dikkat etmeme rağmen gelişmeyen kaslar...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve maxforce tarafından 24 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. maxforce

maxforce Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar.yaş 29 Boy:184 kilo:88,5 fit bir vücudum var.Geçen yıl almış olduğum dumbell setiyle netten bulduğum programlarla evde vücut çalışmaya başlamıştım.8 ay kadar çalıştıktan sonra vücudum belli bir noktadan sonra tepki vermez oldu ve salona geçmeye karar verdim.Bu sürecte kol ölçüm 29 cm den 35 cm ye geldi ve durdu.Ramazan ayında çalışmayı bıraktım 1 ayda 4 kilo kadar kaybım oldu kol ölçüm 34 e düşmüştü.
    3 aydır salona gidiyorum güç artışı olduğunu görüyorum fakat kas oranımda ve ölçümde değişme olmuyor.
    Salonda tanita bc418 tartı aleti var onunla her ay sonu kontrol ediyorum 3 ayda 3 kilo aldım ama kaslarda hic değişme olmadı hatta 0,2 gibi azalmalar var .Yağ oranım salona başladığımda 10,3 dü şuan 13 küsur.yani sırf yağ olarak kilo almışım.Amacım hacim kazanmaktı biraz kilo almak istiyordum bu yüzden ayda 1 kilo alacak şekilde kendime beslenme programı yapmıştım iyide çalışıyorum bunda sıkıntı yok ama kas artışı olmayışı moralimi bozuyor.
    Yaklaşık 2800 kalori 130-140 gr kadar protein alıyorum
    Haftada 3 gün spora gidiyorum salondaki hoca her ay programda değişiklikler yapıyor.
    şuan
    göğüs triceps
    sırt biceps
    bacak omuz
    toplam 32 hareket 10 tekrar şeklinde
    sıkıntı nerede yardımcı olursanız sevinirim

2. thendo

thendo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    kardio yapmıyormusun dostum ? ben 3 aydır yapıyorum 190 boy 87 kiloydum ilk ay 1kg ikinci ay 2,7kg 3. ay 3kg kas aldım kilo 83 oldu ama kas geldi kardio yapıyorum ilk ay 1kg ikinci ay 2kg ücüncü ay 2kg yağ verdim kardio şart. diğer arkadaş kardio yapmadı yağ verememiş ama kas almış sürekli kas basıyordu ve belki bundandr seninki yada ağırlıkları azmı kaldırıyorsun hareketlerde yanlışlıkta olabilir süre kısa olabilir bence

3. maxforce

maxforce Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kardiyo yapmadım hedefim hacim artışı olduğu için yağlanmayi çok kafaya takmadım ama kaslarda artış olmamasi düşündürüyor.Günlük aldığım protein miktarı mı az geliyor acaba diyorum.

Sayfayı Paylaş