diyet ve bcaa

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve lucifer_666tr tarafından 23 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. lucifer_666tr

lucifer_666tr Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    inş.müh.
    Yer:
    ankara
    yaklaşık iki aydır cardio ve vücut geliştirme ile uğraşıyorum ve spor salonuna gidiyorum. boyum 184 ve kilom 108 idi başladığımda . şu an ise 101 kiloya düştüm. haftanın 3 günü salona gidiyorum ve düzgün bir programım var diğer günler ise evde koşu bandı mekik dambıl karışık şekilde çalışıyorum. diyete de devam tabii.
    araştırıyorum iki aydır l-carnitine ve cla öne çıkmıştı fakat bunları almadım. geçenlerde yağ ve kas oranlarıma baktığımda ikinci ay içerisinde yağ oranım sabit kalıp kilo vermişim yani biraz kastan yemişim. bcaa kullanmalıyım diyet döneminde bir işe yarar mı ve yağ yakımına yardımcı olur mu.

siz üstadlardan cevap ve yardım bekliyorum

2. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    üstad olmasam bile bildiğim kadarını paylasmak isterim ..
    eski hocam diet döneminde kas kaybını azaltmam için amino kullanmamı isterdi.
    bcaa da bir amino çeşidi ve bazı yerlerde okuduğuma göre ülkemüzde çok değeri bilinmeyen bir amino asit türü , ama sen carnitine ile filan yazmışsın umarım kıyaslamıyorsun cünkü cok farklı seyler?

tek basına bcaa bi etkisini görür müsün bilemem..normal amino asit te düsünebilirsin

3. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
  4. lucifer_666tr

lucifer_666tr Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    inş.müh.
    Yer:
    ankara
    @pashacan

teşekkür ederim cevabın için carnitine cla ile karıştırmıyorum az buçuk araştırıp öğreniyorum bilgi deryasından . daha fazla amino asit supplemente girmek taraftarı değilim önce amacım diyet ve kardiyo ile kilo vermek fakat kilo verirkende kasdan kaybetmek istemiyorum.

@Despo

başlıkları okudum teşekkür ederim yardımların için.

konum halen günceldir bilgili arkadaşlarımın ve üstadlarımın cevaplarını bekliyorum

5. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    lucifer rica ederim

bcaa yı güzel bir supplement kombinasyonu içinde kullanmanı tavsiye ederim
    tek basına amino asit kullanacaksan normal amino asit kullanman daha faydalı olacaktır

6. lucifer_666tr

lucifer_666tr Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    inş.müh.
    Yer:
    ankara
    "Kalori kısıtlaması dönemlerinde BCAA kullanmak temel ağırlığı korurken seçici bir biçimde yağın yakılmasını sağlar.

Araştırmalar, BCAA’ların kilo verme döneminde yağ yakımında ve kas kütlesinin artışında önemli rolü olduğu göstermiştir. Yarışmaya hazırlanan sporcularda BCAA takviyesi alanların, almayanlara göre çok daha fazla yağ yakımı ve kas kütlesinde artış sağladığı kanıtlanmıştır. Hardline BCAA, C ve B6 vitaminleri ile zenginleştirilerek etkisi arttırılmıştır."

işte bu çok önenmli benim için daha hacim çalışmasına tam geçemedim ama şu an diyet dönemim ve programım var komple hacim programına geçmek için biraz daha kilo vermem gerekiyormuş spor hocam söyledi. fakat ben bcaa 'yı aldım kullanmaya başlayacam inşallah bir zararını görmem ve yararı dokunur değil mi ? yukardaki alıntı hardline bcaa için doğru mudur acaba ? çok yoğun bir program yapmıyorum yada yoğun yapıyorum da ben bilmiyorum

Sayfayı Paylaş