Definasyon İçin Yaptığım Beslenme Ve Makrolar Sizce Nasıl?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zero59 tarafından 14 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    Yaşım 18 Boyum 180 Kilom 72 Yağ Oranım 14 Yağ Oranımı 10 A Düşürüp Daha Yağsız Karın Kaslarımın Daha Belli Olmasını İstediğim İçin Hem Hazır Yaz Ufak Bir Definasyon Diyeti Yapmayı Düşünüyorum Kış Boyunca Clean Bulk Yaptım Sizce Beslenme Programım Ve Makrolar Nasıl Normalde Almam Gereken Kalori 2850 Ben Bu Beslenme Programıyla Yaklaşık 2500 Kalori Alıyorum 350 Kalori Düşürdüm 256G Karbonhidrat 58G Yağ 195G Protein %44 Karbonhidrat %34 Protein %22 Yağ Olan Bir Beslenme Programı Tabi Sadece Bulgur Tavuk Göğsü Falan Bitmiyor Bu Örnek Makrolarıma Mikrolarıma Dikkat Ederek Sebzede Ekliyorum Bulgur Yerine Makarnada Tavuk Yerine Kırmızı Ette Yiyorum Kuruyemiş Meyve Tüketmiyorum Bu Diyette Sizce İyimi Yapıyorum?

Sabah Kahvaltısı

100G Yulaf Ezmesi
    5 Yumurta 2 Tam Sarısıyla
    1 Fincan Yeşil Çay

Öğlen

300G Tavuk Göğsü (Pişmemiş Şekilde Tarttım)
    Bulgur 130G (Pişmemiş Şekilde Tarttım)
    Zeytinyağı 15 ML
    1 Fincan Yeşil Çay

Akşam

265G Tavuk Göğsü (Pişmemiş Şekilde Tarttım)
    125G Bulgur (Pişmemiş Şekilde Tarttım)
    Zeytinyağı 15ML
    1 Fincan Yeşil Çay

Not: Antreman Öncesi 1 Fincan Sade Şekersiz Kahve İçiyorum.

Son düzenleme: 14 Temmuz 2016
  2. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    Yardım

3. NuuJacK

NuuJacK Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    program iyi amma velakin bir öğünde 300 gram tavuk neden yiyorsun 150 gram 'a böl 2 öğün yap hem vucüt katojonik durumdan cıkarmış olursun 5 6 öğün yap beslenmeni.

4. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    Tamamdır sağolun

5. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    katajonik ne demek? neye dayanarak bu tavsiyeyi veriyorsun?

Özellikle definisyonda öğünlere bölmenin çok bir mantığı yok, elinde sonunda vücut ne kadarını kullanacaksa o kadarını kullanacak, kan şekeri yükselip duracak boşu boşuna..

vitamin mineral konusunda problem yaşamıyorsan program bana güzel gözüktü. yumurta sarısı arttırılabilir. karbonhidratları pişmiş ölçmek yanıltabiir. (ben pişmiş olunca hesabı beceremiyorum çünkü su çekiyor hangi bulgur ne kadar su çekecek o da belli olmuyo)

6. NuuJacK

NuuJacK Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Katabolik yazıcağıma katojonik yazmışım onun ne olduğunu biliyorsundur diye düşünüyorum
    Arkadaş sorusunda karın kaslarını çalışıp yağ eritmeyi düşünüyor bir öğünde 300 gram tavuk yendiğinde içindeki 90 gram proteini sindireceğini mi düşünüyorsun ? max 30-35 gramını alıp 60-55 gram proteini vucüt bırakacak diğer öğünde kasları neyle besleyecek. Ayrıca KPS(KAS PROTEİN SENTEZİNİN) maximum seviyede uyarılması için günde 5 6 öğün yenmesi öneriliyor.Zaten adam kalori açığı bırakmış yağları eritecek birde kasları uyaramadıktan sonra boşa niye kas oranınıda düşürsünki

7. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    profesyonel sporcular protein sentezini artirmak icin disardan takviye aliyorlar diye biliyorum.

Soyle bir yazi var. Ozet olarak bir ogunde alinabilecek optimum protein miktari 20-30gr. Fazla alinmasi halinde vucut 50-60gr a kadar kendini adepte edebilir diyor.

100gr tavuk gogus eti 25gr protein dersek. Bir ogunde max 200-250 gr tavuk yenebilir. Yedigimiz endustriyel tavugun besin degerinin organik tavuga gore daha dusuk oldugunu dusunursek 300gr normal gibi, asiri bir fazlalik yok yani.

Bir ogunde 150gr in ise az olacagini dusunuyorum.

http://www.fitekran.com/bir-ogunde-kac-gram-protein-almaliyim/

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Dün üşenmiştim, bugün yazayım kısaca.
    Sözün kısası; vücut ne kadarını sindirecekse o kadarını sindirecek, ne kadar kapasitesi varsa o kadarını işleyecek, istersen günde 10 öğün tüket, tek yapacağın şey kan şekerini düşürmemek ve katabolik etkiyi önlemek olur. Katabolik olmadan da yağ yakımı olmaz, katabolizm olmadan da anabolizm de olmaz.

Ha ayrıca, mesela 1 kilo et yersen, doğal olarak onun sindirim süresi bir kilo ete göre olacak, yani 200 gram et 2 saat sürecekse 1 kilo etin sindirimi en az 6 saat sürecek. Tabi bunların yanında aldığımız karbonhidratlar ve yağlar da bu sindirim sürelerini uzatıyor ve sindirimin verimliliğini arttırıp düşürebiliyorlar.

Vücut elektronik cihaz veya motor değil açıp kapayasın, keşke öyle olsa. Ben de rich piana'ya inanmak isterdim yoksa :)

Sayfayı Paylaş