Deri inceltme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TheICT tarafından 2 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. TheICT

TheICT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar herkese öncelikle ilk konum ama senelerdir buralarda takılıyorum
    yaklaşık 1 senedir fitness ile uğraşıyorum virüs ve tatil falan derken nerden baksanız 7-8 ay gibi bir süre devamlılığım var.
    Geçen seneki tam tarihi ile 08.11.2019 ölçümlerimde ; boy 1.78 kilo 79
    Yağ oranı %11.7
    Sıvı oranı %66
    Kas Kg 66.3 çıkmıştı bu ölçümler aç karnına yapıla ölçümlerdi. yağ oranımın düşük olmasına sevindim ama aynı zamanda sıkıntı vardı kas kütleleri gözükmüyordu damarlar net bir şekilde belirgin değildi. bu kadar düşük olmasına karşı doktorun dediği şey su oranın yüksek (gerçekten en ufak harekette bile terliyordum) deri altı suyu atman gerekiyor.
    Bu seneki ölçümler tam bugün yapıldı kas oranında artış gözüküyor ; 1.78cm- 84.4kg
    Kas kg 66.3> 68
    Yağ oranı %11.7>15.4
    Sıvı oranı geçen seneye göre %62.10 <66 (hala terleme sorunu devam ediyor geçen seneye nazaran azalma söz konusu)
    Çevremdeki çoğu insan yağ oranın senin daha yüksek o sonuçlar yanlış diyorlar. (bu testler her seferinde 2 şer defa yapıldı)
    doktorun dediği deri inceltme ve su atmak için yardımınıza ihtiyacım var haftanın 5-6 günü spora gidiyorum düzenli çalışma yapıyorum
    Beslenmemi yeterli seviyede tutuyorum günlük 160 gr protein(tavuk göğüsü,ton balığı ağırlıklı) nerdeyse 0 yağ,tuz,şeker Diğer bir sıkıntı göğüs kısmı biraz yağlı kalıyor koltuk altı kısmı ya da göğüs yanı diyim iri durmuyor. örnek vereyim dumbell press ile 30-30 ya da 35-35 4x12-10 tekrar çıkartabiliyorum.
    Bana yardımcı olucağınızı umuyorum deri inceltme ve su atımı hakkında yardımlarınızı bekliyorum. istek olursa test sonuçlarını buraya atabilirim.

2. ahmet377

ahmet377 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    178 79 kg de %11 yağ oranı yeni başlayan biri için imkansız , suanki halinden bahsetmiyorum bile bir ölçüm hatası vardır

3. TheICT

TheICT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Farklı mekanlar ve farklı cihazlarla ölçüldüğüm de sonuçlar aynı çıkıyor hatta arkadaşlarımda ölçülüyor onların sonuçları da aynı çıkıyor. hepsinin hatalı olma ihtimali yoktur herhalde. bu arada hayatım boyunca spor yapmadım değil. fitness öncesi 7-8 sene futbol geçmişim var

Sayfayı Paylaş