Direnç bandı ile cable crossover efekti..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Funkefal tarafından 14 Kasım 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Funkefal

Funkefal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İyi günler diliyorum forum sakinlerine, sormak istediğim bir husus var. 2 aydır evde vücut geliştirme yapmaya çalışıyorum. Squat rack, bench, uzun kısa barlar, direnç band ları ve 120kg ağırlıklarım var.
    1. Sorum ; 2 tane direnç bandı ile cable crossover efekti alabilirmiyim.( bant kendini geri çektiği için hareket süresi bi hayli kısalıyor) bunla ilgili resim ekleyeceğim.
    2.sorum ; bacak için sadece squat çalışabiliyorum şimdilik bu yeterli olurmu ne gibi alternatifler üretebilirim.

Direnç bantlarının mevcut yeri resimde gözüküyor. Bu şekilde çalışıyorum.

Ekli Dosyalar:

2. Undefeated

Undefeated Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    8
    Öncelikle bacak egzersizi için alternatif üretebilirsin;
    Front Squat
    Deadlift

Direnç bandından ise Cable crossover kadar verim alamazsın fakat göğüs egzersizi sonrası direnç bandıyla crossover yapman çok olmasa da bir miktar verim sağlayabilir diye düşünüyorum.En azından hiç açış yapmamaktan iyidir.Ek olarak bench sehpanın olduğunu söylemişsin, açış hareketi olarak Dumbell fly yapmanı öneririm.Bu hareket için 7,5 - 10 kilo dumbell alırsan sana yeterli olacaktır diye düşünüyorum.Şahsen ben Cable crossover’a kıyasla Dumbell fly’dan daha fazla verim alıyorum.

3. brfnbrfn

brfnbrfn Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    38
    Dusuk Bi sandalye yardımıyla Dumbell step up
    Deadlift
    Lunge
    Ketlebell swing

Sayfayı Paylaş