Definasyon dönemi casein proteini.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Diamonte tarafından 22 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Diamonte

Diamonte Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Selam beyler yaklaşık 2 aydır definasyondayım ve yag oranımı yüzde 18 den 12 ye düşürdüm. Definasyon da son 1 haftam. Haftaya clean bulking gecicem insallah. Benim simdi sormak istedigim bir sey var. Definasyon diyetimde 2 aydır gece yatmadan önce casein olarak lor peyniri ve süt ictim daha sonra glutamin icip uyudum. Fakat bugün spor hocasıyla konusurken, definasyonda gece yatmadan önce süt ürünleri icilmemesi ve yenmemesi gerektigini söyledi. Yag yaparmıs. Bulkda yapılabilirmis ama definasyon da yapılmaması lazımmıs. Bunun icin yarın gidip casein supplement almayı düsünüyorum gece yatmadan önce icmek icin. Sizce uygunmudur? Yoksa supplemente para vermek yerine önerebilceginiz baska bir yol varmı? Mesela gece yatmadan önce normal whey icmek gibi vesaire? Suan elimde protein tozu,bcaa,glutamin var haftaya bulka gecince kreatin de ekliyecem fakat cok fazla supplement kullanmak istemiyorum.

Tesekkurler.

2. Tolga Erim

Tolga Erim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Hocan bayag sıkmış kardeş mantıken günlük ihtiyaçların altındaysan pro hariç yaglanma olmaz

3. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Tam tersine, yatmadan önce süt ve süt ürünleri içmek(yağlı değillerse) zayıflatabilir bile. Hocan sallamış:)

4. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    süt ürünlerini ve laktozu sindirme sorunun yoksa (mesela süt ve süt ürünleri bende gaz ve şişkinlik yapıyor.) problem olacağını düşünmüyorum, sonuçta yarışmacı değilsin o kadar detaya inmene gerek yok.

Gece aç da yatılabilir, hatta sabah kahvaltı geciktirilip kan şekeri iyice düşürülüp sonra bcaa ve glutamin ile başlangıç yapıp üstüne protein yüklemesi yapılabilir, öyle de güzel ve etkili olur.

5. Diamonte

Diamonte Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    O zaman yatmadan once lor ve sute devam ediyorum. Yardimlar icin tesekkurler:)

6. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Lor, whey proteini ağırlıklı bir peynir türü. Eğer içim daha rahat olsun diyorsan yatmadan 1 saat önce yoğurt tüketebilirsin. Süt ve lora göre sindirimi yavaştır. Hem de kazein içerir. Rahatsız etmiyorsa yatmadan hemen önce de tüketebilirsin :)

Sayfayı Paylaş