Definasyon ve Bulk şart mı ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Ziros731 tarafından 6 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Ziros731

Ziros731 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar şuan çıldırmak üzereyim.Ben elimden gelen herşeyi yapıyorum ama olmuyor olmuyor olmuyor Definasyon yapıyorum kuru erik kuru kayısı zeytinyağı probiyotiği bol suyu sindirimle alakalı ne varsa yapıyorum ama kabız oluyorum karnım ağrıyor Bu sefer bulking yapıyorum 6 öğün yemek azar azar yavaş yavaş sindirime karşı her türlü önlemi alarak ama bu seferde karnım şişiyor hamile kadın gibi sokaklarda geziyorum. Spor yapıyoruz ama sindirimim hiç rahat değil.İlla definasyon ya da bulk yapmak zorunda mıyım ben gelişmek için ?? benim bağırsaklarım bu işe izin vermiyor diyip bırakmalı mıyım ? Lütfen tecrübelilerden yardım bekliyorum.

2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Hayir degil. Dengeli beslensen de olur. Bence sporcu beslenmesi, vucut gelistirme icin beslenme nasil yapilir googlea yazip arastirsan iyi olur. Kuru erikten once dikkat etmen gereken seyler var. Onlari.atliyorsun demekki vucudun mutlu olamiyor.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. S4V4S

S4V4S Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Ufak öğünler halinde 6 öğünü tüketirsen 1 haftada alışır miden sorun yaşamazsın buna ek olarak probiyotikli yoğurtlar tükete bilirsin.
    Gereklimi konusuna gelince tabi ki gerekli günlük ihtiyacın olan kalorinin üstüne çıkmazsan büyüyemezsin.

4. Altindasm

Altindasm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ben 3 ana öğü 2 ara öğün yiyorum. Ara öğün dediğimde elma yahut kuruyemiş. Sizce az mı?
    Edit: Az derken bunu 4 ana öğüne falan bölmelimiyim ?

5. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Konstipasyonun ardındaki nedeni bulman gerekiyor öncelikle. Bundan korunmak için kuru erik tüketmen içindeki difenil izattan dolayı mantıklı. Ama yeterince lif tüketmiyor olabilirsin. Bu sebeple diyetine kurubaklagil(en yüksek lif içeren besin grubu), tahıl ve sebzeleri ekleyebilirsin. Bunun yanında probiyotik tablet alabilirsin.
    Sorunun cevabı ise hayır definisyon ve bulk şart değildir.
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Eylül 2016 ---
    Hayır az değil, 3 ana, 2 ya da 3 ara öğün gayet güzel :)

Barbell Training bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş