Doğru kalori hesaplaması ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 9PS tarafından 6 Aralık 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. 9PS

9PS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle lütfen konuyu cevap vermeden kitlemeyin. Birçok konu gördüm cevap verilmeden kilitlenmiş örneği var diye konunun ancak ben bulamadım, en azından ilgili konunun link verilebilir. 20 yaşındayım boyum tam 170 kilomda 55 ya da 56 civarı. 60 kgden düştüm bi süre içinde ve tekrar almak istiyorum ancak internette hesaplamalar orantısız. Aynı bilgileri veriyorum kiminde kalori ihtiyacım 2300 kiminde ise 3000 çıkıyor. Haftada 4 gün spor yapıyorum 1er saat ve sonra hareketsiz kalıyorum. Ben şu an +3000 kalori alıyorum ancak doğru kalori ihtiyacımı öğrenmek istiyorum.

2. Logannn

Logannn Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    53
    Herkes zamanla bulur bunu. Mesela sen şimdi 3000 alıyorsun diyelim. Çok yağlanmazsan eğer bil ki senin maintain yani harcadığın kalori 2600-2800. Ama çok yağlanırsan bil ki 2300 civarı. Bunu ancak bir ay iki ay içinde öğrenirsin. Sen riske atmak istemiyorsun bu çıkan iki değerin arasında bir şey olduğunu düşün ve ona göre hareket et

Sayfayı Paylaş