Dizlerimde sorun var squatsiz bacak antrenmanı arıyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Wantedd tarafından 9 Ekim 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Wantedd

Wantedd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Dizlerim de sorun var bükemiyorum ses cikip ağrı yapıyor squatla bu ağrı artıyor.Salonumda leg press aleti de yok iç bacak için başka hangi hareketleri önerirsiniz ?

2. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Aynı sorun bende de vardı. Fizyoterapistim çeyrek squat yap dedi. Kasları güçlendirmek için önerdi.
    Tabi bunun da salonda yansıması var. Arkamdan herkes; bu adam squat bilmiyor, squat yaptığını zannediyor diyor.

Şunu da unutmadan diyeyim. Dizlerden kaynaklı sorunlar çeşitli olabilir. Doktora ve fizyoterapiste görünürsen, sana rehberlik edeceklerdir. Bana artık yarım squat bile yasak.

Ayrıca leg pressi kadınlar genelde hep yanlış yapıyor. Finalde dizleri hep kitliyorlar. Başka bir salonda Leg press makinesi bulursan buna da dikkat et. Daha da kötü olur durumun.
    İmkanın varsa. yüzme iel uğraş. Eklem, kemik ve kas ağrılarına birebir. Ben bir ara dizlerimdeki ağrı yüzünden merdiven çıkamıyor ve inemiyordum. Hep asansör kullanıyordum. 3 ay yüzmeye gittim, şimdi merdivenleri çok rahat çıkıyorum. Sadece koşarak çıkamıyorum, ağrı yapıyor bir noktadan sonra.

Wantedd bunu beğendi.
  3. Wantedd

Wantedd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle ilginiz icin tesekkür ederim bulunduğum ilcede sadece bir tane salon var onda da antrenör diye bir kiz koymuslar ben daha cok biliyorum öyle söyleyeyim bulunduğum ilcede ortopedist fizyoterapist yok calistigim icin baska yere doktora gitme imkânım da maalesef ki yok ,zaten yüzme havuzu hiç yok :) internette araştırdığım kadariyla patella kondromalazi buna yönelik pilates egzersizleri yapiyorum ama işin fitness kısmında maalesef ki yetersiz kaliyor özellikle ic bacak

Sayfayı Paylaş