Diyetsiz kas oranı artırma olurmu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Kenansrm tarafından 13 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Kenansrm

Kenansrm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba ben bundan 2 ay önce 91 kiloydum 1.78 boyla artık diyetimi bitti ve 3 aydır fitnes yapıyorum.Diyetisyenime artık 72 kilo oldun ve kalıbim endomorftu şimdi mezamoorf oldu ama göbeğinde hafif bir sarkıntı var şimdi asıl konu diyetimi bitiyor ama diyetisyenim bana protein diyeti yazdı benim sorum şu artık diyetimi bıraksam.protein ağırlıkli beslensem sporu bırakmadan kas oranım artırmıştır yoksa diyetisyenin dediği programa uyayimmi

2. emirkalava

emirkalava Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bandırma-İzmit
    Diyetini görmeden bir şey diyemeyiz ki. 72 kilo isen en az 120 gram protein almalısın. Kalori hesaplaması yapmalısın.

3. Kenansrm

Kenansrm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Diyetimi bu benim demek istediğim diyeti yapmadan vücudum eski haline yani kilo almadan kas yapabilirsiniz bu diyete uymadan

4. emirkalava

emirkalava Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bandırma-İzmit
    Devrik cümleyi anlarımda burda ne yazdın hiç anlamadım.

5. Kenansrm

Kenansrm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Ya şöyle soyliyim ben 20 kiloya yakın kilo verdim kiloyu yemek yiyerek hani protein diyeti yapmayı bırakarak.herseyden yiyerek spora devam edip kas oranım artırmı

6. burakbyr

burakbyr Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Yeni başlayanlar şu konuyu anlamıyor. Kas kütlesi artarsa kilo almış olursun. Çok basit aslında.

7. Kenansrm

Kenansrm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Benim demek istediğim şu ben şuan kilomu verdim ama artık normal yememe geri dönersem yani herseyden yersem ve spor yaparsam fiziğim gelişimi yoksa doktor şuan bana protein diyeti verdi eski diyetim gibi yine tatlı şeker yağ felan yok sadece tavuk kırmızı et vs gibi şeyler geldi demek istediğim kısacası diyet birakik herşeyi yersem spor yaparak fiziğim olurmu

8. emirkalava

emirkalava Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bandırma-İzmit
    Dostum cidden klavye ile sorunun var :) Şimdi sen bize diyetsiz spor yapıcam ama aynı kiloda kalıp kas yapıcam diyorsun. Hadi kas yaptın aynı kiloda diyetsiz nasıl kalıcan ?

9. Kenansrm

Kenansrm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Ayni kiloda kalicam demiyorum yada yanlış anlatım kustura bakma ben protein ağırlıklı beslenicem ama herseyden yicem ama böyle yaparak yani gündelik açıktikca yediğim zaman spor yapıp kas oranım artırmı fiziki yani fit olurmuyum

10. emirkalava

emirkalava Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bandırma-İzmit
    Ben zaten günde 3 öğün beslenerek sporumu yapıyorum. Öğünler arası zaten acıkıyorum. Şimdi ben her şeyi her zaman yemiyorum.
    Kahvaltı 5 yumurta
    Öğlen Makarna Tavuk
    Akşam Tavuk
    Zaten protein tozsuz her öğün proteinli besin almadığın sürece günlük ihtiyacı karşılaman zor. Her şeyden kastın abur cubur, asitli içecekler işin içine giriyorsa günlük proteini alsan bile daha zor. Her şeyi yiyeceğim dediğin besinleri 3 yorumdur açıklamıyorsun. Her şey ne açıkla lütfen.

11. Kenansrm

Kenansrm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    İlk önce dediğin gibi haklısın
    İlk önce haklısın yine öyle senin dediğin gibi her öğün protein ağırlıklı yesem ama abur çubur yani (Burger,KFC,dominos ) gibi Fast foodlardanda dışarda beslenmek acıkınca ama düzenli olarak sporumu yapsam veya (evde akşam tavuk yedikten sonra çikolata yada kola gibi şeyler yersem) bun lar givi bunlar olarakta protein ağırlıklı yine yersem kas oranım artarmi

12. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    artar

13. Tiberius

Tiberius Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Dostum yaşınmı çok küçük yoksa Almancı felanmısın yazdıkların hiç anlaşılmıyor ya :)

doxux ve emirkalava bunu beğendi.
  14. emirkalava

emirkalava Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bandırma-İzmit
    Bende kendimde aramaya başlamıştım sorunu :)

Ayrıca dostum sen 91 kilodan azimle 70 kiloya gelmişssin hala kfc dominos burger diyorsun tamam yenir haftada 1 hadi 2 olsun. Ama zaten bi burger 1000-1500 kalori değilmi ne kadar protein alıcaksın ki bundan 30gram proteini varmı ki. Bunlar gönül eğlendirmek için besinler.

Kalori hesabını yaptın mı 2500 ile kilonu koruyorsun diyelim mesela. Günde 2 burger ye 2000 kalori olsun. Gerisi 400 gram tavuk olsun mesela sence bu iyi bir fitness beslenmesimi bunları düşünüp yazmalısın.

Yani başlığın bile tuhaf '' Diyetsiz kas oranı arttırma '' sen bildiğin dirty bulking istiyorsun. Forumu araştır biraz dirty bulking yapınca ne oluyor definasyon nedir bir öğren. Bunları sormana bile gerek kalmıyacak.

Son düzenleme: 14 Mayıs 2016
  15. Kenansrm

Kenansrm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Ya klavyem bozuk özür dilerim herkesten olay şu bidaha uğrasarak yazicam ben mesela sabah 3 yumurta öğlen tavuk gogusu akşam et sote yedim ara öğünler de disardayim ve arkadaslarinlami cips kola tatlı abur çubur vs gibi şeyler yedik yada bir öğünde ben hamburger kola İskender KFC felan yedim bunlarda protein ağırlıklı hani spor yaparak ve böyle şeyler yiyerek Fast food ve protein ikisi bir arada kas oranım artarak fit bir kalıba girermiyim şuan 178 boyla 72 kiloyum vücutumda yağ oranı 7 kilo diyetisyenim bana sen vücut yapın olarak en en iyi sisin dedi ve diyeti bıraktım şimdi protein diyeti verdi ama dediğim gibi artık Fast food felan da yemek istiyorum abur çubur vesayre ve sporla kas yaparmıyim bukadar

16. emirkalava

emirkalava Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bandırma-İzmit
    Yaparsın sorunun cevabı EVET. Estetik olur musun HAYIR.

17. Kenansrm

Kenansrm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Peki bu bana verilen protein diyetini uygulayarak olduktan sonra dediğim gibi yaparsam kalıcı olurmu sporla

18. burakbyr

burakbyr Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Senin dediğin olaya dirty bulking deniyor, kas kütlesi yaparsın ama yanında göbek de promosyon olabilir.

19. emirkalava

emirkalava Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bandırma-İzmit
    Dostum cidden bizi trollediiğini düşünüyorum.

20. burakbyr

burakbyr Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Hayır öyle olsaydı herkes 1 sene çalışır bırakırdı, kazandıklarının sadece birazını koruyabilirsin.

Sayfayı Paylaş