Duruş bozukluğu ön omuz problemi!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Benchman tarafından 20 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Benchman

Benchman Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar,öncelikle ciddi anlamda bir usta hoca değerlendirirse sevinirim.
    Sorunum şu!
    32 yaşında birisiyim ve duruş bozukluğuna bağlı kamburluk vardı,1,83 boyunda zayıf ince birisiyim.çocukluk ve gençlik dönemlerin paso böyle zayıf cılız şeklinde geçti yıllarım.bu spora yazılına kadar bir haber değildim hiç bir şeyden ve yazıldıktan sonra öprendin kii sırt kaslarım zayıf kalmış,ı yuzden kamburluk ve duruş bozukluğu almuş balını gitmiş.6 ay önce spora yazıldım ve başladığım gün hocam hep uyarırdı,kamburunu füzelt dik dur dik dur detdi:))şuan geldiğim nokta,geçmişte iyi yine dik duramıyorum mesela ama kamburluk yok oldu kısmen diyebilirim.tabi arka kısım iyi ama asıl meseleye gelecek olursak!omuzlarım bicimsiz ve ön omuz taeafım bomboş dolu değiller.ben hocama sordum buraları neden boşluk zayıflıkla alakalı mı dedim,hayır dedi ve sende duruş bozukluğu var ondan dedi.öyle kaldı onun bilgiside bir yere kadar yani.o kısmı üst gögüs çalışarak doldurulur diye netten araştıma yaptım ve 4 aydır ıncılıne hareketler yapıyorum gögüs günü ama daha hiç eser yok bomboş oraları..omuz günü ise ön omuz için bir tek hareket yapıyorum oda millitary pires hareketini yapıyorum,gerçekten o boşluğa iyi vuruyor hissediyorum bu harekette ve fazla omuz çalışmıyorum çünkü omuzlar zaten problemli öne düşüyorlar sanki.sholder press tana açış ve millitary press yapıyorum omuz günü nasıl bu iyi mi acaba??çok yazdım kusura bakmayın ama omuzlarımın ön kısmı öok boşluk nasul düzelcem bu sorunu bilmiyorum,yardımcı olursanız sevinirim..

2. Ayberk1010

Ayberk1010 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Problemin omuzlarının onu değil arkası ve yani arka ve yani iyi doldur durusun epey düzelecek kolay gelsin

Sayfayı Paylaş