Definasyonda beslenme programımım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve dr4gunov tarafından 16 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. dr4gunov

dr4gunov Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba sabahları 2 yumurta üzerine biraz yoğurt koyup yiyorum 3 gibi ise 200 gr tavuk 200 gr bulgur,makarna yiyorum daha sonra 7 gibi ise yine aynısı 200 gr protein 200 gr karbo yiyorum define olabilirmiyim

2. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Hakkında hiç bir bilgiye sahip değiliz ama genel olarak bir yorum yapmak gerekirse sebze her halde yiyorsun yazma gereği duymadın diye düşünüyorum. Bulgur yerine bazı günler yulaf ezmeside tercih edebilirsin her yıl yılın en faydalı besinlerinden biri olarak seçiliyor. Faydalarından bahsetmeye gerek yok :) Lor peyniri tüketebilirsin sabahları yağı az olanlardan alırsan güzel olur. Protein oranı az gibi geldi sabah için. Yatmadan 5 saat önce karbonhidrat almanı tavsiye etmem. Biraz bilgi verirsen ya da sorun varsa yardımcı olabilirim.

3. dr4gunov

dr4gunov Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar dün tam iş çıkış saati yazdım bunu servise yetişecektim aceleye geldi biraz :) Şimdi ben 81 kiloyum 1 yıldır sporu yapıyorum 72 kilo başladım şu an kalıplandığımın farkındayım göğüslerim felan bir hayli büyüdü kollarda çok gelişme olmasada vücudumun ön kısmının halinden memnunum ancak birazcık yağ sorunu var.Bu sorunu aşmam için bu beslenme programını yazdım aslında.Sebze açıkcası pek yiyemiyorum daha çok annem yaptıgında yanında yiyorum (taze fasulye, pırasa) fean ama oda bir hayli yağlı oluyor tabiki.Yulafı denedim uzun süre zorlaya zorlaya yedim 1 ay boyunca ancak devam ettiremedim açıkcası benim merak ettigim aldığım karbonhidrat fazla mı yada protein oranı kiloma göre azmı kalmış ,?

4. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Hem sebze sorununa hemde yulaf sorununa çözüm olacak bir tarif biliyorum. Yulafın tadı ağıza bile gelmiyor. Salatalığı küp küp doğra, yulaf ezmesiyle beraber 1 kase yoğurt ile karıştır. Bu şekilde tüketebilirsin. Sabahları 2 tam yumurtanın yanına yağsız lor peyniri eklersin protein oranını artırmış olursun. İmkanın varsa 2 tanede yumurta beyazı ekleyebilirsin. Ayrıca 200gr protein, 200gr karbonhidrat demek 200gr tavuk, 200 bulgur demek değildir :) 200gr tavukda ortalama 40gr protein bulunur. Ortalama alman gereken protein biraz yağlı olduğunuda göz önünde bulundurursak ve protein oranı yüksek bir diyet yapman gerektiğinide eklersek 70 kilo için 170gr protein idealdir.

5. dr4gunov

dr4gunov Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    yok hocam 200 gr protein değil 200+200 gr tavuk ve 100 g bulgur 100 g makarna yediğimi belirtmiştim günde yani şu durumda 120 gr protein alıyorum yumurta peynir felan ufak değerler ile birlikte loru denedim ama yiyemedim ayran yaptım onuda bir süğre sonra yiyemedim maalesef

6. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yemek zorunda değilsin loru. Yumurta beyazı artırmanı şiddetle tavsiye ederim.

7. broscience

broscience Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    hocam en iyisi al kalemi kağıdı kalorileri ve makroları hesapla. Başka türlü olmaz bu iş. Tüm besinlerin kalorilerini gramajıyla vs diyetkolik.com da bulabilirsin. kas kaybını önlemek için vücut ağırlığının 1,5 -2 katı kadar gram proteinini almaya dikkat et, karbdan olabildiğince kıs. kolay gelsin zor bi süreç olcak :)

Sayfayı Paylaş