Doğru Besleniyormuyum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Sameths tarafından 4 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Sameths

Sameths Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar 2 yıla aşkındır BB yapıyorum fakat hala bu beslenme ili ilgili kafamda cevabını bulamadıgım 10larca soru var . Heryerde bir çok makale okuyorum forumları takip ediyorum fakat her kafadan bir ses cıkıyo ben önce beslenme programımı sizlerle paylaşmak istiyorum ardındanda yaptıgım bir hata varmı veya eksik birşey yapıyomuyum bunu degerlendirmenizi istiyorum ve tabiki aklımdakı su cevabını bulamdıgım sorularada biraz yardımcı olmanızı istiyorum şimdidden okuyup ilgilendiniz için teşekkür ederim

Sabah saat 8.30 da kalkıyorum 9.00da
    1 ölçek Protein Tozu 2 Adet Universal sterol complex 5 yumurta beyazı Omega3 Multivitamin 1 kase Lor peyniri 1 Dilim Cavdar ekmeğini Mideye indiriyorum

Saat 12.00 öğle yemeği
    1 kase mercimek corbası 1 tabak bulgur pilavı 1 kase cacık veya salata (yagsız tüzsüz) 1 tabak kurufasulye veya Nohut 1 Adet Universal sterol complex alıyorum Not: Yemeği loknatada yediüm için tavuk bazen olmuyo yani haşlanma veya ızgara tarzı ama nohut bulgur ve mercimek o öğunde fix tuketiyorum

Saat 15.00
    250g Et veya Tavugu 1 tabak bulgurla beraber Mideye indiriyorum ve 1 adet Universal sterol complex alıyorum

Saat 18.00
    Gene aynı sekilde 250g Et veya Tavuk yiorum K.H almadan 1 adet Universal sterol complex alıyorum

Saat 20.00 - 21.00
    Bu saat aralıgında anteremen başlamış oluyorum Başlamadan once BCAA L.carnetin alıyorum 22.30 - 23.00 civarı anteremı bitiriyorum ardından hemen protein tozu 2 Adet Universal sterol complex alıyorum
    24.00- 01.00
    5yumurta beyazını içip uykuya dalıyorum

Şimdi bu programda sebza tuketemiyorum karnıbahar ıspanak brokoli vs tarzı bunlar gelişimimi etkilermi
    Öğle yemeğide 12.00da olanda tavuk veya et tuketemiyorum ama gunde 750gr net et veya tavuk tuketiyorum 1 öğünde pas gecmemin bana bi zararı olurmu sonucta bitkisel oalrak pretein alıyorum die dusunup kendımı kandırıyorum acıkcası
    Tükettiğim K.H mikatarı sizce azmı istediğim incebir bel fit bir vucut oyle kutlesel kocaman birsey olamk istemiyorum boyum 1.78 kilomda 76
    Bu yumurtanın sarısını yemelımıyız yoksa yememelimiyiz bunuda bi turlu cozemedım

Anteremn tazımı suan crosfitt agırlıklı 2 ayda bır değiştiriyorum yeri geliyo 3 12li stler yeri geliyo parcalamya yonelık daha izole bir tarz veya istasyon tarzı sureklı degıstırıyorum yanı ama su karın bolgesınde bi turlu baklavaları goremıyorum ozellıkle alttakileri yag oranım %14 gun asırı anteremen yapıyorum her anteremndada 30dk fix kardiom var sizce suanki beslenme prgramımda bir sorun varmı eksık yada yanlış yaptıgım birsey yardımcı olursanız cok sevirim tekraradan teşekkurler

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kaç kilosun, boyun kaç, bench press, squat, deadlift 1rm değerlerin kaç? Günlük kalori, protein, yağ, karbonhidrat alımın kaç? Amacın ne, bulk mu yağ yakımı mı?

3. Sameths

Sameths Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    boy 1.78 kılo 76 bench press 93 squat 80 , deadlift 90 gunluk 1800 2000 kalori alıyorum %60 proteın %30 K.H %10 YAG amacım fit bir vucut yanı iri parcalı fitness model tarzı

4. Delteo

Delteo Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Kaldırdığın bench press deadliftten daha fazla öyle mi? Bir yerlerde yanlışlık olduğu kesin ama beslenmeyle ilgili olduğunu hiç sanmıyorum.

Thorm ve doxux bunu beğendi.
  5. Sameths

Sameths Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    yani max denemesını bır kere yaptım belkı daha fazlada olabilir ama pek fazla yuklenmek ıstemedım suqatıda daha yenı serbest gırmeye basladım suankı programımdan once piramit seklinde calısıyodum 12 10 8 . agırlık oalrakta 50 60 70 benım asıl merak ettıgım soru beslenme seklınde bır sorun varmı iyi bir beslenme seklımı daha ıyı olabılırmı eksıklerı varmı fazlası varmı tarzında

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kullandığın ağırlıkları sorma sebebi kas kütlenin ne durumda olduğunu anlamaktı. Henüz başlangıç aşamasındasın ve fazla kilon yok. Bu durumda kas kütlenin artması lazım.1800-2000 kaloriyle olacak şey değil, 2800-3000 kalori civarı temiz bulka girsen daha iyi. Sebze tüketmemek uzun vadede vitamin-mineral eksikliği çekmene yol açar. Öğle yemeğinde et yememen gün sonunda protein ihtiyacını karşılıyorsan çok önemli değil. Yumurta beyazını çiğ içmen hastalık açısından sakat olabilir. Sarıları atma, besin değeri çok yüksektir. Baklavaları görememen normal, hem yağ oranın yüksek hem de çok kas kütlen yok.

7. Sameths

Sameths Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Cok tesekkur ederim o zaman yag yakmaya pek takilma kas kutleni arttir diosun kaloriyi de yukseltiyim peki gunde 10 yumurta yiorum kacini sarisiyla tuketiyim ?

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bilmiyorum, bunun belli bir sınırı yok. Ama o kadar yumurta yerine alacağın proteini çeşitli kaynaklardan almaya bak. Bir kısmı yumurtadan geliyorsa kalanı sütten, yoğurttan, peynirden, kırmızı, beyaz, balık etinden ve tahıllardan gelsin. Bunlar olduktan sonra 10 yumurtaya ihtiyacın olacağını sanmam.

9. onurkpz

onurkpz Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    İstanbul
    karbonhidrat az geldi bana.bi de akşamki yumurtaları kesinlikle Çiğ yeme.yumurtanın yapısı nedeniyle pişmediği zaman,üstündeki zardan dolayı sindirimi zorlaşıyo.yumurta besinlerini sana veremeden vücudundan çıkıp gidiyo.hatta akşam yumurta yerine yoğurt süt lor peyniri tüketmeye bak.250 gr lık etleri gün içine dağıtırsan daha iyi olur.kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş