Definasyon için kas kütlem yok

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kafasikarisik tarafından 14 Ekim 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kafasikarisik

kafasikarisik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hepinize merhabalar 18 yasindayim ve spor salonuna yazilali 2hafta oluyor haftada 3defa full body yapiyorum ancak beslenme konusunda kafam cok karisik. Kafamdaki soruya geçmeden önce vucut tipimi size betimleyeyim ayrica vucut olculerimide konu sonuna birakacağim. Tisort giymisken gayet normal kiloda olan ,gobegi vs olmayan biri gibi gozukuyorum, ancak o tisort cikinca simit bolgesi denilen bel cevremde asiri bir yağlanma olduğu ortaya cikiyor. Ve bu yağlanma vucudumda sadece orada ve altkarın bölgesinde var sixpacklerden en ustteki 2tanesi gozukuyor. Yani anlayacağiniz çok ilginc bir vucuda sahibim. Gectigimiz 2haftada şekeri ve ekmeği tamaen kestim ve minimum sekilde karbonhidrat ve max şekilde protein aliyorum.Antrenman olmayan gunlerde çokçok az karbonhidrat(70-80gr kadar) antrenman gunlerinde o karbonhidrati arttiriyorum ama tabiki yine 150gr anca buluyordur.Proteini ise yine ayni sekilde gunde en az 80-90gr almaya calisiyorum.Karbonhidrati az yeme nedenim bel bolgesindeki yağlanmanin sebebinin karbonhidrat ve seker olmasi ancak arastirinca gordum ki karbonhidrat alimi yeterli olmaz ise hacimde alinmiyor. Ana hedefim hacim almak benim ne yapmam lazim? Yani yağ yaksam, kas kütlem yok zayifim iyice beter olucam kas yapsam biraz yağlanmak kacinilmaz bu sefer göbek bel bölgesi iyice büyüyecek. Kafam çok karisik dostlar.

Vucut olculerim:
    -Kol 31
    -Gogus 88
    -Bel(Gobek Deliginden) 83
    -Omuz 108
    -Kilo 66
    -Boy 1.80

2. Spyder

Spyder Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Kilon düşük hacim olmadığı için yağlı bölgen çok sırıtıyor bu zamana kadar kötü beslenmenin sonucu. Spor devam eder ve beslenmeni düzenlersen genetiğine göre düzelme olur. Ayda 1-2 kilo olacak şekilde kilo almalısın kompleks karbonhidrat olduğu sürece çok kesmene gerek yok.

3. kafasikarisik

kafasikarisik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam cevabiniz için tesekkürler, Bu kompleks karbonhidrat olayini tam anlayamiyorum acikcasi.
    Karbonhidrat olarak - Yulaf, Tam buğdaylı makarna, Bulgur tüketsem bunlar kompleks karbonhidrata girmiyor sanırsam

4. Spyder

Spyder Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Bilmediğin şey cevabı internette çok kolay bulabilirsin.
    Basit karbonhidrat şekerli besinler çabuk sindirilir. Şeker,bal,pekmez,şekerli içecekler,yüksek şekerli meyveler...
    Kompleks karbonhidrat sindirimi geç olan dediğin besinler. Bazı ürünler daha düşük oranda olsa kompleks karbonhidrat içerebilir baklagiller,sebzeler.

Sayfayı Paylaş