Dips Yaparken Ellerin ağrıması ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ArmagedonX tarafından 20 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ArmagedonX

ArmagedonX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Selam Dostlar , Dips egzersizini yaparken Avuç içimin alt kısmında inanılmaz bir ağrı hissediyorum. Aynı Zamanda Row yaparkende Ellerimden Bar kayıyor. Hatta Dumbell Curl yaparken dumbellin elimden kaydığı ve sağa sola oynadığı bile oluyor. Bunun sebebi Ellerimin güçsüz olması mı ? Çoğu egzersizde Ağır kilolara girince Bileklerimde sorun olmuyor ama Elim ve elimin aşağısındaki Bileğin ince kısmı aşırı derecede yanıyor. El Yayı aldım bugün. Fazla sert olmamasına rağmen onu bile kapatmaya çalışırken avuç içimin altı ve parmaklarım eziliyor. Bu konu hakkında ne yapabilirim ?

alpaslanözden bunu beğendi.
  2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    barfiks çubuğunda asılı kal; öylece 1 2 dakikayı çıkarmaya çalış. Her sporda yaparsan zamanla ellerin kuvvetlenir.

Rambo206 bunu beğendi.
  3. ArmagedonX

ArmagedonX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Support grip için bunu zaten yapıyorum. Ama aynı zamanda ezme kuvvetimin gelişmesinide istiyorum. El yayları bu konuda işime yarar mı ?

4. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    evet yarar. alttaki linkteki bilek için önerilen hareketlerde de ellerin güçlenir.

ArmagedonX bunu beğendi.
  5. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    inşallah carpet tunnel sendromu başlamamıştır. 5-10 tekrarlık ağırlıklarla giriyorsan setlere, sinirlerini yıpratmaya başlamış olabilirsin. row yaparken ağırlığı kaçıracakmış gibi hissetme hatta güç kaybı hissetme varsa bu yüzden olabilir. bende bi ara omuzda sinir harabiyeti vardı ve sonrada golfçü dirseği gelişti. her ikisindede 10 tekrarın altındaki özellikle 7-8 tekrarlık ağırlıklarda barı tutamadığım bile olmaya başladı. hatta bara bez doluyordum kaymasın diye. bu konulara yoğunlaş araştırma yap. . sinir enfeksiyonları ve harabiyetleri çok uzun sürede iyileşir, tekrar eder ve bu aşamadada çalıştığın ağırlıkların yarısı ,le çalışarak bir derece düzeltebilirsin. benim hep yaşadığım sorunlar. geçmiş olsun. (yüksek doz B vitaminleri ve diclofenak potasyum-sodyum tarzı ilaçlar iyi gelir)

6. ArmagedonX

ArmagedonX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Ağırlık çalışmadan öncede ellerim güçsüzdü. Yani sinir yıpranmasının söz konusu olduğunu düşünmüyorum.

Sayfayı Paylaş