Definasyonda gece protein alımı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ercanturkmen tarafından 30 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Her denilene takılma, bizim burda hocanın çok fit vücudu var, definasyona girmeden önce danıştım kendisine, sonra dedim bu nedir böyle işmi olur diye kendi diyetimi kendim yaptım, günde 2200-2000 kalori alıyorum, haftada 1 gün ne bulursam acımadan yiyorum(4-5 hamburger 1 pizza gibi) her gece yatmadan öncede 100gr light kaşar yiyorum 15 gr yağ 30 gr protein var içinde, diyetini kendin belirle, idmanına , yaşam şekline göre, yumurta sarısınıda yasaklıyolar diyette ben 5 tam yumurta yiyorum şuan, 150 gr karbo, 200 gr protein, 60-70 gr da yağ alıyorum,
    2 ayda 8 kg verdim üst vücudda ölçü kaybetmeden, piyasadaki definasyon diyetlerini yapsam yaşayamam ben, herkes konuşur bu sporda, kendin deneyip öğrenmen lazım doğrusunu

Hele yatmadan 4 saat önce olayı nedir, 8 saat uyusan 12 saat aç mı kalacan, yatmadan 1 saat önce insülini zıplatmıcak 25-30 gr protein içeren birşey ye, 20 gr yağa kadar yolu var , kaşar en ideali

Son düzenleme: 1 Nisan 2012
    H4k4nn bunu beğendi.
  2. pijamap

pijamap Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Hem kendi programını kendin yap diyorsun, hem de çok yanlış örneklemelerde bulunuyorsun. 1 öğünde alınan 5 hamburgerin hangi insana nasıl bir faydası olabilir? Yatmadan 4 saat önce yemek yememeyi kötülemen de ilginç olmuş. Yemek tarzında ufak değişiklikler yapmanın sağlık açısından daha iyi olacağı kanaatindeyim.

3. kng0909

kng0909 Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
  4. ercanturkmen

ercanturkmen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    22 cevap geldi hala net bir şey yok ortada. Definasyon döneminde gece yatmadan protein alınacak mı alınmayacak mı?

5. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Yazdığımdan hiç bir şey anlamamışsın bir daha oku!

Steve bunu beğendi.
  6. fırathan

fırathan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    eğer gece yatmadan 4 saat hiç bir şey yemezsen definasyonun anlam kazanır ve kilo verirsin yok kaslar için onu alayım bunu alayım dersen kilo veremezsin müsabık sporcular belki birşey alıyordur ama sen normal bir sporcusun sonuçta o derece bir motivasyonun ve bilgin olmadığı için büyük ihtimalle yanlış düşünürsün ne yiyeceğini zaten(sebebi yıllardır bin çeşit beslenmeyi deneyip kendi vücudunda en iyiyi bulup ona göre gün içindeki herşeyin gramı gramına yaradığını görüpte şekillendirdiğin bir beslenme programının olmadığını varsaymam)

7. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Hamburgeri 7-10 günde bir antremandan sonra yiyorum bir oturuşta 2000 den fazla kalori alıyorum ve bu benim kendime gelmeme, diyete devam etmeme yardım ediyor, karbonhidratsızlıktan dümdüz olan vücut kendine geliyor kaslar ortaya çıkıyor buda bir sporcu için eşsiz bir motive sağlar, hamburgeri kendi beslenmemeden örnek verdim sende aynısını yap demedim kaldıkı çoğu sporcu korkudan yapmaz bunu,hamburger yiyorum, yatmadan önce 30 gr protein alıyorum diye sağlığımdan olacak değilim bu sporu yapanların büyük bir bölümü hurafelerle kandırıldığı için gelişemiyor vücut kendini uykuda toparlar kasları yeniler, yatmadan 1 saat önce 100 gr kaşar yiyorum ben sindirilmesi 5 6 saati bulur bu da sabaha kadar vücudu beslemesi demek, herkes kilo verir , yemeni azalt, spor yap verirsin kilo, önemli olan nasıl ve neyden verdiğin body yapan birinin akşam 6 7 den sonra birşey yememesi kadar abes bir durum yok orta seviye bir bodyci bile normal insana göre kat kat zorlar vücudunu, sonrada normal ınsanlar gıbı dıyet yabması beklenemez, oturup 1 tencere yemek yiyecek değil alsın proteinini gece, müsabık sporcularda dahil çok kişiyi dinledim ben hiçbirine de aa yanlış yapıyon öyle şeymi olur demedim, hç bırısınıde dogru kabul etmedım, ama diyette yatmadan önce yediğimi, hamburgerimi, gunde 5 tam yumurtamı eleştiren sonrada olm nasıl verdin bu kiloları diye tavsiye isteyen çok kişi oldu, geçen senede girdim diyete dümdüz olduydu az çok kaslı vucut böyle baskalarını dınlemekten baskalarının dıyetlerını uygulamaktan, şimdi kırk cm kol ölçüsünü koruyarak karın kaslarını çıkardım 2 ayda 8 kilo verdim son 4 kilo kaldı,

Uzun lafın kısası her denilene inanmayacagınız gibi, tümden de reddetmeyin, 2 yıl body yapan biri zaten kendi tarzını bulup devam ediyor, deneme yanılma en iyisi

Son düzenleme: 2 Nisan 2012
    FiestaCondom bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş