Diyet sonrası kiloyu sabit tutma

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve seeyouagain tarafından 24 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. seeyouagain

seeyouagain Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Merhaba arkadaşlar 2,5 aylık süreçte 102.250 KG'dan 79.gün sonunda 18,300KG ile diyetimi son buldurmaya karar verdik.Bu süreç içeresinde kas kaybım minumum düzeyde oldu.3Ay içeresinde diyetime günlük besin değerleri olarak günlük 2-5Gr tuz/10-20Gr Şeker-(2günde bir 30-40 şeker)/100-180Gr arası protein ve 1100-1700 Arası Kalori ile günlerimi kapattım.

Şuanda ise kemik yapım gereği daha fazla devam ettirmeyi düşünmüyorum.Biraz alt karında yağ kısmımın olmasına rağmen bu yağın zamanla sıkılaşıp gideceğini düşünerek kilo verdirmeyi durdurduk.Önümüzdeki hafta pazartesi günü itibari vg ye tekrar başlıyorum.
    pzt ağırlık(ağırlıkların tümünün ne günü olduğu netleşmedi)
    kardio
    çarşamba ağırlık
    kardio(kesin değil)
    cuma -cumartesi ağırlık
    şeklinde düşünüyoruz haftada 3-4 sefer vg 1-2 fitness şeklinde.

haftada 1-2 kez kardio ve diyette iken 1100-1700 olan kalorimi 1800-2000 e çekmeyi planlıyorum.Bu şekildeki program ve cal miktarı ile sabit kilomu koruyabilir miyim
    cevap verip fikirlerini paylaşanlar sonsuz teşekkürler...

2. seeyouagain

seeyouagain Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Güncel...Yardım edebilecek yok mu ?

3. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    kalori ihtiyacınızı hesaplayıp ona uyarsanız yağlanacağınızı sanmıyorum

4. seeyouagain

seeyouagain Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Günlük aktiviteme göre almam gereken kalori miktarını internet sitelerinde hesapladığımda 2900-3000 kcal kadar çıkıyor.Bu değerede güvenmiyorum çok fazla geldi bana.
    Diyette iken 1500-1700 alıyordum şimdi ise 2000 le bu işi bir deneyeceğim ama aklımda takılan birşey var yediklerimin yanına ek olarak sadece akşam yemeğine birşeyler ekleyeceğim,diğer öğünlerim normal diyet menümdeki gibi olucak sadece akşama ekliyeceğim.Buna göre akşam menümde Yoğurt(Kuru bakla,+bezelye öğütülmüş)ve salata yiyordum bunun yanına ne ekleyerek günlük kalorimi 1500den 2000 e çıkarabilirim ve yağlanmam.Aklımda bulgur pilavı var//sizin alternatifleriniz neler ?

5. Yenerrr

Yenerrr Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    her vücuda göre değiştiği için senin için kesin bir şey söylemek zor. fakat ben kendimden örnek vericek olursam diyetteyken günde 1 2 dilim ekmek yerken diyet sonrası her ana öğünde 1 2 dilim ekmek yiyorum. kendi yaptığım sağlıklı ev yemeklerini çekinmeden ve tartmadan yiyorum -diyetteyken mide zaten küçülmüş oluyor 1 tabak bile fazla geliyor- (makarna, pilav, sebze yemekleri vs). diyetteyken akşam 7 gibi son öğünümü yiyorken diyette değilsem akşam yemeğimi biraz daha geç saate çekip akşam atıştırmalığı olarak meyve tüketebiliyorum. bu şekilde kilomu koruyorum.

Sayfayı Paylaş