Diyet sona erdikten sonra ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Yigit3535 tarafından 20 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Yigit3535

Yigit3535 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar şuan Diyet dönemindeyim ideal kiloya geldim yağ oranımın %3 Oranında Düşmesi için Diyete 1 Ay Daha devam Edicem diyet bittikten sonra Şöyle bi Beslenme düzeni buldum mens healt dergisinde Yardımcı olursanız sevinirim.

Sabah : Peynirli omlet 1-2 dilim çavdar ekmeği 1 su bardağı süt 1 tatl kaşığı reçel

Kuşluk : Meyveli yoğurt

Öğlen : 1 Orta Boy biftek(Herhangi bir kırmızı et) Haşlanmış Karışık Sebze Yemeği 4- 6 Kaşık az Yağlı Pilav Büyük ayran

Akşam : 2 Adet Haşlanmış tavuk göğüsü 4-6 kaşık Makarna 1 Su bardağı yoğurt 4-6 kaşık zeytin yağlı mantar

Akşam Meyve olarak ise 3 4 ince dilim karpuz veya kavun

Bana Diyetten sonra mantıklı Geldi Böyle Bi Program Yorumları bekliyorum. :D

2. silverstar

silverstar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret
    Selam
    program hakında değil ama belli bir formu korumaksa maksat, genel diyetimize dikkat etmek gerekiyor sanırım.burada bir parantez açayım,aslında diyet genel anlamda hayatımızdaki beslenme şekli.Kilo vermek için uyguladığımız şey ise rejim oluyor.Kapa parantez:)

Demek istediğim tüm hayatımız boyunca maksat verdiğimiz kiloyu geri almamak ve sağlıklı bir beslenme yapmalıyız. Bende de aynı problem var kilo vermeye çalışıyorum.Bazı dönemlerde yine çabalayıp verdim ama hayat tarzı ve beslenmede aski alışkanlıkları silmeyince hep başa dönüyorsun.Önceden 20 kilo veriyorsun 3 sene sonra 30 kilo fazla oluyor. Fazla uzatmadan,tek bir program hayat boyu sürmez,belli yiyecekleri hayattan atmadıktan sonra hobidi gırtlak haburger cips bira aldıktan sonra zor.

Yiğit valla senin konuya da direk cevap olmadı ama anlatmak istediğim mantığı anladın sende umarım hyper_

3. Yigit3535

Yigit3535 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Demek istediğini anladım ama rejimde Birçok yemeği Yemiyorum 3 aydır insan artık yavaş yavaş Bıkıyo aynı yemeklerden ama Kastım şu Mesela Şuan en ufak şeyleri bile problem haline getiriyorum 1 ufak dilim kek yesem ki yemiyorum sanki 1 kilo almışım gibime geliyor rejimi bıraktıktan sonra Her yemekten yiyicem ama Aşırı yağlı tuzlu olmamak şartıyla çitos cola bunları sildim Zaten 3 Aydır bu Çitosun Colanın yaptığı kiloları vermeye Çalışıyorum 23 24 Gün sonra Bu rejimi bırakıp normal Yemeğe Başlıycam Anlata Bildim sanırım :D

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    haftada bir gün diyeti delebilirsin...ama, sadece 1 gün !...)

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    diyete decvam etmek gerekıyor dıyorlar uzmanın bırının yazısını okudum dıyet yaparken hayatınızı oyle surdurmenız gerekıyor dıyor yanı dıyette lıgy yogurt yıyorsan hayatında hep lıght yogurt yıyıceksın dıyor yanı bı duzel komussun dıyet yapmıssın o turde devam et

6. Yigit3535

Yigit3535 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Dediğini cumartesi akşamları veya pazar ları yapıyorum zaten :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:51 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:47 ----------

Anladım ama Diyetle Normal beslenme ile arada Fark var diye düşünüyorum diyette belli başlı şeyleri yiyiyorum Akşam pilav yemiyorum Sadece sebze Tavuk makarnayla olucak işler değil diye düşünüyoırum ideal kilonun altına düştüm çüknü Boyum 183 Kilo 69 Diyeti Yaklaşık 22 23 gün sonra bırakıcam Sabah yine kahvaltım aynı olur Öğlen azda olsa pilav yoğurt yerim Yani evde ne olursa Yiyicem ama kararında olmak şartıyla Tabi Diyeti bıraktıktan sonra haftada 3 gün Cardiyo Ve karın egzersizlerin devam edicem six packlar için .

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    oyle beslenırsenız sorun olmaz zaten sporada devam edıceksınız genelde kılo yapan seyler ya gece yenılen yemekler yada cok fazla seker aburcubur tuketımı

8. Yigit3535

Yigit3535 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen Demek istediğim bu Tabi insanız Ayda Yılda Bir de olsa Maç izlerken Çips ıvır zıvır yeniyor ama Eski hayatımda Her okul çıkışında eve gelirken büyük boy çitos Yanında Bisküvi Çikolata Cola Alıp gelirdim Ama 3 Aydır Sadece hafta sonları 1 2 tane çikolata yiyiorum ödül günlerimde Diyeti bıraktıktan sonrada Cips Cola bunlara kesinlikle Dönmem Spor yapıldıkça Yağlanma olucağını sanmıyorum eski hayatımda Pek fazla hareket yoktu birde Öyle bir beslenmeyle 80 83 kilolar arasında gidip geliyordum şimdi ise 69 :)

9. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    diyet 3 ana kapsamda kullanılır:

-sağlıklı yaşam..

-spora yönelik ...hele iddialı ,performans sporlarına yönelik olan türler sağlık tahrip edicidir...
    zira , "spor temelde hele müsabık vb iseniz " sağlık üzerinde olumsuz etkileri olan bir konsepttir..zira, bu spor tiplemesinde her şekilde "zorlama "mevcuttur...insanın ,sporcunun , sınırlarını zorlamaktadır!...)

-kilo verme ....bu kısım , "periyodu "kısa tutulması gereken zamandır...uzun tutulması halinde türlü sağlık problemleri oluşur...geçici olmalıdır...3-6 ay periodu geçmesi halinde ,hele bir de yanlışlıklar varsa önemli radikal sağlık problemleri oluşabilir..."iki ucu keskin bir bıçaktır!..."(((

10. Yigit3535

Yigit3535 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    İşte ben kilo vermeyi bırakıp normal düzeyde sporumu yaparak Devam edicem bu işe Program hakkında Hala bi Cevap alamadım ama ?

11. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    bu arada "yağ oranzınızı % 3 olduğunu nasıl tespit edeceksiniz?!...(((
    bu tespit byağı zordur ...

-şeker ve et ürünlerini aynı zmanda almayın.
    -meyvaları,şekerli gıdaları ayrı zamanlarda porsiyonlarda alın...

spor yaptığınızı farzederek 80 kgs olduğunuz farzederek:

**sabah :

"marul,lahana, maydanoz ,roka "dan oluşan ,içine 50-75 gr keçi ya da koyun peyniri ve 2 tatlı kaşığı zeytinyağı + 4 adet zeytin konan büyük kase salata+ 4 dilim organizk halk ekmek..

**öğle:

2 yumurtadan oluşan omlet , 1 tabak pilavın üstüne dökün, buharda pişmiş haşlanmış sebze (brokoli, lahana, 1 havuç" bir tabak (1 tatlı kaşığı zeytinyağı dökerek) , 2 dilim halk organik ekmek..

**antrenmandan 1.5 2 saat önce :

1 iri muz + 3 kayısı , ya da 2 orta boy haşlanmış patates + 25 adet kuru üzüm, ya da bir avuç sarı leblebi + 25 adet kuru üzüm...

**akşam:

50 gr tavuk eti, 1 büyük tabak makarna ya da pilav, bol salata , 1 kase piyaz...1 dilim organik ekemek...yemekten 1 saat sonra tatlı ,pasta,çukulata( 50-60 gr kadar)

ya da arada sırada alternatif olarak bunun yerine:

haftada 2 ,3 sefer 1 büyük kase (bayağı büyükce) :

-ceviz
    -badem
    -kayısı
    -kuru üzüm
    -leblebi
    -yulaf
    -buğday gevreği
    -mıır gevreği
    -yer fıstığı
    -bal
    -süt

haftada 1-2 sefer "kek ,pasta "

şu nokta önemli:

arada sırada yapılan bolca kalorili yiyeceklerin yenmesi durumunda vücut olaya hemen uyanıp tepkime veremeyeceğinden dolayı ,önemli bi yağlanma olmaz...ancak, bunun tekkerürlü ,kümülatif hale gelmesi halinde durum vahim olacaktır...yani kısaca, ayda 1 sefere oturup 1/2 kgs baklava yemeniz çok büyük bir sorun değilidr...ancak, baklavayı hergün yemeniz sorun olur...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:12 ----------

**süt kullanımımda "keçi,koyun "sütünü tercih edin...

12. Yigit3535

Yigit3535 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ oranını eczanede rahatlıkla ölçtürüyorum :) Ayrıca Program içinde teşekkür ederim diyeti Bıraktıktan sonra Programım Şöyle olur Tahminimce. Sabah 1-2 dilim Tost ekmeği Yumurta Peynir süt domates zeytin (Veya Domatesli peynirli tost) Öğlen Pilav Yoğurt Yanında ise Herhangi bir sulu yemek Akşam Tavuk pilav Sebze yemeği ızgara Yemekler olur haftada 1 2 kere ise çikolata Bisküvi Vs şeyler Muhakkak olacaktır çünkü Ailede Çok var bu tür şeyler Onlarıda Kararında Tüketirsem sorun olmaz sanırım Sporla birlikte :)

13. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    az olursa bi şey olmaz...ancak, "eczane de yağ ölçün olayı" tamamen bir asparagas tır...aman dikkat...yağ ölçümü kolay bir olay değilidr...ciddi bir olaydır, zahmetliidr,hesaplama vb gerektirir...(((

14. Yigit3535

Yigit3535 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Makineye çıkıyorum ellerine Bi cihaz veriyolar Bileklerimi bi alet var oraya dayıyıorum öyle ölçüyo doğru Diye düşünüyorum en son 10 gün önce ölçtürdüm %12 di .

Sayfayı Paylaş