Definisyon döneminde ekmek yememek ve düşük kardonhidrat tüketimi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Waluigi tarafından 17 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Waluigi

Waluigi Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar, yaza kadar yağ oranımı düşürüp yaza daha fit bir şekilde girmek istiyorum. Spora başladğımdan beri tam buğday ekmeği tüketirim. Beslenme ile ilgili yazılar okurken tam buğday ekmeğinin de beyaz ekmek kadar olmasa da zararlı olduğunu okudum. Beyaz ekmek filtresiz sigara ise tam buğday da filtreli sigara gibiymiş. Daha az zararlı ama sonuçta zararlı. Ve madem definisyona gireceğim ekmek yemeyi tamamen bırakayım dedim. Böylece gereksiz karbonhidrat almanın önüne geçmiş olurum diye düşündüm. Gün içinde karbonhidrat ihtiyacını başta yulaf olmak üzere muz, elma, baklagiller ve kuruyemişler, özellikle de ceviz ve leblebi ile sağlamaya çalışıyorum. Yani gerekli karbonhidratı da ekmek yerine besin yönünden daha zengin yiyeceklerden alabilirim diye düşündüm. Ayrıca arada bizimkilerin rahat durmaması yüzünden yapılan hamur işlerini de kesmiş oldum, elimden geldiğince meyve dışında şeker sokmamaya çalışıyorum vücuduma. Karbonhidratı azaltmama rağmen idman performansımda düşüş olmadı hatta bazı hareketleri daha verimli bile yapmaya başladım diyebilirim. Sormak istediğim benim gibi hiç ekmek tüketmeyen var mı? Bu konudaki görüşleriniz nedir? Yoksa az da olsa yememi mi tavsiye edersiniz? Çünkü kime ekmek yemiyorum desem çok tuhaf karşıladı. Olur mu öyle doymazsın, 1-2 dilim de olsa ye gibi cevaplar aldım. Ben halimden memnun olsam da gelen yorumlar böyleydi. Definisyonla ilgili başka beslenme tavsiyesi verirseniz daha da mutlu olurum. Biraz uzun bir yazı oldu kusura bakmayın. Cevaplarınızı bekliyorum.

2. cgtyxx

cgtyxx Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bende yeni başladım ve yaklaşık 10 gündür ağzıma undan yapılmış hicbisiyi koymuyorum ki ben ekmeksiz doymayan birisiydim ama insan alışıyor ve daha zinde hissediyor diğer arkadaşları bilmem ama bence yememelisin şahsen ben öyle yapıyorum

Tevfik Erzon bunu beğendi.
  3. atalay007

atalay007 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Bimden fitness meyveli gevreği al. Gerçek meyve tanecikleri var ve %27 gibi yüksek lif oranına sahip. Sabahları 4 yumurta 2 si bütün 2 si sarılı, 8 siyah zeytin 1 kare dilim beyaz peynir, yarım domates ve 40 gr fitness gevreğini 1 kase light sute koyup tüketiyorum. Ekmek yok. 1 hafta bu gevrekten 1 hafta yulaf tüketiyorum değişiklik olması açısından. Tavsiye ederim

fitman1912 ve kasmıodane? bunu beğendi.
  4. ozgur.ozgenc

ozgur.ozgenc Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli , Turkey
    8 aydır ekmek yemiyorum
    Her sabah eti lifalift ile süt alıyorum spor ile en az, 10 kilo yağ dan verdim. Kaliteli karbonhidrat al mesala kepekli makarna gibi

Acı kamçimdir, beni hedefe ulaştıran

5. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    İlk zamanlar ekmeksiz doymayan ben şimdi ekmeğin tadını unutmuş durumdayım. Karbonhidrat açlığımı yulaf, bulgur, esmer makarna, esmer bulgur , sebze vs. den karşılıyorum. Sorun yaşamıyorum ve açlık hissetmiyorum.

6. Waluigi

Waluigi Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Konuyu açtığımı unutmuşum resmen. Cevaplarınız için teşekkür ederim. 20 gündür undan yapılmış bir şey yemedim. İlk 2 gün biraz baş dönmesi benzeri şeyler oldu ama sonradan alıştım. Şimdi daha zinde hissediyorum kendimi.

Sayfayı Paylaş