Definasyonda antreman sistemi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve byarif06 tarafından 22 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. byarif06

byarif06 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaslar definasyonda bu tarz bir antreman uyguluyorum sizce dogrumu yapiyorum yoksa degistir dediginiz yerler varmi ?

Pazartesi - omuz-biceps -sonunda 15 dk kardiyo
    sali ; gogus - triceps - sonunda 15 dk kardiyo.
    carsamba : Sadece bacak
    persembe - biceps - triceps - kardiyo yok.
    cuma ; ac karnina kardiyo 30 dakika falan. bazen 35 dakika..
    cumartesi ise omuz - gogus seklinde yapiyorum - 10 dakika kardiyo yine ama burda hafif tempoda yapiyorum.
    pazar : off dinleniyorum

az sistemden bahsetmek gerekirse her hareketi 4 set yapiyorum 4x15-12-10-8 seklinde yuksek agirliktan dusuk agirliga gidiyorum dinlenme 45 saniyeyi gecmiyor antreman oncesi genelde protein agirlik beslenirim , 1.5 saat sindirilmesini beklerim yedigimin sonra preworkout u icer antremana giderim...

2. hafta ise yerlerini degistirrim..
    pazartesi - fullbody ile baslarim , bench press(4set) - squat(5set) - ve omuz hareketleri (3 hareket , 4 set her hareket )
    sali : off gun
    carsamba : biceps - triceps , 15 dakika kardiyo
    persembe - gogus(3 hareket) - omuz
    cuma : kardiyo 30-35 dakika
    cumartesi : full body tarzi , 2 gogus - 2 omuz - 1 biceps - 2 triceps sonuna 10 dakika kardiyo
    pazar : off gun

genelde boyle yapiyorum bu tarz , antremandan ziyade bu is mutfakta bitiyor ama yaptigim antreman sisteminde bi yanlislik varmi dusunceleriniz nelerdir ?

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Yeni element keşfetmeye gerek yok. Fullbody diyorsan tam fullbody, çift bölge split dersen tam split yap.
    Forumdaki tüm vücut antreman iskeleti konusuna (https://www.bodyforumtr.com/threads...emi-program-İskeleti-full-body-workout.87298/) gir, ilk 10 sayfadaki herhangi bir programı uygula. Definasyon diyorsan da compound (squat, deadlift, bench press, overhead press, bentover row) hareket yoğunlukta olsun yanına çok istersen izole kol, karın, kalf eklersin.

3. byarif06

byarif06 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    squat bench press vs yapiyorum hocam deadtlift haric butun hareketleri yapiyorum nerdeyse..

Sayfayı Paylaş