Doğru yapıyor muyum? Yardım lütfen.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Clestial tarafından 5 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Clestial

Clestial Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Arkadaşlar biliyorum bu konu hakkında inanılmaz çok yazı var ve ben de gerçekten birçoğunu okudum. Ancak kendime göre bir şey çıkartamadım. Ben sabah kahvaltısında 2-3 yumurta, 40-50 gram yulaf ezmesi (yoğurtla birlikte) ve 1-2 dilim tam buğday ekmeği tüketiyorum. Öğünler arasında ise meyve (elma, mandalina) tüketiyorum. İdman öncesinde ise 20-30 gram arası protein (genelde ton balığı, tavuk göğsü), ve karbonhidrat (genelde haşlanmış patates, beyaz pirinç pilavı veya makarna) alıyorum. 1.30 - 2 saat sonra ise antremana gidiyorum. Çıktıktan sonra protein tozu alıp (1 servis 35 gr. protein) antreman sonrası öğünüme geçiyorum. Burada da dediğim karbonhidratlardan, tam buğday ekmeği ve 30-45 gram arası protein almaya çalışıyorum. Ancak son okuduğum yazılarda kafam çok karıştı. Biri diyor antreman sonrası basit şeker alınmalı biri alınmamalı. Belirtmek isterim ki şimdiye kadar hiç bir antreman sonrasında basit şeker almadım. Bir de gece yatmadan önce herhangi bir besin almamı tavsiye der misiniz? Yardım edebilecek biri var mı? Kafam çok karışık. Şimdiden hepinize teşekkürler.

2. alpwer

alpwer Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    arkadasım boyle seylere takılma , eger ıllede antreman sonrası seker alacagım dıyorsan 1 tane elma fazlasıyla sana bu etkıyı verecektır. gece yatmadan once ıse gece sındırılen proteınler tuketmen gerek yanı caseın proteın veya lor peynırı. antremana baslamadan once ıse erken sındırılen proteınler tuketmelısın, antremandan sonra vucudun proteın ıhtıyacını karsılanman yeterlı olacaktır.

3. WATZz

WATZz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    her spor çıkışı çikolatalı süt alıyordum , bence çok gereksiz birşey olduğundan proteinle ilk desteği yapıp evde ise yemeğimi yerim .

4. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Ant sonrası basit şeker alınmas BENCE gereksiz.Çünkü ant sonrasında GH seviyemiz artıyor ve ant sonrası basit şeker alırsan kan şekerini aniden yükseltip GH salınımını durdurmuş oluyorsun.BENCE yatmadan önce protein alımıda çok önemli deil yatağa dolu mideyle girmek uykuda sıkıntı çıkarabiliyor GH salınmını bir nebze etkileyebiliyor o yüzden yatağa boş mideyle girmekte fayda var diye düşünüyorum.

5. byte

byte Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Tüm gün aç gezelim GH tavan yapsın dostum o zaman

6. alpwer

alpwer Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    :):)

7. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    onu kastetmiyorumki ben sadece gece yatmadan önce dolu mideyle uykuya dalma sıkıntı yaratabilir isterse kullanır.Ben görüşümü söyledim sadece.

8. alpwer

alpwer Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Dostum zaten gece yatmadan önce normal ögünde yedigin gibi yemenizi kimse önermez . burda demek ıstedıgım sen uykuda oldugun surece vucunda proteın sentezi devam edecektir. bu nedenle geç sındırılen proteın almanızı tavsıye edıyorum. yanı caseın seklınde proteın..

9. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Her ne kadar bulkta da olsanız vücudun aç kalmaya da ihtiyacı var. Bencede yatmadan önceki öğünler gereksiz

Sayfayı Paylaş