Definasyon dönemi örnek beslenme programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Smekal1 tarafından 25 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Smekal1

Smekal1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    öncelikle hepinize kolay gelsin dostlarım kendime 2250 kalori civarında bir diyet programı yazdım sizinle paylaşmak istiyorum sizce nasıl görüşünüzü almak istiyorum
    definasyonun ilk haftalarında kullanacağım program (karbonhidratı biraz daha yüksek , son haftalarında düşürdüm) : https://i.hizliresim.com/dBjpAp.png
    definasyonun son haftalarında kullanacağım program (karbonhidratı düşürdüğüm son seviye) : https://i.hizliresim.com/j6JZ7W.png

karbonhidrat oranını pat diye düşürmeyeceğim tahminimce 12-15 haftamı alıcak definasyon ve 2 haftada bir düşürmeyi planlıyorum
    eveet görüşlerinizi almayı düşünüyorum dostlarım , abilerim , kardeşlerim sizce nasıl program yanlışım var ise nerde var
    kolay gelsin , iyi sporlar

2. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Ortalama 110-120 kg, yüksek FFM değerine sahip bir sporcu değilsen bu protein fazla.
    Kaloriye göre yağ değeri normal ancak karbonhidrat düşük. Definisyonda düşük karbonhidrat alımında, yağ tüketimi artırılır. Sen hem karbonhidratı hem yağı %30 seviyesinde alıyorsun ki, bu durumda performans kaybı yaşaman olası. Kalori açığı da oluşturacağın için alacağın proteinin tamamının toparlanma için kullanılması çok zor. Proteinler, enerji eldesinde kullanılacaktır ve bu metabolizma için ekstra yük demektir. Karbonhidratı en azından %40 lara çekmelisin. Ayrıca protein oranı %35 i geçmemeli..

zeo64 bunu beğendi.
  3. Smekal1

Smekal1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    hocam farkettiyseniz ilk haftalarda karbonhidratı yüksek tuttum sonlarda düşürdüm tam olarak dediğinizi anlayamadım karbonhidrat oranını mı yükseltmem gerekiyor ?

4. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    İki programda da karbonhidrat düşük.
    2300 kalori için
    280 g karbonhidrat
    140 g protein