Doğru kilo almak

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Viavia tarafından 28 Kasım 2021 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Viavia

Viavia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar pek bilgili arkadaşlarım ve benim gibi cahil dostlarım. Yaşım 18. Yaklaşık bir buçuk yıl önce fitnesa bilinçsiz bir şekilde başladım. Kilom 69 boyum ise 193cm idi. İlk 4 ay falan oldukça bilinçsiz devam ettim ve hiçbir gelişim olmadı. Sonra kusarcasına yemeye başladım ( sağlıklı bir şekilde değil de daha çok makarna gibi poğaça pasta börek gibi hamur işleriyle ) bunun sonucunda 4 ay gibi bir sürede 82 kilolara kadar çıktım ama yine tek katkısı bana kocaman bir göbek oldu ve tabi vücudum skinny fat denen tabire akilalmaz bir örnek teşkil etti. Aksatmadan sporumu yaptım ama cılız sırık ve dar omuzlu görünümümden asla kurtulamadım.
    9 ay süren bu maceradan sonra yine spora başladım bu sefer daha bilinçli daha düzgünce fakat şuan da ne yiyeceğimi bilmiyorum fast food gibi şeyleri zaten asla yemem hamur işini tamamen kestim ama sadece pirinç pilavı ve haşlanmış yumurta yiyorum. 1ay oldu başlayalı ilk başta azimle 4 günde 1.5 kilo aldım sonrasında hastalandım antrenman aksatmadım ama yeme isteğim azmim kesildi. Şuan 80 kiloyum başladığım yerdeyim ama bırakın kilo almayı kilomu korurken bile zorlanıyorum çünkü metabolizmam çok hızlı
    Bana ne öneri verebilirsiniz saygıdeğer arkadaşlarım hem dershane hem okul bir arada götürüyorum ve bu düzende yemek yemeye fırsat bulmak bile zor oluyor ki zaten sabah 6da çıkıp öğlen 1de eve geliyorum ve bu zaman diliminde hiç yemek yemiyorum (ki bu yüzden de muhtemelen kilo almam yavaşlıyor)
    Okula yemek ne götürebilirim evde ne yiyebilirim sağlıklı bir şekilde nasıl kilo alabilirim lütfen yardımcı olun, pirinç pilavı bol yiyorum her gün her birkaç saatte bir ve yulaf da tüketmeye çalışıyorum protein olarak da yumurta bunların yanında neler tüketmeliyim?
    Lütfen tavuk et falan demeyin maddi durumum hiç ama hiç yok ucuz yollu şeyler önemli

2. Viavia

Viavia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Up

Sayfayı Paylaş