Diyet aklıma takılan sorun

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Calum von tarafından 5 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Calum von

Calum von Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    merhaba arkadaşlar. geçen sene karbonhidratı keserek define olmaya çalışmıştım ama baya hacim kaybetmiştim. bu sene yağı kesmeyi düşünüyorum diyette. sizin önerebileceğiniz az kas kaybı yaşayacağım bir fiyet tavsiyeniz var mıdır

2. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Bence kilo başına 2 gr protein al. Karbonhidrat sporcunun mazotudur, en.aza indirmek antrenman enerjini düşürür. Yağı tamamen bırakma, yağa ihtiyacı var vücudun, bitkisel veya hayvansal kaynaklı yağa (zeytinyağı), trans yağa değil. Az miktarda al yağ. Şekeri çıkar hayatından çikolatayı baklavayı vs. Kilo vermek istiyorsan günlük harcadığın kalorinin 400-500 altinda al hacim kaybetmezsin, kaybetsen bile devede kulak hesabı çok çok az olur. Diyet yapıyor olsan bile antrenman öncesi ve sonrası iyi beslen. Karbonhidrat da kilo başına 2 gr ideal hacim kaybetmeden kilo vermek için. Bol şans.

ArnoldBody ve Savino89 bunu beğendi.
  3. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Bence o kas kaybı yeterli protein almadığın veya ağırlık antrenmanlarını aksattığın içindir karbo ve yağ Kutsalspartacusunda dediği gibi vücut için önemli

KutsalSpartacus bunu beğendi.
  4. Calum von

Calum von Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    anladım teşekkür ederim peki aynı zamanda yağlardan kurtulurken daha da ağrılık artırabilir miyim? supplementlerim creatin glutamin casein whey ve bcaa

5. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Tabi ki artırırsın. Şu bilimsel bir gerçek ağırlık kaldırdıkça güçlenirsin ve kemiklerin kalınlaşır güçlenir.
    Bana sürekli soruyorlar fazla yağım var kardiyo mu yapsam ağırlık antrenmanı mı diye. Hepsine de ağırlık antrenmanı tavsiye ediyorum. Çünkü hakkını vererek süperset eklenerek yapılan bir ağırlık antrenmanıyla yağ da yakarsın kas da kazanırsın. Ama diyorsan ki benim amacım yağ oranını en alt seviyelere indirmek ille de kardiyo yapacam interval kardiyo yap, günlük yarım saat yapsan bile çok iyi sonuçlar elde edersin.

ArnoldBody bunu beğendi.
  6. Calum von

Calum von Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    sağolun diyet listesi verebilir misiniz? 86 kg ve yüzde 15 yağ oranım var

7. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    definasyon diyetlerinde arkdaşların dedigi gibi şeker cikolata vsvs zararlı yağ yapabilir ama sonucta bizde insanız illaki canımız tatlı birşeyler istyecek ben eti karam tercih ediyorum cok sık degil ama
    haftada 1 kere yiyorum iyi geliyor haftada 1 kere cikolota'dan zarar gelmez :D

8. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Valla tam bi diyet listesi yok elimde. Tavsiyem yağı şekeri iyice azalt, proteini fazla al, kilo başına 1.5-2 gr al. Karbonhidrat al kilo başına 2 gr kadar yeter sana, daha azı antrenman verimini düşürür fazlası da yağ yakımını azaltır. Aklına takılan bişey olursa mesaj at bana, elimden geldiği kadar yardım ederim. Başarılar.

Sayfayı Paylaş