doğru dinlenme süresi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve g.u.r.k.a.n tarafından 8 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. g.u.r.k.a.n

g.u.r.k.a.n Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba dostlar,yaş fazlasıyla kemale erse de bu spora yeni başlayan biriyim henüz 1 ay kadar oldu. şimdilik 20lik bir dumbbell seti ve barfiks demiriyle evde çalışıyorum. yalnız forumda ve nette incelediğim kadarıyla cevabını bulamadığım bir şey var aklımda.

incelediğim programların hemen hepsinde örneğin p.tesi göğüs çalışması varsa çarşamba kol-karın, cuma bacak var diyelim. şimdi kas gelişiminin sonuçta uykuda olduğu malum tamam ama bu gelişim tam olarak ne kadar sürüyor. araştırdığım kadarıyla kimileri 1-2 gün yeterli derken kimileri 4-5 gün diyor, demek istediğim p.tesi göğüs çalıştım diyelim salı dinlenip çarşamba tekrar göğüs çalışmak istiyorum desem (daha hızlı gelişir ümidiyle bir umut işte):) kas gelişimine yarar mı geitirir zarar mı sizce yoksa bu da gelişim süreci gibi vücuttan vücuda değişir mi?

2. serkan2234

serkan2234 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    küçük kas gruplarını 48 saat büyük kas gruplarını 72 saat dinlendirmen gerekiyor.

g.u.r.k.a.n bunu beğendi.
  3. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Gurkan bey selam.

Dediginiz gibi bir calisma sistemi var. Mesela bir split sisteme gore haftada bir 5 hareketle yapilan gogus antremani tum vucut sistemi ile 1-2 harekete dusurulup haftada 3 gun calisiliyor.

Ki aslinda ben de size tum vucut sistemini oneririm. Daha cok verim alirsiniz. Stronglifts 5x5 olabilir. Veya agirsaglamin sitesindeki kas gelistirme.tum vucut antremani bence baslangic icin cok iyi.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

g.u.r.k.a.n bunu beğendi.
  4. g.u.r.k.a.n

g.u.r.k.a.n Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba Emre bey, tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Strongsliftteki programları inceledim gayet güzel tekrar bakıp bir program çıkaracağım yalnız asıl istediğimi nokta atışı ağırsağlamın videolarından şu linkte buldum sağolun

5. serkan2234

serkan2234 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    tüm vücut antrenmanı yapabilirsin haftada 3 gün çalışıyorsun
    yada iki bölge antrenmanı yapabilirsin
    1.gün gögüs biceps bilek
    2.gün omuz trapez arka kol
    3.gün sırt bacak
    4.gün dinlenme benim çalışma stilim böyle tavsiye ederim.Ama çalışmaya başlayalı 1 ay olmuş tüm vücut antrenmanı da yapabilirsin.

Sayfayı Paylaş