Diyetimin 2nci günü.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve deejayhuLe tarafından 22 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. deejayhuLe

deejayhuLe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba; Boy 186 kilo 82
    kilomdan şikayet im yok fakat aniden çıkan göbeğimin vermiş olduğu endişe ile diyet yapmaya karar verdim.
    uygulamamı sizlere paylaşıp tavsiyelerinize ihtiyacım var ;
    1-sabah 07:40 kalkış 08:00 kahvaltı ya oturuyorum;
    -4 dilim kızarmış kepek ekmek
    - az miktarda tulum peyniri
    - zeytin yağlı domates 1 adet.
    - bir tane haşlanmış yumurta
    - yarım tatlı kaşığı salça
    - az miktarda helva (sade)
    - ayva,kayısı,vişne reçeli birer tatlı kaşığı.
    -1 bardak süt(yarından itibaren light süt e geçiş yapacam)

öğlen 2 adet haşlanmış patates
    -1 adet domates
    - 1 adet eti form büsküvi

akşam saat 20:00 da işte geliyorum
    4 dilim kepek ekmek
    -zeytin yağlı sebze salatası
    -1 kase yoğurt

bu şekilde bir program belirledim kendime bana lütfen yardımcı olurmusunuz

2. lqexit

lqexit Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    En öncelikli tavsiyem diyetle birlikte spor yapmanız. Spor yaparsanız verdiğiniz kiloyu kastan değil birikmiş yağlardan verirsiniz. Bir çok arkadaş spor yapmadan sadece diyet yaparak kilo veriyor ama göbekleri hiç gitmiyor...

Diğer tavsiyem günlük kalori ihtiyacınızı hesaplayın yani yediklerinizin kalori değerlerini hesaplayn. Örneğin günlük cl ihtiyacınız 2300 CL ise o günlük almanız gereken CL miktarı 2000-2100 cl civarıdır. Daha düşük cl ile beslenmek kas kaybına ve zayıf ama yağlı görünmenize neden olur.

Listeniz ile ilgili tavsiyem şeker oranını düşürün. Şekerli yiyeceklerden uzak durun yiyecekleriniz protein ağırlıklı olamalı karbonhidrat seviyesini de düşürün. Mesela akşamları kepek ekmeğini kesin, onun yerine salatanızı tavuk/balık ile tüketin bir de uyumadan 2 saat önce besin alımını durdurun. Son olarak gün içinde 2500-3000 lt su tüketin.

3. deejayhuLe

deejayhuLe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkürler zaten su ile ilgili sorunum yok oldukça bol miktarda içiyorum suyu. akşam en son 8 de yiyorum . ayrıca kalori ihtiyacı nasıl hesaplanır spor tavsiyeniz akşamları koşu yada yürüyüş mü ;?

4. lqexit

lqexit Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    https://www.diyetkolik.com/kac-kalori

Bu siteyi tavsiye ederim. Örnek olarak 1 adet pişmiş yumurta aratırsanız barındırdığı değerler ve kalorisini güvenilir biçimde veriyor ve geniş bir yelpazeye sahip bir site bir çok besini içeriyor.

Spordan kastım kardio ve ağırlık çalışması mixli bir program. Örneğin 10 dk hızlı yürüyüş 20 dk bisiklet (eğer evde spor yapıyorsanız Shaun T - Focus t25 programını öneririm) sonrasında dumbelın varsa göğüs, omuz, sırt, kol (bunu bir program ile dağıtırsın İlk gün göğüs ve kol gibi) çalışmanı öneririm.

5. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Proteine yönelip karbonhidratı kısmanı öneririm. Malumunuz karbonhidrat (basit) insülin = yağ :)

6. deejayhuLe

deejayhuLe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    kafam çok karışık oldu diyet konusunda arkadaşlar sabah kahvaltı öğlen sadece eti form bisküvi çeşitleri akşam eve gidince de tam buğday ekmeği biraz yemek yiyorum yok mu bana doğru düzgün bir diyet programı hazılayacak olan .
    çay günde 5-6 adet içiyorum oda tek şekerli bol bol su içiyorum. alkol kullanmıyorum. tuz u kesinlikle kaldırdım sistemden ilk gün yürüyüş yaptım ama son iki gündür yapmıyorum bana bir yardımcı olurmusunuz. 1 ocak a kadar akşamları yürüyüş yapmak ve 1 ocaktan itibarende salona yazılmak istiyorum.

7. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Bak şuan p90x uygluyorum ve kendi beslenme programnı yüzeysel şekilde yazayım , kendine göre revize edebilirsin.
    Sabah: 5 yumurta beyazı + 100 gr. lor + uno tambuğday ekmeği Yeşil çay; Diğer . 100 gr. yulaf + 200 ml yağsız süt + meyve parçacığı + 3 yumurta beyazı
    Öğlen: 150 gr. tavuk &hindi & yada (balık değiştirebilirsin.) 100 gr. lor peyniri ve mevsim salata. (dilersen yanına portakal suyu ) tavsiye edilebilir.
    Akşam : Sebze yemeği + 100 -150 gr. et balık türevi.
    Spor öncesi : amino spor sonrası . Protein gold standard. Kardio sonrası : 200 gr yoğurt + muz blendırdan geçirilecek.

Ara öğünlerde ise : Kuruyemiş , hindi füme , ya da yağsız yoğurt tüketmeye özen gösteriyorum.

deejayhuLe bunu beğendi.
  8. ozaner

ozaner Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Eminim arkadaslarimda değinmiştir yorumlari okumadim fakat bu diyet ile verdiğiniz kilonun büyük bir bölümü kas kutlenizden gider tartida istediğiniz sayiyi gördüğünüzde bile görüntünün pek iyi olacagini sanmiyorum benim düşüncem aç kalarak kilo verilmez saglikli besleneceksin spor yapmasan bile protein oranini arttir en azindan bir ogununde et ye kolay gelsin

deejayhuLe bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş