Diyet+Kardiyo programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve marky02 tarafından 22 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. marky02

marky02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar. 1.86 boy 118 kiloya sahibim 22 yaşındayım.1 ay önce diyetisyene gittim ve diyet sayesinde 1 ayda 5 kilo vererek bu hale geldim.Şimdi genelde pc başında olduğum için fitness salonuna da başladım,çünkü böyle oturarak diyetle kilo vermek biraz zor olurdu

Öncelikle diyet programım;
    Sabah:5 ince dilim tam buğday ekmeği,2 kibrit kutusu peynir,domates,şekersiz sevmediğim için çay içmiyorum

Ara öğün:1 porsiyon meyve,elma,muz,üzüm yiyorum genelde

Öğle:5 ince dilim tam buğday ekmeği,4 yemek kaşığı sebze yemeği,yağsız salata,1 bardak yoğurt

Ara öğün: 2 porsiyon meyve

Akşam:5 ince dilim ekmek,4 yemek kaşığı sebze yemeği,5 köfte büyüklüğünde et,salata,yoğurt

Bunların arasında değişim yaptıklarım var,mesela 1 ince dilim ekmek=2 yemek kaşığı pilav veya makarna=1 kase çorba ,ya da 1köfte=yumurta 1 gibi.

Şimdi geldim yaptığım kardiyoya,burada forumu gezerek edindiğim intiba kardiyoya ağırlık vermemi pek ağırlık çalışmamam gerektiği yönündeydi o yüzden

- 15 dk dikey bisiklet
    - Isınma hareketleri,2x25 crunch hareketi
    - 45 dk civarı 6.5 da tempolu yürüyüş
    - 2x25 crunch
    - 15 dk yatay bisiklet veya uzay yürüyüşümü bir yürüyüş var ya onu yapıyorum.

Sizce diyetim ve kardiyo çalışmalarım doğrumu,eksikse bunlar neler,bu arada fitness a başlayalı daha bir hafta oldu ve haftada 4 gün gidiyorum.Ayrıca bu kardiyo yanında ağırlıkta çalışmalı mıyım?

2. brhmcr

brhmcr Guest

Beslenme ciddi anlamda kotu tavsiyem beslenme bolumunde ve yag takma bolumunda bol zaman gecirmen.Yag yakma gunluklerine gozatman. Meyve abartili' protein dusuk.

Ayrica cardio + agirlik calismani tavsiye ederim.

3. marky02

marky02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle cevap için teşekkürler.Beslenme neden kötü acaba ben 1 aydır spor yapmadan bu diyeti yapıyordum diyetisyen tavsiyesiyle,5 kilo da verdim,diyetisyene kontrole gittiğimde spora başladığımı söyledim ona rağmen tekrar bu diyete devam etmem gerektiğini söyledi,lakin eksiklik nerelerde neleri uygulamam gerekir biraz daha açar mısın?

4. brhmcr

brhmcr Guest

Sadece sabahtan onrnek verelim: Sabah:5 ince dilim tam buğday ekmeği,2 kibrit kutusu peynir,domates,şekersiz sevmediğim için çay içmiyorum

Neredeyse protein hic yok :) bu sekilde muhakkak kilo verirsiniz, zaten oglen filan dogru duzgun besin yok.

Kotu cunku kas kaybetmeye musait kilo verirsiniz ancak kas kutlenizde azalir metabolizmaniz yavaslayacaktir bir muddet sonra.

Ekte verim bir diet onerisi.

Dietisyenler ne hikmetse kilo vermeye odaklanip kas kutlesi ve metabolizma hizini gozardi ediyorlar yani verdiklari cozumler kisa vadede olumlu olsa da uzun surede sekteye ugratacak oneriler. (sahsi fikrimdir)

Ekli Dosyalar:

5. marky02

marky02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Bende mesela öğlende tavuk eti vs yerim diye düşünürken biraz yadırgadım lakin 1 ayda 5 kiloda verince doktorun bi bildiği vardır diyip devam ediyordum :) Bu arada o 5 kiloyuda ilk 3 haftada verdim son 2 haftadır durdu gibi zaten kilo vermem,acaba bu metabolizma yavaşladığından dolayı mı?Ben kendime forumu da iyice kurcalayarak yeni bir diyet programı bulsam iyi olacak sanırım,bu arada verdiğiniz ilk resim okunmuyor,acaba yazıları kopyalayıp yapıştırma imkanınız var mı?

6. brhmcr

brhmcr Guest

Ne yazik ki yok bir arara pritn screenladigim bir yazim .

Sayfayı Paylaş