1,80 sadece göbekdeki yağlanma kaldıı kilo olarakkk bacak ve kollar inceldii...
    salnda yaptığım tek cardio 10dk bisiklet veya 10dk koşu bandı karın egzersizleri olarka salonda

25x4 klasik mekik
    25x4 yarım mekik
    25x4 karna diz çekme antremanı
    5' Twist

aksam yatmadan önce aynı karın egzersizlerini tekrarlıyorum
    yemek olarakda herhangi bi diyetim yok ama kahvaltıda 2 dilim kepek ekmeği onun dısında ekmek ve hamur işi yok yağlı yiecekelr fastfood yok sebze yemeklerine ağırlıklı yiorum ekmeksiz !
    yağlı yiecek beyaz ekmek ve şekerden kaçın. bitki çayınıda öneriyorum wc ile baya samimi oluorsun :)
    aylık 5 kilo garanti veriorum sana !

bu arada seninn kilo verme programında cardio 30dk cok fazla(benımde vg antremanlarım cok ağır 2 ayda 60 kilo bench atar duruma geldim) kendine eziyet etmeeden kilo vermek mümkünn bende ilk ayda böle bunaldım veremediğim filan sanıordum suanda gözle görülcek şekilde anlıorum kilo verdiğimi
    dediğim gibi bi dene bitki çayı kesin al

Son düzenleme: 15 Aralık 2010
  4. narses

narses Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya
    bitki cayı hangilerini oneririsin

5. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bu çalışma aslında vucudu hazırlıyosun 1 ay yap derim ben ağır bi program aslında ama ağırlıkları çok arttırma yoksa çok zayıflarsın. Hafif ağırlıklarla çalış.

iyi çalışmalar

6. himrkolo

himrkolo Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Afyon
    Doğadan Form bitki çayı diye geçio bench_O limonlu veya kayısılı

7. torbacı

torbacı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende aslında biraz bundan şikayetçiydim. çok fazla hareket ve tekrar olmasından dolayı hafif çalışmak zorunda kalıyorum bu da hoşuma gitmiyordu sanki boşa çalışıyormuşum gibi geliyordu. hafif ağırlıkla calısmam daha iyi diyorsun yani?

sütü de light kullanıyorum ama ? 2 tablet aminoasit yeterli olur mu acaba?

teşekkür ederim tavsiyelerin için yalnız antreman programın bu kadar mı? yani karın twist ve hafif cardio mu yapıyorsun her gün?

üstte de dediğim gibi ağırlıkları normalde basabildigim kadar basmamaktan rahatsızlık duyuyordum aslında. örneğin bench presste 3x10 calısırken 3. setin son 3 4 üncü tekrarlarında oldukça zorlandıgım agırlıgın yarısını belki basabiliyiorum 3x15 calısırken. ama diğer arkadaşta ağırlığı hafif tut demiş. cok zayıflama durumu oluyorsa olabildigince agır calısmam daha uygun olmazmı. bıktım artık bu kilolardan:)

deneyecegim bende kaç tane içiyorsun günde ? :)

Sayfayı Paylaş