Deneyimli Kişiler Yardım Edebilirmi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ahmet53100 tarafından 7 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ahmet53100

ahmet53100 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize
    16 yaşındayım kilo 63 boy 180 BB de 2. aya yeni girdim önden evde düzensiz mekik sınav ve dumbellerle çalısıyodum küçük bir alt yapım vardı bunun için ilk ayda gözle görülür gelişme oldu.

ilk sorum beslenmeme dikkat ediyorum fakat günde 130 gr. protein almam gerekiyor bazı günler bu protein mikttarını allabiliyorum günden düne değiştiği için bazen bu miktar düşüyor öğrenci olduğum içinde ayda 150 200 lira proteinlere ayıramam bunun için protein tozu alıp tam beslenemediğim günler az az alsam yararı olurmu bu farkı kapatabilirmiyim

ikinci sorum sağ taraftaki kasları(kol-göğüs) soldakilere göre daha küçük bu fark ilerde kapanırmı

kendime göre biraz ağır çalısıyorum örn:62 kilo benç basabiliyorum.bunun bir zararı olurmu

off günlerde evde mekik ve sıkıştırma hareketleri yapıyorum bu doğrumu

3 gün BB yapıyorum 1 gün arayla fakat çalısma programımızda 1. gün kol 2. gün göğüs şeklinde değil bu 3 günde aynı programı yapıyorum hocaya sordum 3 gün için bu programı yapamazmıyız 4 gün olası gerekir dedi sizce 3 gün gidip bu programı yapamazmıyım

yardım ederseniz sevinirim teşekkürler

Son düzenleme: 7 Kasım 2012
  2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    En son sorun sanırım yeni olduğun için her bölgeyi çalıştıran program uygulatıyor hocan buda gayet normal bir şey.

*sağ-sol orantısızlığı için dambılla çalışarak o açığk kapatılabilir,ama sakın olaki sayıf olan bölgeyi daha fazla çalıştırırsam eşitlenir gibi bir yanılgıya düşme.

*off günlerde dinlen derim kasların gelişmesi açısından.

*ağır çalışıyosun zararı olmaz ( eğer hacim istiyor isen) ama boy ve kilona göre 62 kg bench gayet başarılı helal..

*Beslenmeye gelirsek ; bana kalırsa 15-200 liraya çok iyi yumurta ve tavuk stoğu yaılır ama öğrenciyim imkan yok ( pişirme,hazırlama gibi) o zaman protein tozu kullanman kaçınılmaz olacaktır.Yani kullan gitsin.

3. ahmet53100

ahmet53100 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize
    TEşekkürler

öncelikle teşekkür ediyorum her bölgeyi çalıstırma planı 3 gün gittiğim için oluyor yani 1 yılda gitsem her bölgeyi çalıstıran program kullanıcam bunu nasıl değerlendirisiniz bu arada beslenmeme dikkat ediyorum ama her günde 130 gr. protein alamıyorum bir kutu protein alıp onu az protein aldığım günlerde azar azar kullansam yani 1 kutuyu 3 4 ayda bitirmek bunun yararı olurmu

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Sürekli vücudun her bölgesini yani bizim deyimimizle vücudu alıştırmak amaçlı verilen program sadece 2-3 ay için geçerlidir,ondan sora program değişir ve vücudu bölgelere ayıran programlar verilmesi şarttır.Daha iyi tepki vermesi için vücudun.

Yani sen omuz idmanı ile biceps idmanını aynı güne almazsın...

Protein tozuna gelirsek yapacak birşey yok ise alacağın protein tozu zarar değil yararı olur açığı kapatmış olursun.

ahmet53100 bunu beğendi.
  5. ahmet53100

ahmet53100 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize
    peki

işte sorunda orda hoca 3 gün gelenlere dediğimiz programı yazmıyo peki 3gün gelerek bu bahsettiğiz program uygulanabilirmi

6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    tabiki yapılabilir..

*bacak-omuz
    *sırt-triceps
    *göğüs-biceps

bu şekild e3 güne yayabilirsin...ama daha detaylı bir program için ilk olarak salon hocan ile yeniden görüşüp programı 3 gün olacak şekilde yapmasını veya bu forumdaki program hakkında deneyim sahibi olan kişilerden program hakkında bilgi alabilirsin..

Ama unutmaki kimse seni görmeden sağlıklı bir program veremez.En iyi hocandır seni anlayacak kişi.

Ancak hocanın 3 gün gelenlere yazmama gibi bir derdi var dediğin gibi o zman forum tek çalacak kapın ;)

Sayfayı Paylaş