Definasyon için yardım!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mehmetanill tarafından 19 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. mehmetanill

mehmetanill Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler yaza az kaldı define olmam lazım. Boyum 1.85 kilom 77 bel ve karın yağlı tahmini yağ oranım %20 lerde belki biraz aşağıda. Biliyorum boyuma göre hacim yok ama olsun yaz geliyor. Karbonhidratı Çözemedim kimisi 50 gram tüket diyor kimisi var 200 den başla azaltarak git diyor. Bir sitede ketogen diyeti gördüm 50 gram carb tuketiyosun ağırlıklı protein yağ. Enerji kaynağın yağ oluyormuş mantıklı geldi lütfen six pack çıkarsın yeter şimdiden teşekkürler.

2. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    dostum öncelikle bu yağ oranında başarılı bir definasyon için geç kalmışsın bana kalırsa,ancak kendi görüşümdür define olmamış bir vücüt estetikten ziyade salt irilikten ibarettir oyüzden kas kaybı yaşıycak olsan da define olman taraftarıyım.ketojenik diyeti geçen dönem ben denedim yüzde yüz çalışıyor ona eminim 1 haftada birazda hafif kardiyoyla falan 1.5 kilo net yağ yakmıştım ancak dayanılcak çile değil sürekli bir bitkinlik göz altlarında morluk antrenman isteksizliği vs... adeta hayattan soğutur ben dayanamadım ve pek de tavsiye etmem gereksiz çünkü natural olarak çalışan fitness modeller bile yüzde 8 10 bfdeyken ketojene dönüyor ozamana kadar low carb hep.bu ketojen hakkındaki yorumumdu tavsiyeme gelicek olursak bence if dene(şuan ben uyguluyorum) o da baya faydalıdır yağ yakımında üstelik büyüme hormonunu da bir grafikte görmüştüm şimdi hatırlamıyorum 2.haftada falan yüzde 300(değerler yanlış olabilir tam emin değilim ama artırıyordu ona eminim)artırıyordu.üstelik daha kolay uygulanılabilir.boğazını kıs kısamıyorsan ağırlık hariç 400-500 kcallik kardiyo yap hiit falan yapmasan da olur yeterki kaloriyi gör.

3. yigot

yigot Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Döngü halinde karb tüket Pazartesi Çarşamba Cuma 50 Salı Cumartesi 75 gram Perşembe Pazar 100 Gram bu şekilde metabolizman hızlı kalacaktır olabildigicne yağı az tüket yağsız proteine yüklen tavuk gögsü falan

gorkemkilic bunu beğendi.
  4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    77 kiloda %20 yağ oranındaysan %12 olabilmek için hiç kas kaybetmeden 70'e düşmen lazım. 185 boyda 70 kiloya düşme, kas yapmaya bak.

5. grn1

grn1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bende bulktayım şuan yavastan karına ve koşuyu arttırmaya basladım aksamları karbontratı azalttım salata filn tuketiyorum definasyona girince kas kaybı yaşamaktan korkuyorum küçülmek istemiyorum sizce böyle devammı ediyim ne yapmalıyım şuan 76kgyim.Teşekkürle

6. Göktuğkaan tarlan

Göktuğkaan tarlan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Ketogenik diyeti ileri seviye sporcular haric kimsenin kullanması taraftarı değilim ben hocam. Ben de yarısma dönemleri son 1 ay(hatta belki daha az) dısında asla kullanmam. Çok ince bir çizgisi mevcut ve makro değerleri tam oturtamazsan kas kaybı yaşaman kaçınılmaz olacaktır. Dalgalı karbonhidrat döngüsü ile baslayıp haftada 3-4 sabah aç karnına kosu ve 4-5 ağırlık idmanı yeterli olacaktır. Definasyondayım diye alınan protein miktarını da abartmayın derim (kilo başı 4-4,5gr gibi) biliyorsunuz proteinin bile fazlası vücut yağ depolarında depolanıyor.

7. mehmetanill

mehmetanill Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Baya uzun zaman oldu hacim yapıp birazcık karbonhidratları aşağıya çektim vücut kendine geldi üst karın belli oluyor 75 kgyim 2 kg verdim birazdan profil atıcam yağ oranımı ölçmedim bilmiyorum şuan
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Haziran 2015 ---
    Son halim 185 cm 75 kg yağ oranımı şuan bilmiyorum tahmini sizce kaçtır 1433587728399.jpg

Son düzenleme: 6 Haziran 2015
  8. QeLogS

QeLogS Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    @mehmetanill dostum yağ oranını bundan sonra düşürürsen çok çevimsiz biri haline gelirsin, bence bulk yapıp kaslarını büyütmelisin. Sonuçta yağ oranın ne kadar düşük olursa olsun kas yoksa göstericek birşey de yok demektir.

9. mehmetanill

mehmetanill Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Haklisin tabi ama ben daha yeniyim kasım tam yokken define olucam sonra direk bulka giricem proteinleri kilo çarpı 2. 2.5 alıyorum carb 75 gram yağı dikkat etmiyorum yağsız tuketiyorum genelde yiyecekleri tavuk göğüsü salataya az yağ koyuyorum dediğine hak veriyorum kardeşim ama işte ilk önce yağ oranını bir iyi şekile gireyim hacimlenicem

10. grn1

grn1 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bende mesaj yazalı 1.5ay civarı olmuş şuanki fotomu atıyım
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Haziran 2015 ---
    Bence ilkte temiz beslenmeyle bulka girmelisin bulktan sonra define

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş