Definasyon günlüğü (kişisel deneyimler)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve uzay demiralp tarafından 17 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Selamlar arkadaşlar, uzuuun bir aradan sonra tekrar geri dönüş yapıyorum forum'a. Geri dönüşümü kişisel deneyimlerimle ve neler yaptığımı sizlere yardımcı olması için paylaşıyorum.
    şu an ki kilom 78-76 kilolar arasında git gel yapıyor, boyum 1,73 tahmini yağ oranım 21
    Önceki günlerde kalori açıkları ve kardiolar yaparak vücudumu dinledim 2500 kalorilerden 1750 kalorilere kadar haftalık kontrollü bir düşüş yaptım.
    şu 3 gündür dalgalı karbonhidrat sistemini 82 günlük programıma yaydım fakat bu demek değil ki diyetim 82 gün sürecek! Vücudum istediğim seviyeye gelinceye kadar bu definasyon günlüğü devam edecektir.
    -Dalgalı karbonhidrat sisteminden ve cheatlerden size biraz bahsedeyim günlük sıralı olarak düşük karb.(%40 yağ, %40 protein, %20 karb.) orta karb. ( %30 protein, %35 yağ, %35 karb.) yüksek karb. (%30 protein, %20 yağ, %50 karb.) şeklinde döngü halinde devam edip haftada 1 cheat yapacağım.bu makroları daha fazla kısmayıp daha düşük kalorilerde kardiolar ekleyerek devam edeceğim.
    -Antrenman sistemim upper body ve bacak şeklinde 2 gün idman 1 gün off şeklinde olucak dinlenme günlerin de evde düşük kondisyon idmanları ile devam edeceğim.
    -Beslenmede kesinlikle vazgeçmeyeceğim (ve sizinde vazgeçmenizi önermem) şeyler; Tarçın insülin seviyesini dengelemesi açısından gerçekten yararlı, lif kaynakları yulaf, yeşil mercimek vb. şeyler tüketeceğim fakat yeşil mercimeği daha fazla tüketiyorum. Yeşil çay, kahve ve kiraz sapı ; terleme de kısacası su atamakta çok azda yardımı olacaktır bu 3 ünü günde en az 1 bardak tüketiyorum. Şimdilik giriş için bu kadar olsun soruları ve deneyimleri gün geçtikçe yanıtlayıp, paylaşırım.

zRedDragon ve mrthr35 bunu beğendi.
  2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Tekrardan hoş geldin başarılar :)

uzay demiralp bunu beğendi.
  3. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Dün dinlenme günümdü günümü tamamen kendime ayırdığım için günlüğü yazma imkanım olmadı.
    Dinlenme günlerinde kalorimi 1600 e indiriyorum dün orta düzey karbonhidrat düzeyinde beslendim bügün yüksek karbonhidrat düzeyinde besleneceğim sabah tartıldığımda 77 kilo çıktım tartıda fakat bel ölçüm incelmiş şu an durumlar bu şekilde.

4. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Bugün ki beslenmem plansız bir şekilde cheat gününe döndü karbonhidrat ağırlıklı ve şimdiden 3000 kalorideyim. Belki de psikolojik olarak iyi gelicektir bu.

5. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    vücudum karbonhidrata aç ve bu yüzden sonük duruyor buğun ve yarın 3000 kcal yakınlarında bir kalori ile devam edip 2 gün sonrasında düşük karbonhibrrat ile devam edip 1500 kcal almayı düşünüyorum su tüketiminide 4 lt den 6 lt ye yakına taşıyacağım. bakalım neler olucak batıcakmıyız çıkacakmıyız belli olur.

6. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    bugün protein dışında bütün makroları tamamladım fakat proteini neredeyse yarı yarıya aldım off günüm olmasına rağmen güzel bir gün olmadı diyet için.

7. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    23 ağustos 2019 cuma
    gayet güzel bir gündü yüksek karbonhidrat günü olmasıyla birlikte vücut kendisine geldi sayılır aynaya baktığımda keyif veriyordu görüntü en azından yarın off günüm off günlerimin hepsinde düşük karbonhidrat günü yapmayı düşünüyorum yarın tartı günü bakalım ölçüler ne çıkacak.

8. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    24 ağustos 2019 cumartesi
    Yaklaşık 1,5 - 2 kilo vermişim ve bel ölçüm 1 santim düşmüş. 100 kalori arttırmayı düşünüyorum şu anda.

9. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Verdiğim kiloya güvenerekten yüzyılın cheatini yapıyorum şu anda kalori olarak 5000 kalori yakına yaklaşmış olabilirim hafta içinde etkilerini görüşceğiz.

10. uzay demiralp

uzay demiralp Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    kalori sistemimi yeniledim alıcağım kaloriyi 1500 den 2100 e çıkarıyorum bunun %40ı yağ %25 karb %35i protein olucak, 1500 kalori almak benim için gayet iyiydi karın bölgemden 2 cm inceldim fakat çok düşük bir kalori ve bmr in altında bir kalori sayılır bakalım şimdi kaloriyi yükseltmenin ne gibi getirisi ve götürüsü olucak.
    7 gün düşük karb 3 gün hight karb şeklinde devam edeceğim ve tartılmayı kesmeyi planlıyorum ayna bazen en iyi tartı oluyor.

Sayfayı Paylaş