dumbell ile zayıflanır mı ?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve gmzsnmz tarafından 15 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. gmzsnmz

gmzsnmz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ev hanımı
    Yer:
    gaziantep
    arkadaşlar ben 1.73 boyunda 55 kilo bir bayanım . şu an size zayıf gibi geliyor olabilirim ama doğum yaptıgım için göbeğim var ve basenlerim geniş . sabahları pilates yapıyorum öğleden sonrada ağırlık çalışmak istiyorum 2 3 kiloyla çok değil . dumbell beni inceltir mi yoksa kas geliştirip kalınlaştırır mı sitede evde 2 dumbellla çalışma programı var onu uyguluyorum . Ya da dumbellla incelmek için ne yapılmalı

2. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    bir günde 2 spor aktivetesi size yarardan cok zarar saglar güzel bir diyetle sabah yaptıgınız platesi yürüyüslerle desteklerseniz istedignize ulaşabilirsiniz

gmzsnmz bunu beğendi.
  3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Ağırlık çalışması yağ yakmak için gayet idealdir. Kadın anatomisi kas kütlesi elde etmeye çok elverişli olmadığı için aşırı kaslanmak gibi bir problem olmaz. Yeterince dinlenebiliyorsan ikisini beraber yapabilirsin.

Forumda dumbell ile çalışma programları mevcut ama Youtube'da https://www.youtube.com/user/charliejames1975 kanalında kadınlara özel programlar var. Zamana karşı çalışmak elde az miktarda ağırlık varsa en ideali.

gmzsnmz bunu beğendi.
  4. gmzsnmz

gmzsnmz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ev hanımı
    Yer:
    gaziantep
    yani hafif bi kiloyla bacak çalışırsam bacaklarım kalınlaşmaz incelir mi ?

5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ yakacağın için, evet. Diyete özen göstermelisin yalnız.

gmzsnmz bunu beğendi.
  6. Mrozguryilmaz

Mrozguryilmaz Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0

biz nasıl kadınsı bir görüntüden korkuyorsak kadınlarda kaslanıp erkeksi bir görünümden korkuyor :)

kadınların kaslanması oldukça güç bir durum hormonlardan dolayı o yüzden ağırlık çalışmalarından korkmayınız diyetle ile beraber gayet güzel yağ yakabilirsiniz hemde sıkılaşarak.

7. gmzsnmz

gmzsnmz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ev hanımı
    Yer:
    gaziantep
    inşallah öyle olur 4 haftadır çalışıyorum ama henüz bir gelişme yok :)

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    aırlık, özellikle 2-3 kiloluk dambıllar ile yağ yakamazsınız veya kilo da veremezsiniz normal şartlarınızı devam ettirdiğiniz durumda...ekstra k,katı diet yapmadığınız sürece...

2-3 kiloluk ,düşük ağırlıklarla , 1 saatlik bir çalışma programında harcayacağınız enerji miktarı çok ama çok azdır....ayrıca, antrenman periyodnuz "anaerobik fazda "seyrettiğinden, herhangi ekcess yağ yakma olayı olmaz...yağ yakabilmek için "sürekli,uzun süreli ve buna müsade eden "aerobik fazda "seyredecek aktivite gerekir...

bu dambıllarla çok tekrara dahi yapsanız sadece "body tonus "denilen olayı gerçekleştirebilirsizniz...yani, kas tonlanması ,şekil ,hafif hipertrofi...

9. gmzsnmz

gmzsnmz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ev hanımı
    Yer:
    gaziantep
    ama daha fazlasını kaldıramıyorum ki ? ayrıca dediklerinizi pek anlamadım . sonuç olarak ne yapmam gerek incelmek sıkılaşmak için ?

10. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    ben bu spora 2 kg la basladım baslarda cok zor geliyordu bunlarla calısmak ama zamanla zaten bu agırlıklar size yetmicek ve daha fazlasını kaldırmak zorunda kalcaksınız

Sayfayı Paylaş