Definisyon için Keto diyeti kas kaybı yaşatır mı ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve thetoro tarafından 17 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. thetoro

thetoro Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    İyi günler arkadaşlar definasyon için keto diyetini önerir misiniz ? Kas kaybı yaşatır mı ?
    Bcaa , kreatin ve az miktarda whey ile desteklemeyi düşünüyorum diyetimi.

2. Akın Gülgeç

Akın Gülgeç Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    konya
    Bence yaşatır kardesim keto diyette kilo kaybi hızli oluyor karbonhidratların bi anda kesilmesi kas kaybi olusturacaktir ama bu kas kaybinı en aza düsure bilirsin.Tavsiyem düsük karb. diyeti yapmandir haftada yarım kilo kaybedersen çok fark edilir bi kas kaybi olacagini sanmiyorum.Keto bende olumsuz etki yaratti belkide ben beceremedim ama sende başarili olur belki yanılmiyorsam zyzz de keto diyet uyguluyordu
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Şubat 2015 ---
    keto diyettin mantigi bildigim kadariyla gunluk makro ihtiyacimizin %40 protein %55 yağ %5 karb. olması bu sartlar saglandiginda vücüt yeterli karb. alamadigi icin ortama ayak uyduracak ve yağları birinci derece enerji kaynagi olarak kullanmaya başliyacak kalori aliminiz harcadiginizdan düsük olacagi icinde eksik enerjiyi deri altindaki depo yagdan alacaktir yanliz zor bir diyettir karbonhidratin bi anda kesilmesi günlük hayatinizi bile olumsuz etkiler performansiniz düsebilir ve bu diyeti uzun süre uygulayamazsiniz

Son düzenleme: 17 Şubat 2015
  3. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    %10 Kadar karbonhidrat zorunlu zaten %5 e kadar çekme sen onu Protein tüketimini %55 e çek yağ oranını %35 e indir.Yağ olarak Zeytinyağı,Balık yağı ve Fıstık ezmesi yağı kullan proteinlerin de hepsini et kaynaklarından tüketmeni tavsiye ederim kas kaybı olacagını sanmıyorum su atarsın bol bol ama :)

Sayfayı Paylaş