Dikkat.lütfen sigara Içen Herkes Buraya Bir Baksin

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve sehzadecelik tarafından 25 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    FleXoR elektronik sigarayı ilk defa duyuyorum ama şimdi araştırdım biraz ekliyorum.

<H1 class=headlineStory style="MARGIN: auto 0cm">Tiryakilere elektronik sigara

Nikotin bağımlılığından kurtulmanın alternatif yolu elektronik sigara. Tirkayilere gerçek sigara içiyorlarmış hissi veren elektronik sigara Türkiye’de de satılıyor.

NTV

Güncelleme: 14:19 TSİ 21 Mayıs 2007 Pazartesi

İSTANBUL - Sigara alışkanlığından vazgeçmeye çalışan ama bunu bir türlü başaramayanlar için alternatif bir çözüm geliştirildi. Hong Kong’taki bir firma elektronik sigara üretti.
    Hong Kong’da bir firma sigarayı bırakmaya çalışan tiryakilere, nikotin bandı ve sakızı dışında farklı bir alternatif sunuyor. Elektronik sigara...

Elektronik sigara, tiryakilere gerçek sigara içiyorlarmış hissi veriyor. Üretici firma, pille çalışan elektronik sigaranın alternatiflerinden çok daha etkili olacağı konusunda iddialı.

208 dolara satılan elektronik sigaranin piyasa sürüldüğü ülkeler arasında Türkiye de bulunuyor. Üretici firmanın yetkilileri, son 12 ayda gelirlerini 2 katına çıkardıklarını söylüyor.(alıntı)

<DIV class=headlineStory><SPAN lang=TR style="FONT-SIZE: 8pt; COLOR: silver; FONT-FAMILY: Verdana; mso-bidi-font-size: 9.0pt; mso-bidi-font-family: Tahoma; mso-ansi-language: TR; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; mso-fareast-language: EN-US; mso-bidi-language: AR-SA"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: #333333; FONT-FAMILY: Verdana; mso-bidi-font-size: 12.0pt; mso-bidi-font-family: 'Times New Roman'; mso-ansi-language: EN-US; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; mso-fareast-language: EN-US; mso-bidi-language: AR-SA"> Çevrenizdekilerin ve kendi sağlığınız için tamamen zararsız bu yeni sigara teknolojisiyle sigara alışkanlığınızı bırakabilirsiniz.
    • Sigara 30 dan fazla hastalığın nedenidir ve öldürür.
    • Soluduğunuz duman da 4000 den fazla kimyasal madde bulunmaktadır ve 50 si doğrudan kansere neden olmaktadır.
    • Sigara bütün damarlarınızı ve kanınızın yapısını etkileyerek organlarınızın beslenmesini bozar.
    • Sigaranın neden olduğu hastalıklar içerisin de en korkuncu AKCİGER KANSERİ dır.
    • Kalp krizi, damar tıkanması ve kangrene yol açar.
    • Bronşit, Amfizem ve Solunum yollarında tahribata yol açar.
    • Akciğer, yemek borusu, ağız içi, burun, boğaz, gırtlak, pankreas böbrek kanserlerine yol açar.
    • Erkeklerde kısırlık ve iktidarsızlık, kadınlarda erken menopoz ve kısırlık, prematüre doğum ve düşüğe neden olur.
    • Cildin erken yaşlanmasına sebep olur.
    • Elektronik sigarayla sadece vücudunuzun nikotin ihtiyacını karşılar diğer bütün zararlı yan etkilerden etkilenmezsiniz.
    1. E-sigara sağlığa zararsız, %100 gerçekçi bir sigara simülatörüdür. Şu anda kullandığınız sigaranın her şeyini taklit eder.
    2. Hiçbir şekilde duman, katran, kül bırakmadan rahatlıkla her yerde kullanabileceğiniz bir üründür.
    3. Sadece Nikotin içerir, Nikotinin vücuda zararlı etkisi yoktur sadece bağımlılığınızı karşılar.
    4. İki gün içinde akciğerlerinizde ve vücudunuzda daha fazla oksijen dolaştığını farkedeceksiniz.

Teknik Özellikler:
    İleri teknoloji ile çok kaliteli malzemelerden üretilmiştir. e-sigara üç ana parçadan oluşur.
    1-Ağızlık ve kartuş: e-sigara;nın uç kısmında ki bu bölüm değiştirilebilmektedir. Bu kısımda tütün alkaloiti katılmış bir kartuş bulunmaktadır. İnsan sağlığına zararlı katran ve kanserojen maddeler içermez. e-sigara;dan her nefes çekişinizde, sigarayı bırakmaktan dolayı ihtiyaç duyacağınız nikotini ve esansı sağlar. Kartuş özel olarak üretilmiş tütün alkaloitini barındırır. e-sigara;yı kullandıkça kartuş bir süre sonra biter ve yenisi ile değiştirmek gerekir. Bir kartuşun ömrü 2-3 paket sigaraya denk gelir. Bu kartuşların değişik miktarda nikotin ihtiva edenleri mevcuttur. Yüksek seviye nikotin (16 mg.), orta seviye nikotin (11 mg.), düşük seviye nikotin (6 mg.) ve sıfır nikotin (0 mg.). Her kullanıcı kendine uygun kartuşu seçebilir. Sigarayı bırakmak isteyenler yüksek seviyeli kartuştan başlayıp, sıfır nikotinli kartuşa kadar düşmelidirler. Sıfır nikotinli kartuşa düştükten sonra, diğer tiryakilik alışkanlıklarından da tamamen kurtulmak için e-sigaraya bir süre daha devam etmeleri çok faydalı olur.
    2-Atomizasyon odası ve mikro çip bölümü: Çekilen her nefes de e-sigara aktif hale geçer ve atomizasyon odasında ki mikro çip sayesinde çalışan yüksek frekanslı ultra sonik pompa, soğuk duman benzeri buhar oluşturur. Çektiğiniz nefesle oluşan buhar, kartuştan geçerken tütün alkaloiti moleküllerini üzerine hapsederek size getirir. Aynı zamanda oluşan buhar, size sigaranın duman ve tokluk hissini verir.
    3-Lityum iyon pil ve LED ışık: Li-iyon pil cep telefonlarında kullanılan piller gibi ileri teknoloji ile üretilmiştir. Bu sayede pil kullanılmadığı zaman şarjını kaybetmez ve nikel pillerden daha uzun süre kullanılabilir. Bu pil e-sigara birlikte gelen orijinal şarj cihazı ile şarj edilebilir. Pilin ucunda ki LED ışık e-sigaradan her nefes çektiğinizde, aynı sigaranın ucunda ki ateş gibi yavaş yavaş yanar ve söner. Böylece sigara ateşini simüle eder. Bu ışık aynı zaman da pilin şarj durumunu gösterir. Kendi kendine yanıp sönerse pilin tekrar şarj edilmesi gerektiğini belirtir.
    E-sigara, paslanmaz çelik gövde, atomizasyon odacığı, lityum iyon pil yuvası, mikro elektronik devre ve yüksek duyarlıktaki bir reseptörden oluşur. Cihazın ucunda, çalışırken yanan bir gösterge ışığı vardır.
    Alkaloit Sıvısı Kartuşu; ağızlık ve sıvı saklama kabından oluşur.
    Sıvı Saklama Kabı; atomize edilmeye hazır, tütün alkaloiti katılmış bir sıvı içerir.
    İnsan sağlığına zararlı katran ya da kanserojen maddeler içermez.
    Ağızlık her kartuş için bir kez kullanılacak şekilde tasarlanmıştır.
    Mikro elektronik devre içerisinde bulunan yüksek frekanslı pompa ultrasonik bir titreşim oluşturarak
    partikülleri 1 mikron boyutunda olan bir tür soğuk duman benzeri buhar yaratır.
    Bu duman kartuş kapsülündeki sıvıyı kendi molekülleri üzerine hapsederek dışarıya çıkarır.

2. beat me

beat me Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    hadi arkadaşlar grupları belrleyelimde başlayalım artık ne dersiniz?mancınık bu olayı halledelim artık ne dersin kardeşim?

3. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    beat me biz centaur ile bir olduk ve bıraktık.gruplar olustu ama siz o süre içinde foruma giremediniz herhalde.zaten saydam abi ve zfrskr den bırakma yolunda bi ses çıkmadı centaur ile ben kaldık bizde bıraktık.biz birbirimizle yarısıyoruz hemen bize katıl biz baslayalı 2 gün oldu çok bi şey kaybetmedin.hadi seni bekliyoruz.....

cantaur bak bi kişi daha kazandık yavas yavas olcak insaallah

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Çok güzel beat me nin katılmasına sevindim, o zaman ilk 3 lü grup kuruldu MANCINIK, beat me, ben (CENTAUR).

Yalnız bu elektronik sigara çok ilginç eskiden böyle birşeyin hayalini kurardım 'keşke öyle bir sigara yapılsada katranı sifti olmasa dumanı sadece saf nikotin içerse' diye, eminim bunu devamlı olarak kullanan zengin tiryakiler vardır. Tabi artık bizim ilgi alanımıza girmiyor.

5. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    evet FleXoR un mesajında görünce bende şasırdım biraz arastırdım.hakikaten ilginç bi şey ama centaur seninde dediğin gibi bizi ilgilendirmiyo artık.ya bu muhtesem bi duygu :D

6. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    CENTAUR merhaba hiç ses yok ne yaptın hiç anlatmıyosun.ben bi şey farkettim abi bu nane şekerleri baya güzelmiş :D

7. CENTAUR

CENTAUR Guest

Ben yalnızlığı seven biriyim, bu yüzden sigara ile olan birlikteliğime son verdim şimdi inata bindirip sigaraya en çok ihtiyaç duyduğum alanlara yönelip meydan okuyorum, kahvaltıdan sonra, sigara içen arkadaş grubuna katılma, wc de, özellikle alkol alırken hatırlayıp bu durumdan dolayı kendimi tebrik ediyorum habire. Ama gerçekten 11 yılın sonunda artık tiksinmeye başlamıştım eskiden bir nimet olalak görüyordum herşey çok iyiydi tütün ve onun türevleri iyiydi hoştu ama artık yaş itibarıyle vücut kendini hızlı onarmıyor ve artık bana yeter bu kadar dedi bende taam dedim.

8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    arkadaslar peki biraktiginizda metabolizmanizda degisiklikler hissetmeye basladiniz mi?eger olduysa veya olursa lutfen bunlari da paylasin.

9. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    sabah uyandığımda ekşimsi bi tat ve kusma hissi yok artık birde en önemlisi artık daha rahat koşabiliyorum ciğerlerimin kendini nasıl yavas yavas temizlediğini resmen hissediyorum sanki içerde birileri şantiye kurmus çalışıyo bi önceki mesajdada belirtiğim gibi nane şekerleri gerçekten güzelmiş şaka bi tarafa yediğim seylerin tadını daha çok alıyorum artık

10. CENTAUR

CENTAUR Guest

Ben hissettiğim değişiklikler; daha çok bir ferahlık, bir rahatlık hissi ilk başlarda bir huzursuzluk, bir yoksunluk olarak başlıyo, devam ettikçe bu rahatsızlık silinip yerine sağlıklı olmanın verdiği bir zindelik yapıyor. İlk başta hiç iştahım açılmadı, galiba yaz mevsimi olduğu için, ama ilk hafta yoksunluk hissettiğim zaman oyana bu yana saldırıp aranıyordum bu yüzden yemeye içmeye odaklandım, bununla alakalı mideyi büyütmüş veya kan şekerimi çabuk düşer hale getirdim galiba. Bağırsaklar eskisi kadar aktif çalışmıyor ama normal. Güzel birşey. Sigara içmedende duruluyor hemde çok iyi oluyor sadece ilk bir hafta irade ve sabır, sonra kararlılık.

Aslında sigarayı bırakıp kardio yapma hayalim vardı fakat içimden gelmiyor nedense, birde definasyonu bıraktım daha çok hacime odaklandım şimdi ama eminim uzun mesafe koşuda ciğerlerimde eskisi gibi parçalanayıormuş hissi olmayacak özellikle kış mevsiminde. Birde sigara yüzünden ağırlığın altında bağırarak yırtınarak çalıştığım zamanlarda boğazım tahriş oluyordu artık olmuyor

Ekleme: Bıraktıktan bikaçgün sonra 3 tane bira içmiştim evde yarım bi paketim vardı bitane yaktım, ciğerlerimde biraktığı koku ve bana hissettirdikleri tiksintiydi, sonra düşündüm "önce bu pis kokuya alışacağım sonra bağımlısı olacağım" veya yarıya gelmemiş o sigarayı atıp işime bakacam, pişman olmadım memnun oldum çünkü bu benim için bir nevi testti.

Şöyle bir yorum yapılabilir çok kaba ve tam nesnel veriler değil ama pratikte bunun gibi oluyor;
    Bıraktıktan sonra her yarım saatte bir canınız istiyor, içmediğiniz için huzursuz ve keyifsiz olduğunuzu hissediyorsunuz, ertesi gün bu istek 1.5 saate iniyor, 3 gün sonra sadece kahvaltıdan sonra veya en çok nerelerde çanınız çekiyosa orda aklınıza geliyor, bu süre içinde genelde ağızda ve çenede bir kamaşma hissi oluyor, bir hafta veya on gün sonra o kamaşma hissini hatırlamak için bayağı bir konsantre olmanız gerekiyor, aslında isteyen herkesin sigarayı bırakabileceğini biliyorsunuz, keşke onlarla bunu paylaşabilsem anlatabilsem diye düşünüyorsunuz.

Saydam; gel sende bırak, kendine şöyle ferah, rahat bir zaman ayarlayabilirsen çok iyi olur şöyle bir on gün - iki hafta tatil yapabilsen veya dişini sıkabilsen(aslında diş sıkmayla alakası yok).

Saydam; eroin veya afyon krizi geçiren insanları düşün nasıl günlerce haftalarca kullanmadıkça bağımlılık kayboluyor ve sonunda ferahlıyorlar ve temizleniyorlarsa buda bunun çok küçük bir versiyonu ama sadece bir hafta bilemedin on gün, bunu yapabilecek iradeye ve kararlılığa sahip olduğuna eminim denemekten zarar gelmez, tekrar başlarsanda başla sorun değil en azından kolay bişey olduğunu görmüş olursun ve bırakınca ne kadar rahatlanıldığını, daha sonra en kabap, en ense en rahat bir zamanında tamamen bırakırsın.

Son düzenleyen: Moderatör: 16 Ağustos 2007
  11. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    ben saydam abi ye kırgınım zaten bu konuda en basta oda bırakacaktı ama sonra hiç bi ses çıkmadı. ben istiyorumki oda bizim yasadığımız temizlik duygusunu hissetsin.

forumun ciğerleri temiz yeni insanları:CENTAUR,beat me,4-MANCINIK arttıran varmı ?

12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bir yazıda ağızdan bırakılıp beyinden bırakılmıyorsa vucuda verdiği etki hala devam eder tek farkı vucudun okjijenin tanına varmasıymış

13. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    ortada bir söz olduğu için benim için tamamen bitti. zaten ben önce beyinden silebildiğim için bıraktım çünkü otamatik içicilik yani canın istemesede içmek bende çok fazlaydı

Sayfayı Paylaş