Definasyon donemini hakkında bilgi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Leopara tarafından 18 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Daha once 6 ay gibi bi sürede 15 kilo verdim.Daha sonra bulka girdim ramazan ayının ortasında yani 15.07 de 65 kiloy 79 bel olcusu vardı bugun itibari ile 18.12 78 kiloyum 93 bel olcusu var.bulku Şubat sonuna kadar yapmayi planliyorum yani 2.5 ay gibi bi süre daha varbu süre zarfındada 81-83 kilo olmayı planlıyorum.

Bu ölçümler arasinda 1 ay var ama ölcumun yanlis oldugunud usuyorum cunku aldigim kilodan fazla yağ aldiğimi gosteriyo ki bi ayda %4 cok fazla bi yağ orani

Şimdi asıl merak ettiklerim eğer yağ oranım 17 ise subat sonuna 20-21 olur diye tahmin ediyorum.Şubat sonu giriceğim low carb diyetiyle mayıs ortasinda yani 2.5 aylik sürrde belimi en az 80 kilomuda 70 civarina indirmeyi dusunuyorum buda 15 cm bel 11-12 kiloya denk gelicek.Bu sürecte kas kaybını minimumda tutmak için elimden geleni yapıcam ama yinede ne kadar kaybederim bunu merak ediyorum

Şuan kol olcum 37.5 şubat sonuna en az 38.5 olması için ugrasıcam 38.5 kol 2.5 aylık bi definasyon süresi zarfında ne kadarlık bi incelme olur.yukartta belirtigim surede o kilo kaybi o incelme kas kaybi olmadan olurmu merak ettiğim konular bunlar.

Kafamda deli sorular :D:D

2. rednose7

rednose7 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam bi soruda ben sorabilir miyim :D bu ölçümü nerde yaptırdınız ?

3. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Macfit makine ise tanita aslında tanite iyidir ama neden boyle oldu bende anlamadim bakalim yarin akşam bi ölçü daha alcam ama akşam kilom fazla cıkıyo

4. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73

Bu seferki olcumun dogru oldugunu dusunuyorum

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    bu tip ölcümlere cok güvenen birisi degilim acikcasi kendim sisko oldugum icinde Moral bozmamak icin cokda ölcüm felan yaptirma taraftari degilim.Sadece ilk yazdiginizda dikkatimi ceken 65 kg ile 79 bel ölcüsünde oldugunuzu daha sonra bulka girerek 78 kg ile 93 bel ölcüsüne ulasmissiniz,belde 14 cm lik bir kalinlasma olmus,burdan yola cikarak cokda Temiz bir bulk gecirmemis olabilirmisiniz?cunki ben yaglanma konusunda hep bel ölcüsünü baz alirim Kilo ile bel ölcüsünü orantilarim,kiloda artis, belde sabitlik söz konusuysa yada incelme varsa bu Dogru yolda oldugumun bir isaretidir fakat bel artan kilodan asiri artiyorsa beslenmeyi iyi bir gözden gecirmek gerekir diye düsünüyorum.

Cevikell bunu beğendi.
  6. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    En başlarda acemlilikten bir ayda geldi butun bel 86 ya şimdi duzelttim allaha şukur 2 aydir 93 den oynamadi.Yağlandiğimin farkidayim ama yağ yakmanin kolay olduğunu dusunuyorum bu yuzden yag kazanmaktan korkmayip daha cok kas kazanmak icin ugrasiyorum

Sayfayı Paylaş