Detaylı Bir Diyet İçin Yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve dadaskral tarafından 7 Aralık 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. dadaskral

dadaskral Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar. Çok severek yaptığım spora geri dönmüş bulunmaktayım ancak spora devam etmediğim süreçte oldukça sağlıksız beslendiğim için oldukça kilo almış durumdayım. 2 haftadır çok katı bir diyet yapıyorum ve öğünlerim sadece tavuk, yumurta, kurufasulye gibi yiyeceklerden oluşuyor.
    Günlük kilomu korumak için kalori miktarını hesapladığımda 2900 kalori çıkıyor. BMR değeri ise 1800 kalorilerde çıkıyor. Acak belirtmem gerekiyor ki şu 2 haftalık süreçte ben daha 1800 kaloriyi hiç görmedim. Yani en az 1300-1500 kalori açığı oluşturuyorum her gün. Karbonhidrat alımını da günlük maksmum 150 gr'a dayamış durumdayım. Yani hani diyetin suyunu çıkarmak denilen yerde gibiyim. İşin kötü tarafı spor salonuna 4 gün gidiyorum ve 4 gün de ağır bir şekilde full body olacak şekilde çalışıyorum. Spor günleri protein sınırıma ulaşabilsem de, diğer günlerde protein ihtiyacımın maksimum 2/3 ünü alabiliyorum.

Bu kadar yazdıklarıdan sonra sizlere sormak istediğim birkaç konu var.
    1-) Tavuk, yumurta,yulaf yemekten öyle bir gına geldi ki; yumurta yememek için sabahları kahvaltı yapasım gelmiyor. Bu durumu nasıl çözebilirim? Bu arada öğrenci olduğum için et v.b besinleri tüketemiyorum. Bunu da göz önünde bulundurarak yardımcı olursanız sevinirim.
    2-) Ağır bir full body antrenmanı yaptığımı belirtmiştim. Çoğu zaman karnım gurulduyor biçimde spora gidiyorum. Ancak spordan önce ne yenebilir, o tokluk hissini ne verebilir bimiyorum. Elma v.s yazılmış internette ancak benim 1 elma ile o ağır antrenmanların üstesinden gelmem mümkün değil. Kullandığım yağ yakıcının biraz enerji vermesi takviye oluyor ama kendimi tam olarak spora vermek için sanki daha fazlası gerekli gibi. Sınırlarımı ortadan kaldıramıyorum.
    3-) Spora başlamadan önce abur cuburu muhteşem tüketmiş biri olarak canım hiç çekmese de, arada bir hamburgerdir pizzadır gerçekten canım çekiyor. Bu durumlarda ne yapmalıyım bunları tüketmeliyimiyim yoksa yok sayıp yumurta tavuk ile devam mı etmeliyim?
    4-) Haftanın her cumartesi günü protein bakımından yüksek ancak kalorisi de yüksek olan cheat dayler yapıyorum. Cheat day yapımı için 1 hafta kısa bir süre midir acaba? Yediğim besinler de adana dürüm gibi içinde fazlaca portein bulunan ama kalorisi de sağlam olan besinler.

Sayfayı Paylaş