Definasyon mu ? Bulk mu ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Batujan tarafından 23 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Batujan

Batujan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba forumda bu konu hakkında çok fazla aktif olunmuş ama bunun kişiden kişiye değiştini düşünüyorum özellikle benim kafam çok karıştı.

92 kiloyum yağ oranımda yüzde 25 resmen çok fazla ama boyumun 188 olmasından dolayı sanırım pek belli olmuyor..

aradım taradım en uygun savaş cebecinin definasyon programını yapıyorum ağırlık + hiit cardio ama tam kararlı bir şekilde başlamış beslenmeyide buna göre ayarlamışken şöyle yazılar gördüm

önce bulk sonra definasyon yapılır..önce definasyon yaparsan sonradan çok zor olur ama yüzde 25 yağ dahada yağlanırsam daha kötü olacak başka çarem yok yani.bu ikisi dışında da bir seçeneğimiz yok tabii ki sadece yağ yakmak adına illa kaslarımızı minimum düzeyde kaybedip yağ yakıcaz buda definasyon daha farklı ne yapabilirim ki ? gerçekten önce definasyon yaparsam sonradan bunun sıkınıtısını çeker miyim ?

hukukcu bunu beğendi.
  2. hukukcu

hukukcu Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Ben de aynı soruda takıldım, takip ediyorum umarım güzel bi cevap veren olur... Kolay gelsin kardeşim.

Sent from my SM-N7500Q using Tapatalk

Batujan bunu beğendi.
  3. Batujan

Batujan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Sağolasın kardeşim..Kafamda herşey hazır ama tek soru işareti bu.

hukukcu bunu beğendi.
  4. MrUniverse

MrUniverse Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Bazı arkadaşlar ne kadar eleştirse de ben yine aynı fikrimdeyim. Bu kadar yağlı bir vücuda sahipken bulk yaparsan çok daha yağlanırsın ve bu görüntü gerçekten seni çok rahatsız eder, o yüzden benim şahsi görüşüm yağ yakımı yapman. Belli bir yağ oranı belli bir kiloya indikten sonra bulk yaparak kas kütlesi kazanman

hukukcu bunu beğendi.
  5. hukukcu

hukukcu Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Ben bi kadın olarak %20 yağ oranına sahibim, kaça indirdikten sonra bulka gecmeliyim hocam?

6. MrUniverse

MrUniverse Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Bayanlarda erkeklere göre yağ oranı daha yüksek olması gerekiyor ama yani kaça inip sonra bulk yapmanız gerekir bilmiyorum malesef

7. hukukcu

hukukcu Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Kadınlarda ideal yağ oranı %21-31 arasiymis.. Ama geçen sene fitness salonuna gittiğimde hoca ilk yağ oranını düşürücez demişti.. En iyisi ben yarım tekrar bi salona gidip hocayla konuşayım :D

Sayfayı Paylaş