definasyon programı hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve SlnShn_ tarafından 8 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. SlnShn_

SlnShn_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sizce definasyon programım yeterlimi? eksikleri varsa neler?

Beslenme:

sabah: Omlet ( 4 yumurta beyazı+2 yemek kasıgı yagsız lor ) + 200ml yagsız sut
    ara: 10 adet badem
    oglen: 160gr yagsız ton balıgı + salata
    ara: 1 adet elma
    aksam : 150gr tavuk gogsu + 6 kasık sebze yemegi

antreman:

haftanın 5 günü 30dk cardio + agırlık calısması

supplementler:

yemeklerden önce günde 3 adet Gnc tonalin cla ve cardiodan 15dk önce multipower 1500mg likit l-carnitine

boy:167
    kilo:56
    hedef:50

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:25 ----------

arkadaslar fikirlerinizi bekliyorum

2. BurakS.

BurakS. Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Programını da yazsaydın iyi olurdu :)

3. SlnShn_

SlnShn_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    pzts ,persembe,cumartesi : Abs
    salı ve cuma : biceps ve triceps

4. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    56 kilodayken l-carnitin falan çok saçma geliyor bvana

5. SlnShn_

SlnShn_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Son zamanlarda yedigim sagliksiz seylerden dolayi cok yaglandim sizce bu beslenme programiyla ulasabilirmiyim hedefime?

6. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    bu boy ve kiloya rağmen hala kilo vermeye çalışmak çok abes.
    senin kilo vermen değil kilo alman lazım hemde rahat bi 12-13 kilo.
    50 kilo olursan sert bir rüzgarda ayakalarının yerden kesileceği kanaatindeyim.
    eğer bunları sana spor hocan dediyse koşarak uzaklaş o salondan.:)

7. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    56 kg da definasyonda saçma geldi bana biraz açıkcası

8. SlnShn_

SlnShn_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yanlız bayan olduğumu düşünürseniz 12 13 kilo almakmı :S

9. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ya biz göremedik ya da siz yazmadınız bayan olduğunuzu..

Şahsen ben başlıkta definasyon kelimesini gördüğümde hacimli bir erkek bekliyorum.

Sorunuza gelince..

Fitness antrenmanlarıyla birlikte yağ yakarsanız vücudunuz daha sıkı olur.

10. SlnShn_

SlnShn_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    56 kiloda bi erkekte yani zorda neyse kucuklugumden beri sporla ugrastigim icin baya kasli bi vucudum var ama son zamanlarda yaglandim biraz definasyonuda oyuzden yazdim fitness konusuna gelincede tamamda beslenme programi yeterlimi sizce genel olarak yorum yapsaniz

11. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    valla açıkcası bende hiç bayan olduğunu anlayamadım..herhangi bir bilgi göremedim yada dikkat etmedim..16 yaşında 56 kg bi delikanlı olarak değerlendirerek söylemiştim.
    sözüm geri o halde :)

12. -sedef-

-sedef- Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba , bence yaşın itibari ile bu diet programı senin için olmadığı gibi kimse için sağlıklı değil .. sporucu dietinden anlayan dietisyenlerle çalişmanı öneririm unutma ki erkek vücut yapısı gibi vücudumuz değil ve proteinin de fazlası yağ yapar.. günde 3 saati bulan antremanlarım var ve yediğim et miktarı 90 gr ı geçemiyo bayan olduğum için..1.70 boyundayım 54 kiloym 46 kilo kasım var ve ciddi antreman yapıyorum ama 90 gr et fazlası değil..definasyon konusunda çabalıyorum umarım başarabilirim o zaman daha detaylı yardımcı olmak isterim :)

13. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ben de tam 56 kiloda ne definisyonu diye dalıyordum konuya. Neyse ki okumadan dalmamışım.

Öncelikle definisyon için günlük 1500 kaloriyi hedeflemeni öneririm. Bunun dışında sadece triceps, biceps ve abs değil bütün vücudu çalıştırmanı öneririm, vücut bir bütün. Sadece squat ve deadlift bile vücuttaki kasların çoğunu çalıştıracakken küçük kas gruplarını çalıştırıp çıkmak doğru değil. Eğer ağırlık çalışmayacaksan günlük protein ihtiyacın 60 gr civarı olacaktır ama daha fazlasını güvenle alabilirsin çünkü protein gün içinde seni daha çok tok tutacaktır. Sadece hem yağ yakımı hem de böbrek sağlığı açısından bol miktarda su içmeyi ihmal etme yeter.

Sedef'in dedikleri yanlış bilgi. Fazla protein değil fazla kaloriler yağ depolanmasına sebep olur. Günlük ihtiyacından fazla kalori almadığın müddetçe yağ depolanması olmaz. Günlük kalori ihtiyacın 2000se ve sen 1500 kalori alırsan yağ yakarsın. Bu 1500 kalorinin içinde 150 gr protein olması bunun fazlasının yağ olarak depolanacağı anlamına gelmez. Eski bir yanlış bilidir bu, hala ortada dolanması kötü.

Bu arada, yazdığın beslenme programı hiçbir anlam ifade etmiyor. 6 kaşık sebze yemeği diye bir şey olmaz. Bu içindeki sebzenin çeşidine, kaşığın doluluğuna ve yağ miktarına göre 200 kalori de olabilir 500 kalori de olabilir. Ya günlük kalori hesabı yap ya da yapamıyorsan şunu yap; bu şekilde 2 hafta beslendikten sonra kilo değişimine bak. Eğer kilo kaybı varsa devam edersin, yoksa biraz daha yediklerini azaltırsın. Eğer çok kilo kaybı varsa, mesela haftada 1 kilodan fazla kilo kaybediyorsan biraz yediklerini arttır, hızlı gidiyorsun demek. Hızlı diyetler genelde başarısızlığa mahkumdur.

Sayfayı Paylaş