Dumbell var olan kasları da eritir mi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve melih_crazy86 tarafından 8 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. melih_crazy86

melih_crazy86 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Brsa
    Merhaba arkadaşlar...
    Kilo:61
    Boy:1.71
    Bende 2 tane 5 kg'lık dambıl ve 2 adet el yayı var.Dambıllarla 2 gündür sabah-akşam 10'lu setler halinde çalışmaya başladım.10 şınav ve 15 mekik dahil.Sorum şu : Bendeki dambıllar var olan kaslarımı da eritir mi ? Ben fazla ağır kaldırmak kasları eritir diye duymuştum da ? Bir de evde çalışabileceğim kısa bir program verirseniz çok güzel olur...bench_O

AbdilSoylu bunu beğendi.
  2. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Evet zorlarsan , atiyorum kol kaslarin gucsuzken alismadigin bir agirlikla baslarsan yararina degil zararina olur once 3kg baslamalisin birazda sinav,, aslinda yasina gore dambilada suan gerek yok sinav yeterli olacaktir. Antremanlari 1gun yap 1gun dinlen daha etkili olur.Sabah aksam degilde ya sabah yap ya da aksam . Gunde 2kez yapmana gerek yok. Iyi aksamlar.

Son düzenleme: 8 Ocak 2011
    AbdilSoylu bunu beğendi.
  3. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Kasların hacimli ise bunları indirir daha sağlam ama küçük kaslar çıkar ortaya.Barfix ve şınav göğüs ve sırtın yanı sıra en iyi Triceps-Biceps hareketleridir :)

Fazla dumbbell kullanma kollarında 3-4set 8-10 tekrar yeter artar bile.

Birde el yayı söz konusu o tür aletlerin pek faydası olmadığını dusunuyorum açıkcası çünki çektikce kuvvet artıyor ve kasda çok dengesiz bir yapı olusturuyor.

Sabah akşam meselesinde sabah kolların akşam vücut olabilir veya tam tersi ama hamzanın söylediği gibi 1gün mola gercekten oldukça önemli.

Çok gençsin acele etme sen herseyi doğru yap bazen kaslarının hacmi küçülür sakın eridiler diye dusunme insan vücudu bu her zaman aynı olmayabilir :)

tam kendine göre çalışma saaterini söyle bize sana program konusunda yardımcı olalım.

4. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    aslında yaşı başlamak için ideal. presslerden kaçınarak(yada yap. ancak çok fazla ağırlıklar altına girme) 1-2 sene daha altyapı oluşturarak. 18 den sonra ciddi ciddi başlanmalı. keşke o yaşlarda banada biri bunları anlatsaydıda başlasaydım bende.

murat_cotur bunu beğendi.
  5. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Keşke :) bizim zamanımızda böyle internetmi vardı ki forumlar olsun :)

murat_cotur bunu beğendi.
  6. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    Ya bence press'lere 16 yasından ufakken başlanmamalı..

AbdilSoylu bunu beğendi.
  7. ZARELLI

ZARELLI Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci&İşletmecilik
    Yer:
    ANKARA
    Kas erimesi bir hastalıktır. Bahsettiğin kasların küçülmesi ise düzgün beslenmez ve kası gerektiği kadar dinlendirmez, aşırı çalıştırırsan(overtraining) ölçülerinde ilerleme kaydedemez veya düşüş yaşarsın. Ağır kaldırmak niye eritsin kasları? hacim antrenmanları az tekrar çok ağırlık değil mi ? Sen beslenmene dikkat et ve hareketlerini nizami, düzgün yapmaya çalış önemli olan beslenmen ve kası gerektiği kadar dinlendirmek eğer olumlu bir sonuç istiyorsan.

murat_cotur ve AbdilSoylu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş