Diyet yapayım derken,metabolizmamımı yavaşlatıyorum ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Grkm4life tarafından 18 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Grkm4life

Grkm4life Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle cevaplarınız için şimdiden teşekürler.
    Ben 190 cm boyunca,110 küsür civarlarda kilodayım.(kilomdan tam emin değilim)
    Bu kilo sorunuyla aslında 3 yıl falan oldu uğraşalı,daha önce spor salonuna gitmeyi denedim ama 3 haftadan fazla dayanamadığımdan evde spor yapmaya karar verdim.
    Bundan ötürü evde kendim bişeyler yapmaya çalışıyorum.
    Şişeyim full kas olayım gibi bir derdim yok doğrusu,sadece ortalama bir kilo değerinde ortalama bir vucutta olmayı düşünüyorum.

Daha bu aksama kadar doğru yaptığımı düşündüğüm şeyleri,forumda bir yazıyı okuyarak yanlış yol izliyor olabileceğimi fark ettim.

Tam anlamıyla 1.5 haftadır hergün spor yapıyorum evde.
    üst karın,alt karın ve yan karın için eğzersizleri gerek bu siteden,gerekse video paylaşımlarından gördüğüm kadarıyla doğru bir şekilde uygulamaya çalışıyorum.(nefes egzersizi,en az 45 sn bekleme periyotlar arasında vb.)
    3x 15-20 arası periyotta abdominal bölgemi
    3x 25-30 arasında 2 farklı tür hareketle pectoral bölgemi çalıştırıyorum.(dumbella çalışırken hafif olmasına rağmen 5 kg'lıklarla çalısıyorum.hafif ama sayıyı yüksek tutmaya çalısıyorum)
    5 dakika ile başlayıp 8 dakikaya kadar 5 er kg'lık dumbellarla sağa sola eğilme hareketi yapıyordum.Bu hareket yan sırt kaslarımı çalıştırarak kalınlaştırır diye bir yorum gördüğümden 10 dakika ağırlıksız yapmaya başladım.

Diyetime genel olarak dikkat ediyorum.ögün sayımı az tutuyorum doğrusu.pekte bişey yemiyorum arada ama protein vitamin ihtiyacım için sebze,tavuk gögsü,salata gibi gıdalar tüketiyorum.sabahları specialk bar ve yağsız sütle kahvaltı yapıyorum;ama malesef seçeneğim olmadıgından öğlen yemeğinde makarna vb. çeşit yemek zorunda kalıyorum.(ekmek olmayan gıdalar tüketmeye çalışıyorum)
    Aksamları genel olarak salata yiyorum,bazen haşlanmış tavuk,2 kaşık pilav tüketiyorum.
    Su her zaman bol bol tüketiyorum zaten.

Sanırım diyetimde sorun varmış,bu hareketim metabolizmamı yavaşlatırmaya mı çalışıyorum farkında olmadan?
    Bide hızlı kilo veriyor gibiyim,bu hızlı alacağım anlamına mı geliyor?

Ne gibi önerileriniz olabilir,şimdiden teşekürler.

2. Grkm4life

Grkm4life Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bi cvp yazacak yokmu yahu :S

Sayfayı Paylaş