dumbell pull over hareketine dikkat

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zbdy28 tarafından 15 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. zbdy28

zbdy28 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Özellikle yeni başlayanlara tavsiyem bir süre uzak durun veya yanınızda birisi varken yapın bu hareketi.
    yaklaşık 4 yıl önce internette gördüm hiç bir uyarı yok tabi, evde denerken sağ kolum zorlandı, son kez yapıp bırakayım derken sağ omzum çıktı o acıyla oturttum yerine ama hala tekrarlıyor kabaca yalama oldu diyebilirim. Ani harekette, ters harekette, sabah yatakta gerinirken bile omzum aniden çıkıp oturuyor, sonrada akşama kadar ağrısı sürüyor.
    bu yüzden her gördüğünüzü yapmaya çalışmayın yapacaksanız da iyi bir araştırın.

2. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    zaten çok gereksiz bir hareket

3. valaroma

valaroma Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ben programıma eklemiştim, çok da güzel bir hareket göğsü oldukça zorluyor. Yapma mı diyorsun yani ?

4. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    sonuçta kollar yani dirsekler dümdüz iken ağırlığı eklemi bükmeden en zorlayıcı haliyle kaldırmaya çalışıyoruz. bu hareketler dirseği katlediyor resmen. bende 2-3 ay önce dumbellbenchfly yaparken dirsekleri hafif kırmadığım ve 20kg gibi ağır çalıştığım için dirseklerimi yemiştim hem tenisçi hem golfçü dirseği gelişmişti şınav çekemez hale gelmiştim. 6 haftada ancak ağrılarım hafifleyebildi. bence altyapımızı geliştirip sağlamlaşmadan zorluyoruz ve olmucak ters hareketlerde eklemleri yiyor. omuzunu sakatlaması baya ağır girdiğini gösteriyor o şekilde dirsekler daha fazla ezilir bence.

5. tarantino16

tarantino16 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Göğüs dışındaki her yeri hissediyorum o harekette.

6. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Bence tek dumbell diye ağır çalışman büyük hata olmuş hareket zaten gerilmeye yönelik o kadar ağırlığa girmenin gereği yok .

7. zbdy28

zbdy28 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Dostum alternatif çok hareket var ben gerçekten bu hareketi tavsiye etmiyorum sonuçta bana zararı oldu sanada olmasını istemem.
    ille de yapacaksan kendini zorlama, çünkü zorlandığı an omuzla alakalıdır emin ol ben zorlandıktan sonra dumbellı bırakmadım kaldırmayı denedim olan oldu
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Ocak 2015 ---
    8 kiloydu benim ki yani daha vücut geliştirmeye de yeni başlıyordum. bu mesele yüzünden pekte başlayamadım aslında
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Ocak 2015 ---
    bakın şu adamı bile zorluyor, benim kızdığım nokta internete direk koyulup hiç bir uyarı yapılmamasıdır.
    yani o uyarı olsaydı belki omuzum çıkmayacaktı bu açıdan bakıyorum daha da kızıyorum

Son düzenleme: 22 Ocak 2015
  8. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    her spor risk taşır. yüzmek için denize girdiğiniz anda bile bir boğulma vakası olabilirsiniz. bunun suçlusu kim peki. ilk suçlu kendinizsiniz. yaptığınız şeyin sorumluluğunu almalısınız sonuçta size birisi yap demiyor. eğer bir eğitmenden yardım almış olsaydınız belki de bu şekilde olmayacaktı. tavsiyem kolunuzu tedavi ettirip iyileştikten sonra daha bilinçli bir şekilde spora devam etmen.

9. plajyolu.41

plajyolu.41 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Pullover çok gerekli bir hareket kanı tüm göğse dağıtıyor.

10. yaibo

yaibo Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Gerekli bur hareket bu hareketi cableda yapmak daha mantkli. Ama dumbell ile yaparken de fazla agrlikla calsmamak gerek. Yurdum insani nekadar ağır o kadar iyi mantığıyla gittiği için o yuzden sakatlaniyor.

Sayfayı Paylaş