dumbell çalışmaları

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve leshrac tarafından 23 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. leshrac

leshrac Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    4 aydır spor salonuna gidiyorum ve halterlerle çalışıyorDUM
    fakat son zamanalarda birşey farkettim ki dambıl ile yaptıgım hareketlerde
    çalıştıgım bölgedeki yanmayı yanı o bölgenin çalıştıgını daha iyi hissediyorum
    incline bench press hareketinde ve oncede nmakinede yaptıgım hareket olan dambıl fly olarak cevirdigim hareketide daha çok hissediyorum ayrıca omuz hareketinide dambılda daha iyi hissediyorum press olanı tam isimlerini bilmiyorum kusura bakmayın asıl sorum şu ben bench press hareketinide dambıl ile yapmak ıstıyorum cunku ne bılıyım dambıl sankı daha cok çalıstırıyor denge problemım yok cevaplarınızı beklıyorum bench_O

2. leshrac

leshrac Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    yardım edebilicek kimse yokmu :(

3. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    ikisi ilede çalış hem dumbell hem barbell ve press çalışırken dumbell preste kaldırırken göğüslerini sıkma şansın var ve böylece göğüs kaslarının iç kısımlarını iyice geliştirebilirsin ama simetri için en idealide barbell onuda ihmal etme

leshrac bunu beğendi.
  4. Keops

Keops Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    pressleri bar ile yap dumbella kesme hareketleri yap farkı hissedeceksin

5. leshrac

leshrac Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    barlada hissediyorum ama pressleri dambıl ile daha rahat yapıyorum ve daha çok hissediyorum mesela 4 aydır okadar zaman agrımıyan üst gogsumu dambılla çalıştım agrımaya başladı çalıştıgını hıssettim bench press i barla hissediyordumda üst göğsü hissetmiyorudum dambılla çok iyi oldu :)bench_O ( cümlede bi karısık oldu bi karısık oldu ) :)

6. hakan3438

hakan3438 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    bench presste korkak davranıyorsun demek tak maximumum agırlığı kıcından akan teri hisset bütün seylerde bunu yap hareketlerde ister dambıl ister barla sen kendini zorla hissedersin bench presste agırlık arttırmayı dene örnek veriyorum 60 ı zorlanarak yapıorsan 65-70 tak yani agrı hisstermiorsan sen hafif çalısıyorsun demektir ama yanlış anlaşılmasın maxiumum agırlıka gir derken gücünün %100ünü kullanma sakatlıklara neden olabilir

Sayfayı Paylaş