Diz-Bacak Sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cnzmly tarafından 27 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cnzmly

cnzmly Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba. Aslında tam olarak kas yapısıyla ilgili değil sorum. Belki bilen vardır diye soruyorum. Şimdiden teşekkürler. Bacağım çok ince , şekilsiz duruyor. Pantalon giydiğimde bacağımın üst tarafı neyse de, diz kapağının aşağı tarafının içinde sanki yokmuş gibi ön tarafı boş kalıyor. Evde nasıl geliştirebilirim? Birde ufak dereceli skolyoz hastasıyım. Bu diğer bacak gibi diğer kemik yapılarını etkiler mi? Diz kapağım bu yüzden şekilsiz sanıyorum. Patella Tendon Bandı aldım bir faydası dokunmadı. Sizin tavsiye edeceğiniz bir şey varsa, söylerseniz çok sevinirim. İyi forumlar.

Bu diz üstü oturduğumda görünüşü: [​IMG]

Bu da normal hali: [​IMG]

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Diz kapağının alt tarafı kaval kemiğin arkası kalf kasımızdır.Demek istediğin alanın genişliğinin artması için kalf çalışabilirsin.
    Calf Raisess yazarsan çıkar varyasyonlarınıda ekleyebilirsin salonda makinası varsa onla yapman daha iyi olur ağır girersin.

3. cnzmly

cnzmly Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki düşündüğüm gibi diz kapağımda bir sıkıntı var mı? Bunun için bir ortopediste görünmeli miyim?

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ağrın felan yokmuş , calf yaz internete calfı ne kadar büyütebildiklerini insanların biraz bak aradığın bacak tipi kas dolgunluğuyla olucaksa , calf kütlesini büyütebilirsin ben bacak günü 1 hareket calf girerek calf kütlemi büyüttüm , bide 2 hareket daha ağır girseydim düşün birazcık böyle çapında 1 cm daha fazla büyüme olurdu.Ben calfı serbest ağırlık giriyordum bide genelde düşün yani...

5. hooliqan35

hooliqan35 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Bacakta şekilsizlik derken 'o bacak' mısın? Sorun sadece incelikse calfin geliştikçe görüntü güzelleşir.

6. cnzmly

cnzmly Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürler dostum, biraz daha iri bacaklara sahip olmak için calf hareketlerini yapmaya başladım.
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Mart 2016 ---
    Hayır, o bacak gibi bir sorunum yok. Dik durduğumda tek sıkıntı ince gözükmesiydi. Onunda sizin sayesinde çalışarak düzelebileceğini öğrendim. Benim kastettiğim ana mesajdaki ilk resim. Dizüstü oturduğumda diz kapağım yer değiştiriyor gibi bir görüntüsü oluyor. Yani köşeli bir şekilde. Sizde de öyle mi?

Sayfayı Paylaş