Dukan serüveni 45 gün

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve 58rase58 tarafından 21 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. 58rase58

58rase58 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Merhaba. 1 haftadır diyetimi aksatıyorum yaklasık 90 kiloya çıktım. 1 haftada 5-6 kilo oynadı tartıda. Çoğunun su olduğunu biliyorum fakat artık incelmem gerektiğini düsünüyorum. Yarın itibariyle dukan diyetine başlayıp size 2 günde bir güncelleyeceğim. 78 de sabitlemek planım. O yüzden 75 e kadar inmeyi hedefliyorum. Önceden yaptığimda motivasyon eksikliğinden 15 günden sonra fire vermiştim(tatlı krizleri..) Sizden motivasyon konusunda destek bekliyorum ara ara. Bakalım akibet ne olacak. 22 Ekim 2018 başlangıç yazalım buraya..

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    İsimli diyetler yerine sürekli devam edebileceğin bir alışkanlık oluşturmaya çalışsan? Bu konuda önemli olan şey süreklilik, ömür boyu dukan sisteminde besleneceğine inanıyorsan sıkıntı yok ama sistemden çıktığın an geri dönüşler başlayacak.

zeo64 bunu beğendi.
  3. 58rase58

58rase58 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Evet haklısın fakat dukan bittiğinde de eski beslenmeme dönmeyeceğim. Zaten spor işin içinde olduğu için sağlıklı beslenmeyi tercih ediyorum. Fakat dukanı vücudu o moda hızlı sokan bir süreç olarak görüyorum. Eski beslenme stilime dönecek olsam dukanla hızlı veririm ama fazlasını alırım zararlı beslenmeye döndüğümde.

4. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Böyle diyetlere ihtiyacınız yok. Kısa süre uygulanacaksa düşük karbonhidratta yüksek oranda su kaybı olduğunu gösteren yayınlar var. Uzun dönemde ise etkili olmadığını gösteren meta analizler mevcut. Dengeli ve yeterli Akdeniz beslenme modelini tercih etmenizi tavsiye ederim.
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Ekim 2018 ---
    Ekleme: Veya DASH diyeti gibi bir diyeti referans alabilirsiniz.

Lie bunu beğendi.
  5. 58rase58

58rase58 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    2. Gün
    derse geç kaldığım için kahvaltıyı ihmal ettim. Öğle yemeğinde de dukana uygun bişey yoktu. Akşam 7 gibi 600 gr tavuk göğüs 4-5 kaşık yoğurt yedim.
    Saat 9 da da az kıymayla yumurta yedim. Yulaf kepeğini yumurtada kullandim. 3-4 bardak zero kola içtim.

Belki karbonhidrat tüketiminin 1.5 kaşık yulaf kepeğinden olmasından belki de 3 gündür ağırlık çalışmadığım için aynada kaslarımda az bi sönüklük gözüktü. Korktuğum 2 şeyden biri ciddi bi kas erimesi ve verilen kilonun yerine gelmesi..

Dukanda ilk 3 gün egzersiz önerilmiyordu hatta galiba yasaktı ama yarın sabah aç karnına kardiyo yapıp akşamına da salona gidicem. Yarın göğüs sırt yapıcam. (2 günde bir yazdığım için şimdiden yazıyorum)

*Yulaf kepeğini yarın tarçınlı kek tarzı bir şeyde kullanmak var kafamda. 2 ölçek protein tozuyla beraber tadı fena olmuyo.

6. freezekuul

freezekuul Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Dukan mukan hikaye ye me ye cen. Yü rü ye cen anlatabildim mi önemli olan kalori açığı ya az yicen yada çok hareket edicen yoksa yok mucize bekleme herşey sende bitiyor muhakkak her Allah’ın sabahı yürüyüş yap her gün taki baklavalar çıkana kadar ben öğle yapıyorum

fizyo_spor bunu beğendi.
  7. 58rase58

58rase58 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Kabaca hesapladımda zaten dukan kurallarına uymak için çaba gösterince (malum protein pahalı olduğundan) pek yiyemiyorum. O yüzden de kalori açığı oluşmuş oluyo. Gerçi biraz fazla kalori açığı oluyor ama. Sabahları yürüyüşe zaman bulamasamda evde ip atlıyorum.

8. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    kola, zero olsa da farketmez. Tatlandırıcılar vücuda zehir. Sen bir de 3 4 bardak içtim diyorsun. Kolanın her türlüsünü kesmeni tavsiye ederim.

9. 58rase58

58rase58 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Gerçi diyette tatlandırıcıya izin var ama asitin metabolizmaya etkisi için kesmek aklımda

10. 58rase58

58rase58 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    4. Gün
    3 gün sonu atak bitti. Seyir evresi, asıl yağ yakımının başladıği evreye geçtim.
    Sabah 1 haşlanmış yumurta yiyebildim zamanım ve yumurtam sınırlıydı.
    Öğlen tavuk sis vardı, peçeteye iyice yağını bastırıp yedim. Yanına da marul aldım.
    Akşamda fırınlanmış somon soğan ve salata yedim.
    Bugün yulaf kepeğim bitmiş yeni farkettim. Gidipte alamadım. Artık yarın.

1 haftada 83.5 tan 88 e çıkmıştım Fakat atak evresinde sadece 1.5 kg civarı ödem atabildim. 3 kilo 1 haftada nasıl kalıcı oldu onu düşünüyorum.

11. 58rase58

58rase58 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    6. gün
    sabah pek bişey yiyemedim işlerimi hallettim. saat 1de patlıcanlı salata yedim biraz spora gidicem diye. 1 saat sonra kahve içip spora gittim
    döndüğümde 3/4 bütün tavuk - biber soğan yedim. Üstüne yulaf kepeğini kullanmak için yulaf k.-çikolatalı whey-tarçın-kakao-yumurta ve kabartma tozu koyup kek denedim. biyerden baktığım tarif olmadığı için pek güzel olmamıstı. Yarın süt tozu ve muzlu whey kullanmayı düşünüyorum, bakalım.

hiçbi motivasyon kaynağım yok şuan zorlandığımda bırakacakmış gibi hissediyorum bi motivasyon kaynağı bulmaya çalışıcam.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

12. freezekuul

freezekuul Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Kanki pek birşey yiyemedim acelem vardı beslenemedim hemen hemen hergün yazıyorsun ya güzel beslen ağırlık antremanlarına yüklen hacmini geliştir

Yada sırf protein ağırlıklı beslen yağları yak kalori açığı ver ben ne yapcağını anlamadım beslenmene göre hem kas hem yağ 2 sini bir arada yapma gibi bi niyetin var ama tek seçenek ilerliyor vucüt

13. 58rase58

58rase58 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Şuan asıl amacım yağ yakımı. Ama yine de ağırlık çalışmak gerekiyor. Ant sonrası cardio yapıyorum da aç karnına kardiyoları rayına oturtamadım daha.

14. 58rase58

58rase58 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    8. Gün
    Sabah yulaf kepeğinden krep yaptım, üstüne yoğurt ve ton balığı koyup yedim. Öğlen yemedim. Akşam da yarım kilonun üstünde tavuk göğsüyle yağsız yoğurt yedim. 1 paketi geçkin de hindi füme.
    Tatlıya karşı çok zorlanıyorum.

15. freezekuul

freezekuul Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yoğurtla balık iyi zehirlememiş

16. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Balık bayat olmadığı sürece bir şey olmaz ki o durumda da bayat balık zehirler, yoğurt zehrin atımı için vücudu harekete geçirir aklında bulunsun. Balığını bilmediğin yerden yiyeceğin zaman yanında ayran iste balikci kem küm ederse siparişi iptal edip uzaklaş

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

58rase58 bunu beğendi.
  17. 58rase58

58rase58 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    10. Gün
    Sabah 1.5 haşlanmış yumurta ve peynir yedim
    Öğleni salatayla geçirdim
    Akşam üzeri kıymayla yoğurt yedim. Boşluğuma geldi yağlı yoğurttan koydum şuan tek sıkıntı o gibi.
    Akşam da yulaf kepeğinden hindi fümeli, light kaşarlı tost ve yoğurt ile tavuk göğüs yedim

Dün muzlu ve çikolatalı whey+kakao+yulaf kullanarak kek yaptım ama tadi pek iç acıcı değildi. Karb anlamında beni tatmin etti gerçi ama whey deki tatlandırıcı yeterli olmadı.
    Moral olarak bozuk bi dönem benim için. Pastalara dondurmalara saldırmamak için zor tutunuyorum.

18. freezekuul

freezekuul Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Kanki bir tatlı kaşığı bal tüket hem şifa hem tatlı ihtiyacını giderir yada bi gofret filan ye abartma katı diyetler profesyonellerin işi normal insan zaten katı diyet istesede yapamaz yani devamlılığı olmaz

19. 58rase58

58rase58 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    "Bi taneden bişey olmaz" düşüncesine Dr. Dukan bi balona iğne değdirmek gibi bakıyor. Şeker vücuda girdiğinde zaten yağ yakımı yavaşlıyo. 1 gofret beni tatmin etmez öyle bişey de var:d

20. 58rase58

58rase58 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    12. Gün
    Sabah peynirli yumurta yedim. Öğlen 3 tavuk bagetin derisiz yedim. Sp günüydü bugün. Akşam da yulaf kepeğinden krep yaptim üstüne tonbalığı.

Şuana kadar bi diyeti firesiz 14 günden fazla götürememiştim. Kafamı nutella kavanozuna sokasım geliyo bazen. Bu arada halâ bi motivasyon kaynağım yok.

Sayfayı Paylaş